Forum: mKlienci

brak grupy

Przelewy?

Witam wszystkich. Od niedawna jestem posiadaczem 2 kont jedno w mBanku drugie w VW. Dotąd wszelkie przelewy robiłem z konta mBanku a dziś dokonałem pierwszego przelewu z VW. Zdziwił mnie troche fakt że na jego potwierdzeniu za wyjątkiem numeru konta i danych banku widnieje tylko moje imię i nazwisko bez adresu. Czy tak powinno być? Czy na przelewie wychodzącym nie powinno być więcej moich danych ? czy tak mała ilość danych nie jest kłopotliwa dla odbiorcy?
Na przelewach wychodzących z mBanku umieszczane są wszystkie dane.

Odpowiedzi

Zmień widok

4

Próbowałeś to zgłosić na forum VW?

Tak samo jest w Lukas Banku, adres należy unieścić w polu "tytułem", razem z innymi danymi.

brak grupy

Na wydruku potwierdzenia przelewu z VW faktycznie widnieje tylko imię i nazwisko nadawcy. Odbiorca otrzymuje jednak pełne dane razem z adresem. Łatwo to sprawdzić przelewając kasę na swoje konto np. w mB.

brak grupy

Bank ZAWSZE powinien dołączyć do wysłanego przelewu info o nadawcy: Jeżeli konto jest prywatne - imię i nazwisko oraz adres zameldowania, jeżeli firmowe - nazwę firmy oraz adres siedziby głównej. Te dane nie muszą być widoczne na wydruku potwierdzenia.

Pozdrawiam
Kasia