Forum: mKlienci

brak grupy

Splata kk - kiedy?

Moje pytanie jest nastepujace.

Wykonalam transakcje karta kredytowa. Kwota do zaplacenia jest uwidoczniona na moim rachunku, jednak nie wiem kiedy mam ja splacic. Czy system nie powinien mowic, ze kwota taka a taka musi byc splacona dnia tego i tego. Bo rozumiem, ze przez ok. 50 dni kredyt jest nieoprocentowany, i wolalabym raczej w tych 50 dniach sie zmiescic. Czy musze to sobie jakos sama kontrolowac, bo prawde powiedziawszy to w ktoryms momencie moge sie pogubic, skoro bank nie podaje daty wymagalnosci danej kwoty.

Jak sobie z tym radzicie?

Odpowiedzi

Zmień widok

5

brak grupy

>
> Wykonalam transakcje karta kredytowa. Kwota do zaplacenia
> jest uwidoczniona na moim rachunku, jednak nie wiem kiedy mam
> ja splacic. Czy system nie powinien mowic, ze kwota taka a
> taka musi byc splacona dnia tego i tego. Bo rozumiem, ze
> przez ok. 50 dni kredyt jest nieoprocentowany, i wolalabym
> raczej w tych 50 dniach sie zmiescic. Czy musze to sobie
> jakos sama kontrolowac, bo prawde powiedziawszy to w ktoryms
> momencie moge sie pogubic, skoro bank nie podaje daty
> wymagalnosci danej kwoty.
>
> Jak sobie z tym radzicie?

Dostaniesz rozliczenie z karty poczta to tam na pewno (przynajmniej w innych bankach tak jest) jest napisane ile i do kiedy .To "kiedy" to jest ostatni dzien Grace Period.
Oczywiscie to wsyztsko jest w mbanku na internecie ale nie jestes pierwsza ktora sie troche zagubila w tym temacie ogladajac "dane" karty. Patrz posty z ostatnich 2 tyg w temacie KK.

KaKofon

Termin, o którym piszesz jest jednocześnie terminem spłaty kwoty minimalnej, więc jest widoczny po wybraniu opcji spłata zadłużenia:
http://demo.mbank.com.pl/...
Poza tym termin ten będziesz miała na wyciągu papierowym ,który dostaniesz do domu.

Pozdrawiam

Marek

brak grupy

Marku a 3a spalcic do konca dnia X (czyli 23:59) czy tez do dnia oznacza ze przed danym dniem czyli do 23:59 (X-1)??

i pytanie 2 na ktora godzine 3a miec pieniazki w danym dniu aby splata automatyczna sie wykonala inaczej czy mbank podaje godzine o ktorej pojdzie autoamtyczna splata ?

brak grupy

Super. Dzieki za wiadomosci. Nie zauwazylam po postu tej daty w opcji splaty zadluzenia, choc tam zagladalam.

Ale mam nastepne pytanie - czy kazda transakcja na karcie rozliczana jest z osobna? Tzn. kupuje dzis, jest 1 czerwca termin splaty minimalnej przypada na ok. 15 lipca. W miedzyczasie kupilam cos 30 czerwca, czy mam to splacac juz 15 lipca (bo te wszystkie transakcje byly w czerwcu i np. rozliczenie jest miesieczne), czy na ta druga kwote mam termin np. do 15 sierpnia?

Ale jestem ciemna...:(

Podczas składania wniosku o KK wybierałaś dzień generowania wyciągu (datę zakończenia cyklu rozliczeniowego) . Od daty wygenerowania wyciągu masz 24 dni na uregulowanie transakcji z całego okresu rozliczeniowego. Do spłaty są wszystkie transakcje wykonane w danym okresie rozliczeniowym (oczywiście o ile nie zamierzasz korzystać z kredytu i regulujesz wszystko w GP).

Pozdrowienia,
Glenn

Komentuj z innymi