Forum: Karciarze

Karta kredytowa euro<26 - jaki zmiany? :)

Witajcie :)

Zbieram argumenty za zmianą polityki mBanku dot. przyznawania karty kredytowej euro<26, a konkretnie jej zliberalizowania. Walczę o to od dawna i mam nadzieję, że w końcu mi się uda. Ale być może nie o wszystkim wiem i nie ze wszystkimi problemami miałem do czynienia.
Zapraszam zatem do dyskusji :) Szczególnie osoby, które szczęśliwie kartę otrzymały lub nie została im ona przyznana. Z jakimi problemami się spotkaliście, jakie procedury są dla Was zbyt uciążliwe?

Pozdrawiam,
Cinek, mRadny [mBank]

Odpowiedzi

Zmień widok

42

MarcinS_vel_Cinek napisał(a):

> Witajcie :)
>
> Zbieram argumenty za zmianą polityki mBanku dot. przyznawania
> karty kredytowej euro<26, a konkretnie jej zliberalizowania.
> Walczę o to od dawna i mam nadzieję, że w końcu mi się
> uda.

Już chyba nieźle narozrabiałeś skoro dopiero co zmienili regulamin.
Nie wiem co zmienili, ale dyskryminacja wiekowa pozostała, a to się nadaje do Strasburga albo innego trybunału ;-)

Pozdr.
oporek

oporek. napisał(a):

>> Nie wiem co zmienili

Jednak taki gupi nie jestem. Już wiem http://www.mbank.pl/blog/...

oporek. napisał(a):

> MarcinS_vel_Cinek napisał(a):
>
> > Witajcie :)
> >
> > Zbieram argumenty za zmianą polityki mBanku dot.
> przyznawania
> > karty kredytowej euro<26, a konkretnie jej
> zliberalizowania.
> > Walczę o to od dawna i mam nadzieję, że w końcu mi
> się
> > uda.
>
> Już chyba nieźle narozrabiałeś skoro dopiero co zmienili
> regulamin.
> Nie wiem co zmienili, ale dyskryminacja wiekowa pozostała, a
> to się nadaje do Strasburga albo innego trybunału ;-)

No niestety, albo i stety, cenzus wieku nie jest dysktyminacją... Patrz bierne i czynne prawo wyborcze ;)

Pozdrawiam,
Cinek, mRadny [mBank]

> No niestety, albo i stety, cenzus wieku nie jest
> dysktyminacją... Patrz bierne i czynne prawo wyborcze ;)

To akurat jest dyskryminacja prawem usankcjonowana i zupełnie niepotrzebnie, bo działa selekcja naturalna. Wszak już po tym wątku widać jak bardzo ci z biernym są zainteresowani czynnym prawem tam gdzie daje się im takie możliwości.

> Pozdrawiam,
> Cinek, mRadny [mBank]

Pozdr.
oporek

Ja składałem wniosek jakoś w listopadzie '07 i karty nie otrzymałem. Składałem wniosek internetowy, czytałem wszystko uważnie, a tą litanie na samym końcu nawet dwa razy... po kilku dniach w serwisie widniała informacja, że wniosek rozpatrzono negatywnie, a na @ przyszedł email. Lakoniczny tekst, w style że nie, bo nie, a jak chcesz wiedzieć coś wiecej to mLinia. Zatem dzwonie po więcej informacji... ale dowieziałem się tyle samo co z emaila, że nie bo nie...

A fajnie byłoby wiedzieć, z jakiego powodu wniosek został odrzucony. (średnia, kierunek, błędy we wniosku!?) Ja mogę się tylko domyślać i próbować od czasu do czasu...

Mi przyznali. Studiuje Finanse i bankowość, Miałam srednią 4.0 i stałe wpływy na eKonto od roku. Tylko jej wydanie ciagnęło się nieskończenie długo. Nie umiałam się umówić na podpisanie karty.

Hey !

Wg mnie jednym z wazniejszych postulatow jest mozliwosc zmiany wysokosci przyznanego limitu na podstawie tych samych kryteriow. Wielokrotnie z kolejnymi latami studiow czy to rosnie srednia czy uzyskuje sie nowe kwalifikacje, certyfikaty etc. Tak wiec i limit moglby zalezec od tych kryteriow i byc zmienny.

Pozdrawiam
PA

> Witajcie :)
>
> Zbieram argumenty za zmianą polityki mBanku dot. przyznawania
> karty kredytowej euro<26, a konkretnie jej zliberalizowania.

Proszę bardzo:
1) Sądzę, że karta dla studenta trzeciego i wyższego roku, powinna być wydawana bez zaświadczenia o średniej ocen. Może być z najniższym limitem kredytowym. Przy stałych (odpowiednio wysokich) wpływach na rachunek, bank mógłby jednak przyznawać wyższy limit.
Napotkałem taki problem. Student zaoczny. Dziekanat czynny 2 godziny w sobotę, w czasie gdy mam zajęcia, a za każdym razem kolejka 20 - 30 osób, co powoduje, że nie czekam na jakiś (w żaden sposób nie zwiększający mojej zdolności kredytowej) świstek.
Na rachunek w mBanku wpływają pieniądze z wypłaty w wysokości co najmniej tysiąc złotych miesięcznie.
Bez papierka ze średnią ocen o E26 w mBanku marzyć nie można :(

2) Obecnie mamy studia jednolite magisterskie oraz dwustopniowe: licencjackie (ewentualnie inżynierskie) i uzupełniające magisterskie (USM). Tryb dwustopniowy wkrótce będzie dominował na uczelniach.
Dla mBanku student rozpoczynający USMy jest studentem pierwszego roku (mimo iż 3, 3,5 lub 4-letnie studia pierwszego stopnia ma ukończone), czyli Euro<26 nie otrzyma!
Dobrze by było, żeby bank traktował pierwszoroczniaka z USMów jako studenta przynajmniej czwartego roku. Tu patrz punkt pierwszy.

3) Rezygnacja z kuriera. Proponuję uproszczenie procedury dostarczania umowy, najlepiej pocztą, tak jak w przypadku karty z podpis. Student sam wraz z umową odsyłałby do banku umowę i kserokopię legitymacji oraz w wymaganym przypadku świstek średniej ocen (i kopię książeczki wojskowej).

> Walczę o to od dawna i mam nadzieję, że w końcu mi się
> uda. Ale być może nie o wszystkim wiem i nie ze wszystkimi
> problemami miałem do czynienia.
> Zapraszam zatem do dyskusji :) Szczególnie osoby, które
> szczęśliwie kartę otrzymały lub nie została im ona
> przyznana. Z jakimi problemami się spotkaliście, jakie
> procedury są dla Was zbyt uciążliwe?
>
> Pozdrawiam,
> Cinek, mRadny [mBank]

Życzę powodzenia na polu walki. Wróć z tarczą ;)

Pozdrawiam,
Marek

zannetta1 napisał(a):

> Mi przyznali. Studiuje Finanse i bankowość, Miałam srednią
> 4.0 i stałe wpływy na eKonto od roku. Tylko jej wydanie
> ciagnęło się nieskończenie długo. Nie umiałam się
> umówić na podpisanie karty.

Znaczy się na podpisanie umowy? :)

pseudonim_artystyczny napisał(a):

> Hey !
>
> Wg mnie jednym z wazniejszych postulatow jest mozliwosc zmiany
> wysokosci przyznanego limitu na podstawie tych samych
> kryteriow. Wielokrotnie z kolejnymi latami studiow czy to
> rosnie srednia czy uzyskuje sie nowe kwalifikacje, certyfikaty
> etc. Tak wiec i limit moglby zalezec od tych kryteriow i byc
> zmienny.

Ten postulat można powiedzieć jest już załatwiony. Czeka tylko na wdrożenie :)

Pozdrawiam,
Cinek, mRadny [mBank]

Komentuj z innymi

Ostatnie wątki w Karciarze