Forum: Inne

Dlaczego saldo większe niż dostępne środki?

Dotąd tego nie zauważyłem: mBank dodał mi odsetki (a dziś 30.04, nie 01.05), ale odsetki są doliczone do salda, a nie do dostępnych środków. O ile rozumiem, że nie mogą być doliczone do dostępnych środków, to nie bardzo rozumiem, czemu zwiększyło się saldo. Czy odsetki od tych odsetek liczą się od dziś(w końcu środki są), czy od momentu, kiedy pojawią się jako dostępne środki (czyli teoretycznie od jutra)? Jeżeli od dziś, to jestem ciekaw ile mBank byłby "do tyłu", jeżeli od jutra, co czy pojawienie się środków dziś jest przesłanką do twierdzenia, ze system ma awarię? Tak czy inaczej - nie podoba mi się to, ale może jestem przewrażliwiony?

Pozdrawiam
Shima

Odpowiedzi

Zmień widok

7

shima napisał(a):

> Dotąd tego nie zauważyłem: mBank dodał mi odsetki (a dziś
> 30.04, nie 01.05), ale odsetki są doliczone do salda, a nie do
> dostępnych środków.

AFAIR poprzednio w takim przypadku odsetki były już doliczane do dostępnych środków, a jeżeli saldo się zmieniło ostatniego dnia to w następnym były korygowane - czasem powodując debet.
IMHO bank jest w trakcie zmian. Daj mu jeszcze parę lat, to będzie w stanie doliczyć odsetki w nocy z ostatniego na pierwszego, i to nawet bez względu na to czy jest to dzień wolny.
Przy okazji - Altamira w Multibanku też tak ma ;-)

Bogdan B.

Mam tak samo. Odsetki doliczono do salda a stan dostepnych srodkow nie zmienil sie.

Mamy już maj, a nadal nie ma dostępnych skapitalizowanych odsetek. Multilinia twierdzi, że będą w poniedziałek.
Najwidoczniej teraz bank będzie działał na odwrót. Poprzednio doliczał odsetki za wcześnie. Teraz będzie doliczał za późno.

Bogdan B.

Odsetki zostały naliczone prawidłowo,bo 30 kwietnia,czyli za ten dzien też.A różnica w saldzie wynika z tego że zostały zaksiegowane z data poniedziałkowa czyli 2 maja.Wybierz w histori przedział do 2 maja i bedziesz je widział w historii.Wszystko jest oki,wiec to całe zamieszanie jest w gole niepotrzebne!!

brak grupy

A jesli wyplace cos dzis 1 maja czy odsetki pozostana w takiej wysokosci czy zostana skorygowane?

Zostaną skorygowane w przyszłym miesiącu.

Odsetki za kwiecień były naliczane ostatniego dnia roboczego - w piątek 29-go, z założeniem stałości salda do końca miesiąca.
Gdybyś wypłacił coś po ich naliczeniu a przed końcem miesiąca to byłaby korekta.
Dziś jest już - zauważ - maj. Ergo dzisiejsze operacje korekty odsetek kwietniowych nie spowodują. Będą oczywiście mieć wpływ na następne naliczenie.

Komentuj z innymi

Ostatnie wątki w Inne