Forum: mKlienci

Kod SWIFT

Dla mBanku: BREXPLPW
Dla niewtajemniczonych, ten kod trzeba podać, żeby można było dostać kasę zzagranicy czy też np przelać sobie wypłatę w Niemczech do Polski itd itp.
Mlinki czasem ściemniają i mówią, że nie można przelewać w walutach obcych, bo mBank nie ma kodu SWIFT, albo podobne banialuki-wiem, bo mi jedna miła panienka też próbowała to wmówić.
A to oczywiście nieprawda.
Niech mBankowcy ruszą tyłki i zamiast myśleć o kolejnych obniżkach %, niech wprowadzą rachunki walutowe i możliwość jej wpłaty w BRE czy gdziekolwiek.
Bank internetowy operujący jedynie w zaściankowej walucie naszego kochanego kraju wygląda na kpinę. To coś jakby zaproponować dostęp do internetu w rodzaju dekodera Polsatu, w dodatku z blokadą na wszystkie strony bez .pl.

Odpowiedzi

Zmień widok

15

brak grupy

Zbyszek napisał(a):
>
> Bank internetowy operujący jedynie w zaściankowej walucie
> naszego kochanego kraju wygląda na kpinę. To coś jakby
> zaproponować dostęp do internetu w rodzaju dekodera Polsatu,
> w dodatku z blokadą na wszystkie strony bez .pl.

Zwróć uwagę, że mBank istnieje dopiero nieco ponad 14 miesięcy. Wdrożenie każdej nowej usługi niesie za sobą niemałe koszty, więc nie istnieje fizyczna możliwość zaoferowania od razu wszystkiego co tylko na rynku jest obecnie ofreowane.

Pozdrowionka
Wojtek

Czy chcesz powiedzieć, że na etapie projektu banku nikt nie wiedział, że są inne waluty od złotówek?
Jeżeli bank internetowy nie ma oferty w euro czy $, to w jaki sposób mamy dogonić cywilizowany świat? Furmankami?

brak grupy

Zbyszek napisał(a):
>
> Czy chcesz powiedzieć, że na etapie projektu banku nikt nie
> wiedział, że są inne waluty od złotówek?

Ja nic takiego nie napisałem - przeczytaj jeszcze raz mojego posta.
Oferować można dużo, ale wszystko pociąga za sobą koszty, a po Twojej reakcji widzę, że nie orientujesz się ile kosztuje taka impreza. Z czasem może i waluty się pojawią, ale daj mBankowi możliwość zarobienia na nowe wdrożenia.

A jak już jesteśmy przy walutach, to jak chcesz je wpłacać do wirtualnego banku i jak myślisz ile taka operacja będzie Cię kosztowała? (to taka moja osobista ciekawość)

Pozdrowionka
Wojtek

<A jak już jesteśmy przy walutach, to jak chcesz je wpłacać do wirtualnego banku i <jak myślisz ile taka operacja będzie Cię kosztowała? (to taka moja osobista <ciekawość)

Normalnie, przelewem bankowym.
Taniej niż jazda z kasą w walizce do Polski.
pozdr
Zbyszek

brak grupy

Zbyszek napisał(a):
>
> Normalnie, przelewem bankowym.
> Taniej niż jazda z kasą w walizce do Polski.

Widzę, że rozpatrujesz to w kategoriach przelewu waluty z zagranicy. A jak myślisz - ilu klientów ma możliwosć uzyskania takich pieniędzy? 2%? 1%? Moze nawet niecały 1% i kto ma płacić za wdrożenie takiej usługi? i dlaczego ma za to płacić te pozostałe 99% klientów?

Owszem - jak będziemy przechodzić na EURo, to będzie to niezbędne, ale tego przypadu nie bierzemy na razie pod uwagę - rozważamy różne waluty ogólnie.

Pozdrowionka
Wojtek

brak grupy

Wojtek P. napisał
coś, a ja odpowiadam.

Nie patrz na to tylko ze swojej perspektywy.
Ja np. nie potrzebuję wysokiego oprocentowania, bo nie mam nadwyżek finansowych. Potrzebuję tanich przelewów i karty.

Już niedługo konta w Polsce bedą mogli otwierać nierezydenci. Myślisz, że rachunek w euro się nie przyda?? Euro jest pierwszą obćą walutą w Polsce.

Wyjdź z zaścianka..

Pozdrawiam..

P.s. Teraz to mi się dostanie..

Pewnie Cię zaskoczę, ale zacząłem ten wątek właśnie dlatego, zeby sprostować błędne informacje jakoby nie można było otrzymywać kasy z zagranicy. Opcja juz jest i kawał ciężkiej, nikomu niepotrzebnej roboty przeliczania walut na złotówki wykonuje odpowiednia komórka BRE.
Większość innych banków pobiera opłaty za przelewy przychodzące SWIFTEM od ok 10 PLN w górę.
A mBank ma tu taką drobną lukę, którą bardzo niechętnie ujawnia.
Ciężko przecież pogodzić wizerunek banku taniego wprowadzając następną opłatę.
Co do kosztów -nie rozśmieszaj mnie.
MBank ma koszty wielokrotnie mniejsze od innych banków, a jak świat światem bank głównie zarabia na pożyczaniu kasy, którą wcześniej pożyczył od innych.
Na 8, 25 % pożycza od jednych, żeby innym pożyczyć na 18,4 %.
Niezłe widły-niczym solidny marmur z tysiącami nudzących się panienek z okienka.
A np przerośnięty moloch PKOBP daje 15,9 % bez wielkiej łaski i znacznie szybciej.

brak grupy

Masz rację tylko pamiętaj, że moloch okrada miliony polaków na RORach.

brak grupy

Zbyszek napisał(a):
>
> Pewnie Cię zaskoczę, ale zacząłem ten wątek właśnie dlatego,
> zeby sprostować błędne informacje jakoby nie można było
> otrzymywać kasy z zagranicy. Opcja juz jest i kawał ciężkiej,
> nikomu niepotrzebnej roboty przeliczania walut na złotówki
> wykonuje odpowiednia komórka BRE.
> Większość innych banków pobiera opłaty za przelewy
> przychodzące SWIFTEM od ok 10 PLN w górę.
> A mBank ma tu taką drobną lukę, którą bardzo niechętnie
> ujawnia.

Muszę Cię zmartwić, ale byłeś chyba ostatni uczestnikiem forum, który o tym nie wiedział. Nie rozumiem po co wyważasz drzwi dawno otwarte.

Skorzystaj z opcji "Szukaj", a znajdziesz ze dwadzieścia wątków na ten temat, włącznie z dokładną instrukcją postępowania.

pzdr

Ged napisał(a):
> Muszę Cię zmartwić, ale byłeś chyba ostatni uczestnikiem
> forum, który o tym nie wiedział. Nie rozumiem po co wyważasz
> drzwi dawno otwarte.
>
> Skorzystaj z opcji "Szukaj", a znajdziesz ze dwadzieścia
> wątków na ten temat, włącznie z dokładną instrukcją
> postępowania.
>
> pzdr
Hmm, może jednak przedostatnim. Ciekawe, że mlinka tego nie wiedziała, albo nie chciała podać. Chyba, że mlinki nie czytają forum.
Pozdr

Komentuj z innymi