Forum: Inne

mandat karny

Na forum nie znalazlem odpowiedzi na wazne dla mnie pytanie, a zalezy mi na czasie, wiec nie szukam glebiej. Bede wdzieczny jesli ktos zechce podzielic sie wiedza na temat placenia mandatow karnych przelewem z mBanku. Ktos z Was probowal? Mozna, czy trzeba isc do placowki marmurkowej lub na poczte?

Pozdrawiam
rudal

Odpowiedzi

Zmień widok

23

brak grupy

Najlepiej to wogóle nie płać, zanim przyjdzie komornik to więcej Ci odsetek urośnie niż koszty egzekucji.
Ale skoro zechcesz płacić to dlaczegoby nie można było przelewem?

Bartek_1978 napisał(a):
> Najlepiej to wogóle nie płać, zanim przyjdzie komornik to
> więcej Ci odsetek urośnie niż koszty egzekucji.

Koszty komornicze, to juz chyba nie takie calkiem male sa? Miales jakies wlasne doswiadczenia? A jak przyjdzie z US nakaz platniczy (jeszcze przed komornikiem), to albo sciagna z nadwyzki podatku dochodowego, albo trza sie pofatygowac osobiscie.

> Ale skoro zechcesz płacić to dlaczegoby nie można było
> przelewem?
bo:
1. numer i seria mandatu
2. imie i nazwisko ukaranego, jego adres i PESEL

Jest druk scieslego zarachowania sformalizowany, co do formy i nawet jesli w zwyklej formatce przelewu wpisze niezbedne dane, to w Urzedzie Wojewodzkim (na to konto winna wplynac naleznosc) moge sie zbuntowac, nie polapac itp. Macie jakies wlasne doswiadczenia w tym wzgledzie?

brak grupy

płaciłem mandaty przelewem z mBanku i bylo wszystko w porzadku, natomiast odnosnie komornika to koszty sa niemale, w listopadzie 2002 dostalem mandat na 500zl, komornik zapukal mi do drzwi w sierpniu 2004 i naliczyl kosztow ok. 35zl, dlatego tak pozno, bo wczesniej zmienilem prace i przez pewien czas nie mogli mnie znalezc...

niestety ale US dzialaja u nas dosc sprawnie i mandatow nie gubia, w kazdym razie mojego nigdy nie zgubili

Poszlo.... mam nadzieje, ze zdazylem jeszcze przed wydasniem tytylu egzekucyjnego i nie bede musial tlumaczyc sie w swoim US, ze juz zaplacilem, to co mi nakazuja... a do tego pokazywac wydruk bez pieczatki i podpisu....

Dzieki za odpowiedzi
pozdrawiam:)
rudal

brak grupy

rudal napisał(a):

> Koszty komornicze, to juz chyba nie takie calkiem male sa?

To nie są żadne koszta komornicze, osobnik który przychodzi do ciebie
z tytułem wykonawczym, to nie jest żaden komornik, tylko poborca skarbowy.

A różnica między nimi jest taka, jak pomiędzy konikiem morskim i konikiem szachowym. :-P

Koszta administracyjne poboru grzywny w tym trybie wynoszą 6% kwoty grzywny. Żadnych "odsetek" od grzywien nakładanych mandatem karnym nie ma.

brak grupy

Rudal : pisałeś

>> Ale skoro zechcesz płacić to dlaczegoby nie można było
>> przelewem?
>bo:
>1. numer i seria mandatu
>2. imie i nazwisko ukaranego, jego adres i PESEL

>Jest druk scieslego zarachowania sformalizowany, co do formy i nawet jesli w zwyklej >formatce przelewu wpisze niezbedne dane, to w Urzedzie Wojewodzkim (na to konto >winna wplynac naleznosc) moge sie zbuntowac, nie polapac itp. Macie jakies wlasne >doswiadczenia w tym wzgledzie?

Na blankiecie nie ma PESEL a ni danych osobowych, jest tylko numer i seria mandatu. Pozatym Poczta Polska nie ma monopolu na przyjmowanie wpłat za mandaty, ja płace za mandaty z mBanku

Karol napisał(a):

> Na blankiecie nie ma PESEL a ni danych osobowych, jest tylko
> numer i seria mandatu.

Moze mielismy do czynienia z innymi blankietami. Mam przed soba wszystkie trzy odcinki (A, B i C) i na kazdym z nich sa pola z danymi, o ktorych pisalem. (odcinek A "wzbogacony" jest jedynie o kolejne informacje - miedzy innymi o moje przyjecie mandatu i liczbe pkt karnych)

> Pozatym Poczta Polska nie ma monopolu na
> przyjmowanie wpłat za mandaty, ja płace za mandaty z mBanku

Dlatego skorzystalem z banku - mBanku z reszta.

brak grupy

A ja za jazdę 92 km/h na obwodnicy, która jak się okazało jest obszarem zabudowanym musiałem zapłacić 300 PLN i dostałem 8 punktów. Ból.

brak grupy

a ja raz zapłacilam z mBanku i na wszelki wypadek wiecej tego nie zrobiłam bo po 2 m-cach (od spłaty, a 4 od mandatu) komornik czy ktoś tam i tak się zjawił.A ze zjawił się u moich rodziców, gdzie od dawna nie mieszkam, moja matka w swej nadgorliwości (tudzież braku wiary w moje płacenie dlugów;)) zapłaciła po raz drugi

Ja już trochę mandatów popłaciłem Jednak żadnego z mBanku, Ale też żadnego nie płaciłem w czasie NIE MA SENSU SIĘ spieszyć. Mam w tym momencie mandat na 50 zł z marca i na razie nikt się po niego nie zgłasza.

Za jakiś czas pewnie US przyśle ponaglenie 50 zł + 3 zł Jakiś kosztów manipulacyjnych, ale wtedy pójdę zapłacić 50 bez kosztów i będzie ok. już się nie będą upominali o te 3 zł
A od czasu dostania mandatu minie min 6 miesięcy. Szybciej żadko, kiedy dochodzą, kto zapłacił a kto nie.

JEDNO JEST PEWNE NA PEWNO SIĘ UPOMNĄ KOLEŚ MIAŁ 1500 zł w mandatach i mu z pensji zabrali Chłopakowi szczęka opadła jak na koncie zobaczył wypłatę 300 zł