Forum: mKlienci

ksero dowodu osobistego...

Witam wszystkich!
Mam pytanie: jak i gdzie kserowaliscie swoje dowody aby uruchomic rachunek w mbanku? Chodzi mi o to czy bezpiecznie jest pojsc do pierwszego z brzegu punktu xero i poprosic o xero dowodu. Skad mam pewnosc ze kobieta nie zrobi sobie kopii dla siebie a po tygodniu bede musial zaczac splacac kredyt ktory wziela na moj dowod... Moze moje obawy sa bezpodstawne co o tym sadzicie?

Odpowiedzi

Zmień widok

8

brak grupy

Pozwól, że zapytam. Jak kobieta mogłaby brać kredyt na dowód mężczyzny Kamilu? Może się mylę...:))
Patrz jej na ręce! :) Równie dobrze Twoje ksero może skopiować nieuczciwy listonosz. Pani w marmurowym banku, której dałeś do weryfikacji dowód może również zrobić kopię, policjant legitymujący itd..
A tak na poważnie. Może nie jest najlepszym rozwiązaniem wysyłanie dokumentów zwykłym listem w firmowej kopercie mBanku, ale myślę, że trochę przesadzasz. Nieuczciwa osoba musiałaby chyba jeszcze mieć czyste druczki dowodów osobistych, aby tam wpisać Twoje dane personalne.
Na marginesie; ja zrobiłem kopie stron dowodu za pomocą skanera.
Pozdrawiam

Ja zrobiłem sobie samemu ksero dowodu w pracy, ale uważam że obawy Kamila są w pewnej części uzasadnione. Myślę, że należy wybrać taki punkt ksero w którym maszyna jest ustawiona tak, że klient widzi co robi pracownik punktu (czyli żadne wynoszenie kserowanych materiałów na zaplecze itp.). Można też po prostu udać się do sekretariatu jakiejś instytucji (dziś ksera są przecież prawie wszędzie, np. w szkołach), szeroko uśmiechnąć się do pani sekretarki i zrobić sobie ksero samemu albo patrząc tej pani na ręce.

brak grupy

Możesz poszukać też ksero samoobsługowego
W Szczecinie za czasów jak byłem studentem takowe istniało w pobliżu uczelni.

CHR

Jest rzeczą oczywistą, że mBank nie chce podejmować ryzyka związanego z dostarczaniem danych - zwyczajnie przerzuca je na Poczte Polską S.A., ale robi nadwyraz ciekawie. Żąda się wszystkich danych o kliencie - OK! - ale czemu nie gwarantuje się choć w minimalnym stopniu poufności i precyzji w przesyłaniu danych tą drogą??? Czy w naszym kraju nie funkcjonuje przesyłka polecona??? Wiem, że kosztuje 3-4 zł a nie 2 zł, ale w przypadku banku zaufanie klienta musi być pierwszorzędną sprawą, jeżeli bank tę sferę poważnie taktuje. A ponieważ nie traktuje... swoje dane najlepiej jest przesłać listem poleconym - w innej niż firmowa kopercie - dorzucając 3 zł z własnej kieszeni dla "świętego spokoju". Gwarancji tak naprawdę nadal nie ma, ale pewność jest większa, nieprawdaż?

brak grupy

Masz całkowita rację!
Ze swojej strony dodam, że wysyłając dane listem poleconym klient jest pewny (prawie), że mBank wkrótce aktywuje pełen dostęp do rachunku. Ja wysłałem swoje dane zwykłym listem, który szczęśliwie doszedł, ale nie zrobiłbym tego ponownie. Gdyby przesyłka nie dotarła do adresata, klient musiałby chyba wysłać pozostający mu ostatni oryginał umowy(!). Swoja drogą dobrze, że w wysyłanej umowie nie ma numerów rachunków, numeru ID klienta oraz numeru telefonu kontaktowego.
Pozdr.

brak grupy

Witam,
kwestia przesylki dokumentow bankowch zwykla przesylka byla juz poruszana i to niedalej jak kilka dni temu. Pozwoilicie zatem, ze przypomne krotkie uzasadnienie takiego wyboru. Nie bez przyczyny korespondencja wysylana jest poczta zwykla. Prosze zauwazyc, ze takie rozwiazanie zapewni doreczenie przesylki nawet w sytuacji, gdy adresat korespondencji jest nieobecny. Wprowadzajac doreczenie przesylki poczta polecona, Klienci mBanku zmuszeni byliby do wizyt w placowce poczty co w dzisiejszych czasach dla niektorych z Panstwa mogloby byc powazna dolegliwoscia zwlaszcza, ze placowki otwarte sa w scisle okreslonych godzinach.

Z pozdrowieniami
Mariusz Gorzen

brak grupy

Oczywiscie kwestia tego, ze jest to co najmniej 3 razy drozsze jest ABSOLUTNIE bez znaczenia...Policzmy szybko, mamy 100000 rachunkow, czyli kazdy rachunek to 1 list z umowa (powiedzmy ze 70% ludzi ma dwa rachunki, a jedna umowe, czyli srednio 0,65 listu na rachunek) + 1 list z karta + 1 list z pinem=2,65 listu
Poczta zwykla: 2,65 * 1 * 100000=265000PLN
Polecony 2,65 * 3 * 100000=795000PLN,

Ale kto tam w dzisiejszych czasach zwraca uwage na jakies tam nieco ponad pol milona zlotych...

JO

PS nie piszcie ze znalazl sie niezadowolony...po prostu cos mnie ten argument marketingowy malo przekonal...

brak grupy

Wydaje mi się, że nie zrozumielismy się do końca w sprawie przesyłek poleconych.
Uzasadnienie:
<Nie bez przyczyny korespondencja wysylana jest poczta zwykla. Prosze zauwazyc, ze <takie rozwiazanie zapewni doreczenie przesylki nawet w sytuacji, gdy adresat <korespondencji jest nieobecny. Wprowadzajac doreczenie przesylki poczta polecona, <Klienci mBanku zmuszeni byliby do wizyt w placowce poczty co w dzisiejszych <czasach dla niektorych z Panstwa mogloby byc powazna dolegliwoscia zwlaszcza, ze <placowki otwarte sa w scisle okreslonych godzinach.

wydaje sie być trafne, czytałem już je wcześniej. Wcale nie chodzi mi jednak o przesyłanie listem poleconym wszystkich przesyłek mBank-klient, tylko w odwrotną stronę. Przynajmniej jeśli chodzi o wysłanie podpisanej umowy oraz ksero dowodu osobistego.

Pozdrawiam