Forum: mKlienci

brak grupy

Przelew nie został jeszcze zrealizowany

Hi !!! Dokonałem właśnie przelewu na zdefiniowany rachunek z ekonta i tak: kasa zniknęła, nie potwierdziłem tej operacji hasłem jednorazowym, a komunikat na dole strony brzmi taki, ze ten przelew jeszcze nie został zrealizowany... Kiedy zatem zostanie zrealizowany i jak skoro np. dwa dni nie będę tam zaglądał, więc jak go potwierdzę ??? czyżbym puścił kasę w kosmos ????

Odpowiedzi

Zmień widok

11

Niestety zleciles ten przelew po czasie -> patrz FAQ - tam sa podane godziny do ktorych mozna zlecic przelew zewn na dana sesje Elixiru (kosztem darmowego mBanku sa m.in te ograniczenia czasowe przelewow zewn.)
mBank fizycznie zrobi ten przelew dopiero jutro I sesja Elixiru z data dzisiejsza ;-) tzn stracisz odsetki za 1 dzien.

brak grupy

Stefan napisał(a):
>
> Hi !!! Dokonałem właśnie przelewu na zdefiniowany rachunek z
> ekonta i tak: kasa zniknęła, nie potwierdziłem tej operacji
> hasłem jednorazowym, a komunikat na dole strony brzmi taki,
> ze ten przelew jeszcze nie został zrealizowany... Kiedy zatem
> zostanie zrealizowany i jak skoro np. dwa dni nie będę tam
> zaglądał, więc jak go potwierdzę ??? czyżbym puścił kasę w
> kosmos ????

Po to definiuje się rachunki by następnie dokonywać na nie przelewu bez potwierdzania hasłem jednorazowym każdorazowo. Tylko przy definiowaniu rachunku podaje się hasło jednorazowe.
Przelew oczekuje obecnie na zrealizowanie. Podejrzewam, że jest to przelew nie na rachunek mBankowski (te idą w czasie rzeczywistym) i dlatego musi on czekać na najbliższą sesję Eliksiru (KIR - o ile dobrze roszyfrowuję ten skrót, to od Krajowej Izby Rozrachunkowej).

Pozdrawiam
Paweł

brak grupy

Stefan napisał(a):
>
> czyżbym puścił kasę w
> kosmos ????

Wlasnie doszedl, dzieki.

E.T.

PS. Nie dzwon do domu. ;)

brak grupy

mKlient napisał(a):
>
> Niestety zleciles ten przelew po czasie -> patrz FAQ - tam sa
> podane godziny do ktorych mozna zlecic przelew zewn na dana
> sesje Elixiru (kosztem darmowego mBanku sa m.in te
> ograniczenia czasowe przelewow zewn.)

Z tego co mi wiadomo to ograniczenia nie wynikają z "darmowości" mBanku tylko z konstrukcji KIRu. Gdziekolwiek zlecisz przelew zewnętrzny - płatny czy bezpłatny to - musi iść przez KIR. Chyba, że ja o tym nie wiem, a są jakieś usługi ekstra w niektórych bankach oferujące przyspieszoną realizację transakcji, ale nie podejrzewam.

Pozdrawiam
Paweł

brak grupy

...kosztem darmowego mBanku sa m.in te ograniczenia czasowe przelewow zewn.

jakto kosztem a w innych bankach t niby nie ma sesji wychodzacych itd ?

brak grupy

Dzięki !!!
Już znalazłem tą kasę, doszedłem też do tego, że nie wstzrliłem się w te elixiry...
A hasła na zewnętrzne przelewy trzeba jak widzę zawsze wpisywać... Zastanawia mnie jednak to, że gdybym zostawił ten przelew do jutra rana, to czy by się dokonał... bez takiego potwierdzenia...
Pozdrawiam
Stefan

Stefan napisał(a):
>
> A hasła na zewnętrzne przelewy trzeba jak widzę zawsze
> wpisywać...

Mylisz chyba zewnętrzene z niezdefiniowanymi. Wszystkie zdefiniowane (obojętne czy zewnetrzne czy wewnętrzne), czyli takie które masz na liscie przelewów zdefiniowanych nie wymagają podawania hasła jednorazowego przy realizacji.
Wszystkie inne musisz potwierdzić hasłem

Pozdrawiam,
K@te_M

Stefan napisał(a):
>
> Dzięki !!!
> Już znalazłem tą kasę, doszedłem też do tego, że nie
> wstzrliłem się w te elixiry...
> A hasła na zewnętrzne przelewy trzeba jak widzę zawsze
> wpisywać...
Hasła trzeba na wszystkie niezdefiniowane i zewn. i wewn.!

> Zastanawia mnie jednak to, że gdybym zostawił ten
> przelew do jutra rana, to czy by się dokonał... bez takiego
> potwierdzenia...
jakiego potwierdzenia? hasłem?
Zadnego zdefiniowanego przelewu nie potwierdzasz hasłem.
A jak nie zdążysz na ostatnią sesję wychodzącą,
to najlepiej od razu wpisać go z jutrzejszą datą,
pójdzie pierwszą sesją, a nie zostawiać do jutra,
bo mogą Ci prąd wyłączyć albo dostęp do netu
albo sam zapomnisz rano...

> Pozdrawiam
> Stefan

pzdr, St.

brak grupy

S.T. napisał(a):
>
.
> A jak nie zdążysz na ostatnią sesję wychodzącą,
> to najlepiej od razu wpisać go z jutrzejszą datą,
> pójdzie pierwszą sesją, a nie zostawiać do jutra,
> bo mogą Ci prąd wyłączyć albo dostęp do netu
> albo sam zapomnisz rano...
>

Hiii , hii , skąd ja to znam , wytłumacz to mojemu bratu bo ja mu nawet prętem zbrojeniowym wbić tego do głowy nie mogłem ;))))))))
Przedwczoraj przypomniało mu się o ZUSie i akurat kablówka padła a przez nią dostęp do netu . Przez godzinę latał po studzienkach telefonicznych jak kot z pęcherzem i szukał awarii . W końcu nie wytrzymałem i przypadkiem pręcik do otwierania studzienek wymsknął mi się z ręki ale nie wiem czy na długo to pomoże ;))

Pozdrawiam
oporek2

hehe - ale mnie ubawiliscie - w wiekszosci 'niedarmowych bankow ' przelewy np na I sesje elixru przyjmuja grubo po 5 czy 6 rano

np w kredyt banku np jest tak

sesje przychodzace
I- 11:30 -12:00
II 15:30 - 16:00
III 17:30 - 18:00

ale juz sesje wychodzace
I - 9:00
II - 12:15
III - 14:30

i aby przelew wyszedl dana sesja trzeba go zrobic 30 min przed podana wyzej godzina