Forum: mKlienci

brak grupy

przelew ?!

witam wszystkich
mam pytanko ile by mnie kosztował przelew pieniążków z mojego konta na konto w usa i chinach oraz czy mban odrazu by to przeliczał na ich walute
prosze pomóżcie :)

Odpowiedzi

Zmień widok

5

dixi napisał(a):

> witam wszystkich

rowniez

> mam pytanko ile by mnie kosztował przelew pieniążków z mojego
> konta na konto w usa i chinach oraz czy mban odrazu by to

0 PLN gdyz http://www.mbank.com.pl/p...

> prosze pomóżcie :)

mam nadzieje, ze mi sie udalo

S

Siwy napisał(a):

> > prosze pomóżcie :)
>
> mam nadzieje, ze mi sie udalo
>
> S

Tobie jak Tobie, ale UN'emu na pewno się udało (wpuścić w maliny).... :-)))

ssak napisał(a):

> Tobie jak Tobie, ale UN'emu na pewno się udało (wpuścić w maliny).... :-)))

moze tak, moze nie, trudno...

brak grupy

nie ma mozliwosci dokonania przelewu z Polski za granice.Mozna tylko dokonac taki przelew z zagranicy do Polski i wtedy jest podwojne przewalutowanie-z waluty danego kraju na euro a nast z euro na zlotowki.Pobierana jest za to opłata w wysokosci 2% od wartosci dokonanej transakcji.

Coś Ci się pomieszały przelewy z transakcjami kartami.

Przy przelewach obowiązuje zasada przewalutowania wg kursy BRE z waluty jaka wpływa na złotówki i tyle. mBank nie pobiera żadnych prowizji. Co innego bank nadawcy przelewu, i dodatkowo gdy ten bank nie jest tzw. bankiem korespondentem dla BRE to równiż bank korespondent - czyli bank pośredniczący pomiędzy bankiem nadawcy a BRE. Bank korespondent (o ile będzie) pobiera prowizję albo ze środków przelewu, albo może być opłacony przez nadawcę przelewu.

Natomiast w sytuacji Kart Płatniczych, gdy wykonywana transakcja kartą debetową/kredytową jest w innej walucie niż waluta rozliczeniowa - czyli tu Euro, dokonane zostanie przewalutowanie na Euro i później na złotówki oraz pobrana prowizja 2%. W przypadku eKarty walutą rozliczeniową jest Dolar.

pozdr
d_v_d