Forum: mKlienci

brak grupy

mBank biuro maklerskie ?

Witam!

Czy sš jakieœ szanse na powstanie biura maklerskiego dla klientów mBanku?
Byłem wczoraj na spotkaniu z prezesem mBanku Sławomirem Lachowskim, który podczas swojego wykładu powiedział, iż "inwestowanie" jest jednš z czterech podstawowych funkcji jakie powinien dostarczać bank detaliczny swoim klientom. Oczywiœcie Pan prezes wspomniał, iż chodzi mu tutaj raczej o państwa zachodnie. Ale wydaje mi się, iż z poœród obecnych klientów mBanku znalazło by się wielu takich, którzy chętnie zainwestowaliby swoje pienišdze. Osobiœcie bardzo chętnie sam bym zainwestował częœć œrodków z moich rachunków. Oczywiœcie przy założeniu, że prowizje od prowadzenia takiego rachunku byłyby do przyjęcia przez klienta mBanku.

Mam nadzieję, że jako klienci poprzecie ten pomysł!

Odpowiedzi

Zmień widok

5

oczywiscie to bardzo dobry pomysł mógłbym zrezygnować z woodstock i robic to za pomoca mBanku

brak grupy

Swietny pomysl jeszcze gdyby nie bylo oplat i prowizji to juz byloby super

brak grupy

Wiesz myœlę, że prowizje to powinny być bo inaczej byłby prawdziwy bałagan na WGPW ;)
Ale biuro pod np. adresem bm.mbank.com.pl z tš sama funkcjonalnoœcia zachowanš co panel rachunku to super pomysł.

brak grupy

Może warto byłoby zajrzeć na strone bank24.de. Jak w lipcu Deutsche Bank uruchomi podobna dzialalnosc w Polsce to moze bedzie za pozno na zmiany. Tam jest dostepne wszystko - bankowosc internetowa, fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, inwestycje na gieldzie. Jest nawet link do partnera bank24 - ebay, dzieki czemu mozna bezpiecznie placic za transakcje.
Dlaczego nie mozna wprowadzic tego rowniez w mBanku? Do BRE nalezy biuro maklerskie, TFI, troche gorzej juz z ubezpieczeniami ale to moze poczekac. Bardziej kompleksowe uslugi przyciagnelyby jeszcze wiecej klientow.

brak grupy

Uważam, że podpięcie Domu Inwestycyjnego BRE pod mBank jest œwietnym pomysłem. Czego oczekiwałbym od takiego biura maklerskiego? Przede wszystkim niskich prowizji (przecież nie angażowałbym pracy maklerów, bo wszystkie operacje wykonywałbym sam) oraz oprocentowania œrodków na rachunku. To ostatnie możnaby rozwišzać poprzez powišzanie rachunku w mBanku z rachunkiem papierów wartoœciowych. W ten sposób mógłbym zarabiać na giełdzie, a w czasie spadków procentowałaby gotówka. Dom Inwestycyjny BRE zyskałby nowych klientów (również tych, którzy obecnie wolš trzymać gotówkę niż akcje), a mBank zyskałby na pewno œrodki częœci zasobnych inwestorów prywatnych.