Forum: mKlienci

brak grupy

przelew-kiedy dotrze

Wysłałam dziś przed godz.11 z Lukasa (sesja wychodząca jest o 11) pieniądze na swoje mBiznes konto. Do tej pory nie mam ich na koncie, a chyba juz powinny przyjść tą sesją o 19. Czy możliwe że nie widzę ich jeszcze ponieważ mBiznes konto nie jest jeszcze w pełni aktywne? (umowa już dotarła do banku, ale maja 3 dni na całkowitą aktywację). Zaznaczam że kolega robił też o tej samej godzinie przelew z Lukasa do mBanku i miał go juz na koncie po 15.

Odpowiedzi

Zmień widok

11

Nie mylmy pojec.
Poruszasz pare zagadnien naraz. Sprobuje rozseparowac ;)

E napisał(a):
>
> Wysłałam dziś przed godz.11 z Lukasa (sesja wychodząca jest o
> 11) pieniądze na swoje mBiznes konto.

Nie calkiem tak :(
O 11-tej to Lukas zamyka paczke dla najblizszej sesji Elixiru, ktora w rzeczywistosci jest chyba o 13-tej.
Jak dobrze pojdzie to przelew idzie ta wlasnie sesja, jak sie z jakiegos powodu cos w Lukas-bajzlu przykleszczy to pojdzie nastepna (15:30?).
Z KIR do mBanku pojdzie alba ta sama sesja albo nastepna - czyli w tym gorszym ukladzie jutro rano (o 9-tej).
Do tego dolicz 1-2h dla mBanku na zaksiegowanie i na jutrzejsze drugie sniadanie powinno byc. Pozniej nie ma prawa. W dobrych ukladach moglo dojsc druga sesja tego samego dnia i zaksiegowac sie przed godz. 16-ta.

> Do tej pory nie mam ich
> na koncie, a chyba juz powinny przyjść tą sesją o 19.

Widocznie masz malo szczescia do Krajowej Izby Rozrachunkowej albo cie tamtejsze komputery nie lubia ;)

> Czy możliwe że nie widzę ich jeszcze ponieważ mBiznes konto nie
> jest jeszcze w pełni aktywne? (umowa już dotarła do banku,
> ale maja 3 dni na całkowitą aktywację).

Jesli rachunek w mB jest otwarty i widzisz jego saldo to wystarczy by wplata mogla wplynac i sie zaksiegowac. Pelna aktywacja potrzebna jest do robienia wydatkow.
Czyli tym, ze kasy jeszcze nie widzisz sie nie martw - i tak do chwili aktywacji rachunku i aktywowania pierwszej listy haselkowej nie byloby jak sie do niej dobrac :(

> Zaznaczam że kolega
> robił też o tej samej godzinie przelew z Lukasa do mBanku i
> miał go juz na koncie po 15.

Mial wiecej szczescia - patrz wyzej ale sie nie przejmuj.
W poludnie juz bedziesz pewnie swoj szmal widziec.

P.S.
Piatek jest w tym tygodniu wprawdzie "normalnym" dniem roboczym ale nie dziala gielda - moze wiec nie dziala tez KIR?! W takim wypadku kaska sie moze ujawnic dopiero po swietach, choc nie sadze. Jesli nie bedziesz jej widziec do obuadku dzwon na mLinie i sie wypytaj o piatkowe sesje KIR.

brak grupy

Dzięki za wyjaśnienie!! Mam nadzieję że ok.13 będę widziała już kaskę na koncie, bo na razie nadal jej nie ma. Listę haseł jednorazowych już aktywowałam w mlinii ale powiedzieli mi że konto nie jest jeszcze w pełni aktywne. Skąd mam wiedzieć kiedy ono będzie w pełni aktywne, czy znowu muszę dzwonić o mlinii? czy jak będę próbowała zrobić przelew a konto nie będzie jeszcze w pełni aktywne (czy to gdzieś widać?) to wyświetli mi się jakiś komunikat że konto nieaktywne lub coś w tym stylu??
Spieszy mi się ponieważ do jutra powinnam zapłacić ZUS ( a może mogę zapłacić go 13.04 skoro 10.04 to sobota? - tu mam wątpliwości).

Szalona (albowiem na nieaktywne konto kase skierowala) kaz napisał(a):
>
> Dzięki za wyjaśnienie!! Mam nadzieję że ok.13 będę widziała
> już kaskę na koncie, bo na razie nadal jej nie ma.

Ale w ciagu najblizszej godziny musi byc!

> Listę haseł jednorazowych już aktywowałam w mlinii ale powiedzieli
> mi że konto nie jest jeszcze w pełni aktywne.

Do nieaktywnego konta?!
Cos nowego w procedurach! :)

> Skąd mam
> wiedzieć kiedy ono będzie w pełni aktywne, czy znowu muszę
> dzwonić o mlinii?

Po wygladzie ekranu po zalogowaniu sie nie poznasz :(

> czy jak będę próbowała zrobić przelew a
> konto nie będzie jeszcze w pełni aktywne (czy to gdzieś
> widać?) to wyświetli mi się jakiś komunikat że konto
> nieaktywne lub coś w tym stylu??

Dokladnie.
Albo telefon albo system odmowi wykonania przelewu w czasie rzeczywistym.
A moze da sie zlecic z data przyszla i przyjmie, ewentualnie potem nie wykona?
Intranety! Zdradzcie.

> Spieszy mi się ponieważ do jutra powinnam zapłacić ZUS ( a
> może mogę zapłacić go 13.04 skoro 10.04 to sobota? - tu mam
> wątpliwości).

Ty nie miej watpliwosci. Ty sie ucz przepisow nim cie karami (tez nienaleznymi) urzedasy zbankrutuja!
A serio: skoro termin wypada na dzien wolny to sie automatycznie przesuwa na najblizszy roboczy przypadajacy po nim. Czyli rzeczywiscie na wtorek 13.04. Decyduje data obciazenia twojego rachunku a nie dodarcia do adresata. Czyli jesli wykonasz te przelewy chocby we wtorek o 23:55 to i tak jest OK. A zaplacenie daniny przed terminem czyli przed ostatnia sesja ostatniego dnia to grzech gospodarczy :)

brak grupy

Facet w mlinii bez problemu aktywował mi listę haseł jednor. ale powiedział ze konto nie jest jeszcze w pełni aktywne więc nie wiem jak on to zrobił skoro najpierw konto powinno byc aktywne a dopiero później aktywowana lista haseł. Jeśli chodzi o przelew to wyjaśniło się: wrócił on do Lukasa, bo jak twierdzi Pani w lukas linni przelew nie miał kompletnych danych czyli adresu odbiorcy (była tylko skrócona nazwa) oraz w tytule pisało tylko składka a nie pisało za co !! :> Bez sensu!!! Nie wiedziałam że to musi byc tak dokładnie opisane, myślałam że ważne jest aby prawidłowy był numer rachunku. Nie wiem natomiast czemu przelew wrócił: czy mBank go nie przyjął czy Lukas w ogóle go nie wysłał z powodów które podałam powyżej.

E napisał(a):
>
> Facet w mlinii bez problemu aktywował mi listę haseł jednor.
> ale powiedział ze konto nie jest jeszcze w pełni aktywne więc
> nie wiem jak on to zrobił skoro najpierw konto powinno byc
> aktywne a dopiero później aktywowana lista haseł.

No wlasnie!
Sprawdz w zakladce "hasla jednorazowe" czy ta lista jest rzeczywiscie aktywna i nie zdziw sie sie przestanie po aktywacji konta :(
Ergo na wszelki wyps zamow moze od razu nastepna?
Ewidentnie sprawa dziwna.

> Jeśli chodzi o przelew to wyjaśniło się: wrócił on do Lukasa, bo
> jak twierdzi Pani w lukas linni przelew nie miał kompletnych
> danych czyli adresu odbiorcy (była tylko skrócona nazwa) oraz
> w tytule pisało tylko składka a nie pisało za co !! :> Bez
> sensu!!!

Calkowita bzdura!
Bank nadawcy przelewu nie jest uprawniony ani nie ma mozliwosci do weryfikacji prawidlowosci wypelnienia takich pol jak nazwa czy adres odbiorcy bo nie ma dostepu do takich danych w innym banku! Moga jedynie sprawdzic formalna obecnosc tych informacji.
Nie maja tez mozliwosci zweryfikowania (juz u odbiorcy!!!) czy pole "tytulem" jest wypelnione prawidlowo bo jedynie przelewy daninowe maja tu jakis formalizm, dla pozostalych jego wypelnienie nie jest nawet obowiazkowe!

> Nie wiedziałam że to musi byc tak dokładnie opisane,
> myślałam że ważne jest aby prawidłowy był numer rachunku.

Dobrze myslalas!

> Nie wiem natomiast czemu przelew wrócił: czy mBank go nie przyjął
> czy Lukas w ogóle go nie wysłał z powodów które podałam
> powyżej.

mBank by chetnie przyjal jesli tylko numer rachunku sie zgadzal.
Zapewne to Lukas bajzel pozwolil sobie na _bezprawna_ cenzure!
Zloz w ostrej formie reklamacje telefonicznie juz, potwierdz pisemnie za potwierdzenem odbioru.
Expressis verbis zazadaj wyjasnienia przyczyn niewyslania przelewu oraz zastrzez sobie dochodzenie od Lusas--bip-ni wszelkich roszczen odszkodowawczych z tytulu niewykonania twojej wiazacej dyspozycji, ze szczegolnym wskazaniem _wszelkich_ skutkow uniemozliwienia ci terminowego uregulowania obowiazkowej skladki ZUS, co potencjalnie moze Lukasa kosztowac grube pieniadze!

Docelowo nasraj temu bajzlowi na wycieraczke.
Czemu nie masz eKonta w mBanku?!

brak grupy

Sprawdzałam w zakładce i lista jest aktywna. Ekonto mam, ale jakoś muszę wpłacać do mBanku więc założyłam sobie to w Lukasie (mam go blisko domu) żeby z niego przelewać (pensji nie otrzymuję bo prowadzę dział. gosp.). Poważnie wkurzył mnie ten Lukas, opieprzyłam babkę w lukas linii i tyle. Facet w mlinni powiedział mi że ekonto mam już w pełni aktywne a mBiznes jeszcze nie (dziwne to bo umowy wysłąłam w tym samym dniu). I w dodatku aktywacja tej listy haseł - już sama nie wiem co o tym myśleć.

E napisał(a):
>
> Poważnie wkurzył mnie ten Lukas

Sa w tym dobrzy :(

> Facet w mlinni powiedział mi że ekonto mam już w pełni aktywne a
> mBiznes jeszcze nie (dziwne to bo umowy wysłąłam w tym samym
> dniu).

Nie dziwne. Normalne.
Podzielili zawartosc koperty na dwie sprawy i trafily do dwu kolejek o roznej dlugosci.

> I w dodatku aktywacja tej listy haseł - już sama nie
> wiem co o tym myśleć.

No to pomysl z uwzglednieniem poprzedniego fragmentu cytatu :)

brak grupy

>Nie dziwne. Normalne.
Podzielili zawartosc koperty na dwie sprawy i trafily do dwu kolejek o roznej dlugosci.

Nie, umowy wysłałam w dwóch kopertach czyli każdą osobno.

Dlaczego nie przelewać z Lukasa na mBiznes tylko najpierw na ekonto?

W tym miesiącu pozostaje mi poczta ponieważ na ekoncie nie mam tyle kasy :>

brak grupy

Dzieki za pomoc!!! Zrobie tak jak mówisz czyli przeslę kasę na ekonto i stamtąd zrobię przelew do ZUS. Dzis dzwoniłam do mlinii i powiedzieli mi że mBiznes mam jeszcze nieaktywne, ale powinno byc w pełni aktywne we wtorek po godz.15. Tak wiec kasę prześle na ekonto , potem zadzwonie do mlinni i zapytam sie czy aktywne jest juz Biznes - jeśli jest, przeleję z ekonta i potem do ZUS a jeśli nie jest, to zrobie przelew do ZUSu z ekonta. Pozdrawiam i życzę spokojnych, wesołych Świąt :)

E napisał(a):
>
> Dzis dzwoniłam do
> mlinii i powiedzieli mi że mBiznes mam jeszcze nieaktywne,
> ale powinno byc w pełni aktywne we wtorek po godz.15.

Na to nie licz specjalnie. Raczej traktuj to jako pustą obietnicę.

Komentuj z innymi