Forum: mKlienci

brak grupy

przelew w sobote

Proszę o wyjaśnienie ..

Chciałem zrealizować przelew 22.09 (sobota) system automatycznie przeniósł go jako operację zaplanowaną na 24.09 przelew został zrealizowany 24.09 a pieniążki znikły z mojego konta 22.09 (tak zostały zaksięgowane przelewy). Proszę o info gdzie były pieniążki przez dwa dni ? (sobota + niedziela).

Odpowiedzi

Zmień widok

8

ktos mi to tlumaczyl ze to niby dobrze bo jak ten co otrzymuje przelew sprawdza nie wg daty przyjscia tylko wg daty wyjcia to bedziesz kryty ze wyslales na czas (dlatego ksieguje w ten sam dzien)...z drugiej strony (z twoje strony :) to wiem ze to kicha .. ale tak juz jest

MS

brak grupy

Marcin napisał(a):
>
> ktos mi to tlumaczyl ze to niby dobrze bo jak ten co
> otrzymuje przelew sprawdza nie wg daty przyjscia tylko wg
> daty wyjcia to bedziesz kryty ze wyslales na czas (dlatego
> ksieguje w ten sam dzien)...z drugiej strony (z twoje strony
> :) to wiem ze to kicha .. ale tak juz jest

dwie sprawy:
1. art 115 Kc, to co masz zrobic w dzin wolny od pracy, mozesz rownie dobrze zrobic w dzien bezposrednio po tym dniu ( tych dniach) i nikomu nic do tego

2. Skoro musisz zrobic przelew w sobote, to system go wykona, choc i tak wiadomo, ze pojdzie najblizszym elixirem , czyli rannym w poniedzialek.

NIE ROBCIE PRZELEWOW OD PIATKU POPOLUDNIA DO PONIEDZIALKU, one wszystkie i tak pojda pierwszym poniedzialkowym elixirem.

brak grupy

Pieniążki były w mBanku, ale już nie na Twoim koncie.

Pozdrawiam

brak grupy

To na którym koncie ;-))

Proszę o odpowiedź jeżeli można przedstawiciela M- banku .

brak grupy

Zapraszam do wątku
<a href="http://cafe.mbank.com.pl/php/read.php3?f=1&i=1625&t=1625&qu ot;> http://cafe.mbank.com.pl/... </a>
gdzie problem ten był poruszany i została udzielona odpowiedź pracowników mBanku.

pozdrawiam
Toudi

Witam.
Z tym przelewem w sobotę i art. 115 k.c. nie do końca jest tak jak mówisz.
Jeżeli termin płatności mija w sobotę i odbiorca przelewu w rzeczywistości sprawdza wykonanie zobowiązania wg daty polecenia przelewu (a nie wg daty wpływu pieniążków na swoje konto) - to warto zrobić przelew w sobotę - bo sobota - o ile nie jest to akurat święto państwowe albo kościelne uznane przez państwo - nie jest dniem wolnym od pracy !!! Dniami wolnymi są tylko niedziele i dni świąteczne wymienione w ustawie o dniach wolnych od pracy - nie ma tam ani mru mru o sobotach
to tak dla ścisłości
pozdrawiam

brak grupy

A czy to sie ostatnio nie zmienilo w ktorjes z nowelizacji?

Ale to prawda istnieja jeszcze instytucje, ktore ksieguja u siebie wg daty zlecenia. Ja sie raz na mBanku sparzylem, stracilem niby niewiele o, bo 27 zlotych dziennych odsetek, ale teraz juz sie bardzo pilnuje zeby nie spowodowac, ze pieniadze znajda sie na tzw. koncie przejsciowym, a przez weekend bank zarobi sobie na darmowych pieniadzach na overnightach. Swoja droga ciekawe jaka suma srednio dziennie pozostaje do dyspozycji banku??? Pewnie to jedna z bardziej strzezonych tajemnic. "Kochany" mBank jest chyba jedynym ktory tak robi. Inni zakladaja tylko blokade, a ksieguja wyjscie pieniedzy w momencie realizacji przelewu.

JO

brak grupy

nie wg mnei BPH robi tak samo, wiec mbank nei jest jedyny