Forum: mKlienci

brak grupy

wypłata nie z bankomatu

jeżeli chcę wypłacić większą kwotę z e-konta i nie chcę korzystać z bankomatu, to czy wypłacając pieniądze w oddziale BRE Banku w miom mieście poniosę z tego tytułu dodatkowe opłaty?

Odpowiedzi

Zmień widok

12

Obawiam się że nie zrealizujesz takiej wypłaty w BRE Banku.

Pozdrawiam

Marek

Marek Jedziniak napisał(a):
>
> Obawiam się że nie zrealizujesz takiej wypłaty w BRE Banku.
>
> Pozdrawiam
>
> Marek

Eeee, tak źle to chyba nie jest. Jeżeli na drzwiach banku jest nalepka VISA, to można wypłacać tam gotówkę przy pomocy karty VISA. Tylko, że (1) z dużym prawdopodobieństwem prowizje są większe niż w bankomacie, (2) z dużym prawdopodobieństwem obowiązują takie limity wypłat jak w bankomacie (3) z mniejszym prawdopodobieństwem kartami płaskimi nie można tego zrobić. Karty wypukłe, np. debetowa VISA Gold mBanku lub KK, mają obowiązek zadziałać. Prowizja określona jest w TOiP-ie: http://www.mbank.com.pl/s... .

Tak NB, ostatnio udało mi się dokonać niezamierzonej wypłaty gotówki w ... sklepie. Na zamówienie koleżanki z pracy dokonałem zakupów, przy pomocy KK, ale tknięty złym przeczuciem zadzwoniłem do niej (znaczy koleżanki) w celu potwierdzenia, czy kupiłem to, co miałem kupić. Okazało się, że nie (wyobraźcie sobie, balsam nawilżający do ciała to nie to samo, co perfumowana woda toaletowa -- któż by się spodziewał!?!). Sklep bez sprzeciwu przyjął zwrot, a zamiast wycofać transakcję (nie wiem, czy jest to wogóle możliwe), oddał pieniądze w gotówce. Przeprosiłem, podziękowałem... W sytuacjach awaryjnych to może być metoda...

Pozdrawiam,
Grześ

brak grupy

Beata napisał(a):
>
> jeżeli chcę wypłacić większą kwotę z e-konta i nie chcę
> korzystać z bankomatu, to czy wypłacając pieniądze w oddziale
> BRE Banku w miom mieście poniosę z tego tytułu dodatkowe
> opłaty?

pewnie tak i to duze. Zamiast tego polecam zakup karty przedplaconej Maestro ING (cena 9zl) i wyplate wiekszych kwot w bankomatach ING bezplatnie. Karte bez nadruku imienia i nazwiska kupisz od reki w dowolnym oddziale ING i tam dostaniesz numer jej konta na ktore mozesz przelewac pieniadze z mBanku. Limit wyplat to 5tys dziennie ale sluszalem ze byli tacy co wyplacali i 20tys. Nalezaloby wiec to przetestowac.

D.

Grześ napisał(a):
> spodziewał!?!). Sklep bez sprzeciwu przyjął zwrot, a zamiast
> wycofać transakcję (nie wiem, czy jest to wogóle możliwe),
> oddał pieniądze w gotówce. Przeprosiłem, podziękowałem... W
> sytuacjach awaryjnych to może być metoda...

Można zrobić uznanie na kartę - tak sklep powinien robić zwroty jeżeli klient płacił kartą, gdyż w przeciwnym wypadku sklepikarz traci bo daje w gotówce x a z karty dostaje (x-prowizja).

Inną metodą bezprowizyjnej "wypłaty" jest metoda "na sąsiadkę" - spotykamy w sklepie sąsiadkę, płacimy jej za zakupy kartą a ona daje nam pieniążki :-)))

A na marginesie - w zeszłym tygodniu płaciłem kartą, była blokada normalnie na miesiąc, ale po paru dniach blokada zeszła i tyle - pieniążków nie potrącono. Zastanawiam się czy przypadkiem sprzedawca nie anulował transakcji przy rozliczeniu na koniec dnia pry rozliczeniu.

Pozdrawiam

Marek

brak grupy

Dave napisał(a):

> pewnie tak i to duze. Zamiast tego polecam zakup karty
> przedplaconej Maestro ING (cena 9zl) i wyplate wiekszych kwot
> w bankomatach ING bezplatnie. Karte bez nadruku imienia i
> nazwiska kupisz od reki w dowolnym oddziale ING i tam
> dostaniesz numer jej konta na ktore mozesz przelewac
> pieniadze z mBanku. Limit wyplat to 5tys dziennie ale
> sluszalem ze byli tacy co wyplacali i 20tys. Nalezaloby wiec
> to przetestowac.

Cóż - jest to też niestety metoda "na bankomat" :)

Jeśli więc już kombinować z bankomatami to lepiej chyba założyć konto Inteligo i wypłcacać pieniądze via Inteligo i bankomaty PKO BP. Standardowo limit wypłat jest do pięciu tysięcy, ale można telefonicznie wybrać m.in. wypłaty bez limitu. ( http://www.inteligo.pl/po... poz. 28).

Pozdrawiam
Paweł

Mec napisał(a):

> Cóż - jest to też niestety metoda "na bankomat" :)
>
> Jeśli więc już kombinować z bankomatami to lepiej chyba
> założyć konto Inteligo i wypłcacać pieniądze via Inteligo i
> bankomaty PKO BP. Standardowo limit wypłat jest do pięciu
> tysięcy, ale można telefonicznie wybrać m.in. wypłaty bez
> limitu.
> ( http://www.inteligo.pl/po...
> poz. 28).

Ale to dalej jest metoda "na bankomat" - jeżeli rachunek "marmurowy" ma być wykorzystywany tylko do większych wypłat gotówki to najlepszy jest rachunek bieżący w Pekao (nie mylić z Eurokontem!). Jest darmowy, dostajesz do niego kartę identyfikacyjną i w dowolnym oddziale Pekao możesz wypłacić pieniądze przelane z mbanku. Wpłacić też możesz, ale opłata za przelew wynosi 3 PLN.

Pozdrowienia,
Glenn

Mec napisał(a):

>
> Jeśli więc już kombinować z bankomatami to lepiej chyba
> założyć konto Inteligo i wypłcacać pieniądze via Inteligo i
> bankomaty PKO BP. Standardowo limit wypłat jest do pięciu
> tysięcy, ale można telefonicznie wybrać m.in. wypłaty bez
> limitu.
> ( http://www.inteligo.pl/po...
> poz. 28).
>

A czy w oddziałach PKO BP (w kasach) można pobrać bez prowizji kartą VE Inteligo kwoty mniejsze niż 20 PLN?

brak grupy

Glenn napisał(a):
>
> Ale to dalej jest metoda "na bankomat" - jeżeli rachunek
> "marmurowy" ma być wykorzystywany tylko do większych wypłat
> gotówki to najlepszy jest rachunek bieżący w Pekao (nie mylić
> z Eurokontem!). Jest darmowy, dostajesz do niego kartę
> identyfikacyjną i w dowolnym oddziale Pekao możesz wypłacić
> pieniądze przelane z mbanku.

A jak to jest z kartą? Pierwsza za darmo, kolejna lub duplikat- 3zł :
http://www.pekao.com.pl/i...

Z drugiej strony karta nie jest wydawana na określony czas czyli można wnioskować, że nosi się ją do zniszczenia (zakładając że wcześniej nic się z nią nie stanie):
http://www.pekao.com.pl/i...

Ale czym w takim razie różni się "karta kolejna" od "duplikatu karty" ?

> Pozdrowienia,
> Glenn

Pozdr

Niestety nie potrafię udzielic Ci odpowiedzi, bo sama Pekao nie używam.

Pozdrowienia,
Glenn

brak grupy

miecznik napisał(a):
>

>
> A czy w oddziałach PKO BP (w kasach) można pobrać bez
> prowizji kartą VE Inteligo kwoty mniejsze niż 20 PLN?

No nie znam odpowiedzi, ale byloby super, aby PKO BP+Inteligo uruchomiły jakiś sposób aby ich klienci mogli zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi
;-)

pozdr
W.B

mBank - informujemy Klienów o wszystkich bankach w Polsce*

---
*propozycja nowego hasełka dla marketingu mBanku