Forum: Karciarze

kod CVV2 na karcie VE

Na karcie debetowej Visa Electron wydanej przez mBank za 16-cyfrowym numerem karty znajduje się kod CVV2,
który z tego co wiem służy do płacenia przez Internet. Jednak kartą VE mBanku nie da
się płacić przez Internet. Po co w takim razie jest ten kod na tej karcie?

Odpowiedzi

Zmień widok

15

Morgoth napisał(a):

> Na karcie debetowej Visa Electron wydanej przez mBank za
> 16-cyfrowym numerem karty znajduje się kod CVV2,
> który z tego co wiem służy do płacenia przez Internet.

A nie całkiem.
Ten kod służy do (dodatkowego) autoryzowania transakcji zdalnych. Vzyli też MO/TO

> Jednak kartą VE mBanku nie da
> się płacić przez Internet. Po co w takim razie jest ten kod na
> tej karcie?

Też rad bym wiedzieć.

Jego obecność szkodliwa nie jest, czemu jaednak służy?

jestem zaskoczony - od wielu miesiecy kupuje bilety kolejowe i lotnicze przez internet, wpisuje ten kod i wszystko jest ok - na czym polega problem?

Tluste napisał(a):

> jestem zaskoczony - od wielu miesiecy kupuje bilety kolejowe i
> lotnicze przez internet, wpisuje ten kod i wszystko jest ok -
> na czym polega problem?

Na tym, że (przynajmniej teoretycznie) nie da się płacić płaskim delfinkiem VE na odległość. Jesteś pewien, że taką właśnie kartą płacisz w Sieci?!

Na tym, że tą kartą nic na odległość nie kupisz. Zdalnie możesz kupować jedynie eKartą oraz kredytowymi Visa Classic i Visa Gold

A Visa Business?
Mariusz

brak grupy

Typowy przebieg dyskusji w sieci :-)
Sprawa wydaje sie juz prawie wyjasniona i wlacza sie ktos, kto nie czytal lub nie zrozumial poprzednich wypowiedzi i wyskakuje z pytaniem "jak filip z konopi". Dyskusja zatacza koło - "da capo al fine". :-)

CVV2 się przyda, bo mBank zawsze może wprowadzić możliwość płacenia kartami płaskimi w necie.

pnyczaj napisał(a):

> CVV2 się przyda, bo mBank zawsze może wprowadzić możliwość
> płacenia kartami płaskimi w necie.

Chciałbym, aby to wkrótce nastąpiło. Mógłbym zrezygnować wtedy z Allekarty.
Myślę jednak, że mBank nie chce wprowadzić takiego udogodnienia, bo cały czas promuje półśrodki w postaci eKart.

Marek napisał(a):

> Chciałbym, aby to wkrótce nastąpiło. Mógłbym zrezygnować wtedy
> z Allekarty.
> Myślę jednak, że mBank nie chce wprowadzić takiego
> udogodnienia, bo cały czas promuje półśrodki w postaci eKart.

Nie wiem czemu nazywasz eKartę półśrodkiem. Jeśli bank umożliwi płatności w Internecie przy pomocy debetówek to widzę trzy rozwiązania:
1) Zablokować możliwość takiej transakcji na mLinii
2) Trzymać debetówkę w domu w sejfie i nie pokazywać jej nikomu, wyciągać tylko w przypadku konieczności zrealizowania płatności w Internecie
3) Trzymać wszystkie pieniądze na eMaxie i przelewać je na eKonto tuż przed wykonaniem płatności w Internecie, w sklepie lub przed wyciągnięciem pieniędzy z bankomatu.

Inaczej można się bardzo zdziwić jak kiedyś zaczną w niewytłumaczalny początkowo sposób znikać z konta pieniądze :)

Pozdrawiam

Komentuj z innymi

Ostatnie wątki w Karciarze