Forum: Inne

Konto online w EuroBank

Mamy nowego lidera oprocentowania kont - i to nie jest konto oszczędnościowe:

5,55% w EuroBanku - prowadzenie (przy wpływach min. 800zł) przelewy, karta za darmo: http://www.eurobank.pl/#p...

Odpowiedzi

Zmień widok

20

Ja dziękuję za tę "niespersnalizowaną karte VE", która każdy się będzie mógł posługiwać. Już pomijam, że jest ona tak darmowa, że kosztuje 0,95zł/miesięcznie.
Warto oprócz reklamy zajrzeć także do TOiP :)

A jak wygląda bezpieczeństwo ich systemu? Pytam, bo w zeszłym roku mieli awarię i przez tydzień klienci nie mieli ŻADNEGO dostępu do swoich pieniędzy. Czy coś się zmieniło pod tym względem?

Pozdr
k

MarcinS_vel_Cinek napisał(a):

> Ja dziękuję za tę "niespersnalizowaną karte VE",
> która każdy się będzie mógł posługiwać. Już pomijam,
> że jest ona tak darmowa, że kosztuje 0,95zł/miesięcznie.
> Warto oprócz reklamy zajrzeć także do TOiP :)
A tam:
Sprawdzenie dostępnych środków w bankomacie eurobanku - 1 PLN
Zmiana PIN w bankomacie eurobanku - 1,95 PLN
i jako ciekawostka opłata za wydanie karty, czyli
Generowanie nowego numeru PIN - 5,95 PLN

Kolejna oferta dla niektorych bardzo atrakcyjna - ROR 5,5% i sa placowki do wplaty i wyplaty gotowki kto ma blisko rewelacja!

mbank z 0% ekontem coraz gorzej wyglada !

kayoo napisał(a):

> A jak wygląda bezpieczeństwo ich systemu? Pytam, bo w
> zeszłym roku mieli awarię i przez tydzień klienci nie mieli
> ŻADNEGO dostępu do swoich pieniędzy. Czy coś się zmieniło
> pod tym względem?
>
> Pozdr
> k

Zabezpieczenie jest przez token sprzętowy w postaci "breloczka" lub tokenGSM - w postaci aplikacji JAVA pobranej i zainstalownej na telefon komórkowy. Dla mnie trochę kiszka, hasła sms są lepsze, a poza tym na tych tokenach trzeba się logować, więc kolejny PIN i identyfikator do wbicia na blachę do czaszki.

Ale analizując koszty to w sumie mając wpłaty czy przelewy 800 PLN miesięcznie na rachunek to konto kosztuje tylko 0,95, co przy tak dobrym oprocentowaniu się zwraca. Do tego plusem jest prowizja za wypłatę z byle jakiego obcego bankomatu w Polsce - 1 PLN (fajna rzecz wypłatach awa-bip-nych) i duża liczba placówek z wpłatomatami. U mnie w Wałbrzychu 3 placówki. Ale zastanowię się czy skorzystam, bo musiałbym zmienić konto podstawowe, a te mam w mBanku.

ale zaraz, jest też karta VE spersonalizowana:
- wydanie: 0 PLN
- wznowienie: 0 PLN
- opłata miesięczna: 0,95 PLN
przy wpływach 800 PLN miesięcznie i oprocentowaniu rachunku 5,55 % opłata się może zwrócić z nawiązką

Faktycznie - mój błąd. Może sie da mieć konto bez karty ?
Tym niemniej jest to jedyne tak wysoko oprocentowane konto ROR - czyli nie ma tu limitu bezpłatnych wypłat z konta jak na eMAX+.
Ale co do personalizowania to masz tam również kartę spersonalizowaną, więc chyba nie jest źle :)
Ciekawe zabezpieczenie: TokenGSM.

Tecumseh napisał(a):

> 5,55% w EuroBanku - prowadzenie (przy wpływach min. 800zł)
> przelewy, karta za darmo:
> http://www.eurobank.pl/#p...

Kolejny bank przebił mBank. Oprócz polbanku doszła kolejna alternatywa. Do tego wpłatomaty polbanku zawsze działają*.

*zawsze oznacza, to iż od pół roku z nich korzystam i ani razu nie było awarii wpłatomatu

To prawda. Oprocentowanie konta ONLINE wynosi 5,55%. Jest to zwykły ROR, więc tym większe zaskoczenie :)

Konto standard pozostanie z oprocentowaniem 2%.
TokenGSM jest za darmo, natomiast Token Sprzętowy kosztuje 2 zł miesięcznie.

Na pewno oferta jest konkurencyjna, aczkolwiek brakuje jeszcze w EB Konto ONLINE polecenia zapłaty, ale z tego, co mi wiadomo w najbliższym czasie ma się to zmienić :)

co jak co, ale bank emerytów i rencistów - eurobank - nie jest choćby namiastką alternatywy dla mBanku... to jest tak jakby porównywać mercedesa i malucha i zachwycać się maluchem, bo "pali" mniej od mercedesa...