Forum: mKlienci

Zakladanie konta w placowce

Witajcie,
moj kumpel dostal nagla oferte pracy i potrzebuje zalozyc konto na srode. W zwiazku z tym ze pasuje mu tylko mbank chcialbym w jego imieniu spytac czy mozliwe jest zalozenie konta z dnia na dzien w placowce mieszczacej sie

mBank
0 58 621 99 96
81-366 Gdynia, 10 Lutego 16
pow.m. Gdynia, woj.pomorskie

Chodzi o to ze chce miec numer konta odrazu.

pzdr & thx

Odpowiedzi

Zmień widok

9

Krótko: NIE!

Dłużej: mBank nie posiada tradycyjnych placówek w których można coś załatwić. Jedynie takie pseudo placówki w których wciska ludziom kredyty.

czyli pozostaje tylko klasyczny sposob czyli wysylka, kurier, podpis itp? Nie mozna tego jakos szybciej zalatwic? Ja juz mam konto i zalatwialem w ten wlasnie sposob bo mnie czas nie gonil ;)

curek napisał(a):

> czyli pozostaje tylko klasyczny sposob czyli wysylka, kurier,
> podpis itp? Nie mozna tego jakos szybciej zalatwic? Ja juz mam
> konto i zalatwialem w ten wlasnie sposob bo mnie czas nie gonil
> ;)

Nie jestem pewny (procedury się trochę zmieniają), ale IMHO do otwarcia konta "od ręki" powinien wystarczyć telefon do mLinii. Wówczas "kumpel" mógłby wpłacać, bo powinni podać przynajmniej numer rachunku. Pełna aktywacja rachunku (np wypłaty) potrwa dłużej.

Lepiej nie ryzykować wpłaty pieniędzy na konto, które nie jest w pełni aktywowane. To może skończyć sie dużym rozczarowaniem i reklamacją. Jak dla mnie to pakowanie się w niepotrzebne kłopoty. Być może tymczasowo warto założyć konto w zwykłym banku i po pełnej aktywacji poprosić pracodawce o uaktualnienie nr konta.

awiecek napisał(a):

>
> Lepiej nie ryzykować wpłaty pieniędzy na konto, które nie jest
> w pełni aktywowane. To może skończyć sie dużym rozczarowaniem i
> reklamacją. Jak dla mnie to pakowanie się w niepotrzebne
> kłopoty. Być może tymczasowo warto założyć konto w zwykłym
> banku i po pełnej aktywacji poprosić pracodawce o uaktualnienie
> nr konta.

Masz całkowitą rację, że w wielu przypadkach nie należy ryzykować. Wszystko zależy jednak od konkretnego przypadku. Skoro dla "kumpla" jedyną ofertą jest mBank... ;) Ja kilka lat temu "zaryzykowałem", bo pieniądze przelane na częściowo aktywne konto do tej pory nie byłyby mi potrzebne ;)

ok, dzieki ;)

To prawda, że czasem nawet trzeba zaryzykować ;) Może wszystko będzie w pożądku :) Oby, ja trzymam za to kciuki :)

Nie da rady. To jednak trochę trwa.

Jeśli zależy Wam na czasie, niech kolega poda np. Twój numer konta na teraz i rozpocznie zakładanie swojego. W momencie, w którym jego konto będzie aktywne, poda pracodawcy nowy numer konta i tyle.

http://www.mbank.com.pl/p...

Założenie rachunku przez telefon swojego czasu skutkowało otrzymaniem numeru rachunku najszybciej - nie wiem jak to wygląda teraz.
Jednak jest to rozwiązanie o tyle ryzykowne, że jeśli klient coś pokręci w dostarczaniu niezbędnych dokumentów, to rachunek stanie się w pełni aktywny po dłuuuuższym czasie (wybitni klienci potrafili mieszać przez kilka miesięcy). Zatem wszelkie wpłaty, których można teoretycznie dokonać (znając numer rachunku) będą zamrożone, bez możliwości podjęcia środków z rachunku.

Komentuj z innymi