Forum: Przezorni

Ubezpieczenie samochodu.

Pamietam ze zbliza mi sie platnosc 2 raty za ubezpieczenie samochodu, czemu nie ma np. zadnej informacji o zblizajacym sie zleceniu, ani w przyszlych, ani tez w komunikatach?

Odpowiedzi

Zmień widok

12

Bo działa na tej samej zasadzie co Polecenie Zapłaty, a do tego typu płatności, przed zainicjowaniem obciążenia konta, nie są wyświetlane żadne komunikaty.

a co sie porobi jak nie bede mial srodkow na koncie aby zrealizowac zlecenie? bedzie jakis komunikat? Czy bede mogl go zrobic ponownie w innym terminie?

Działa to na zasadzie Polecenia Zapłaty, więc w przypadku braku środków otrzymujesz komunikat o niezrealizowanym PZ. Czy próba obciążenia konta jest ponawiana, jeśli tak to ile razy i w jakim czasie - nie wiem.

W przypadku braku środków na pokrycie raty składki pojawi się stosowny komunikat informujący o takiej sytuacji. Pobranie składki nastąpi raz jeszcze po 7 dniach od daty pierwotnej, a system dokona ponownie poboru składki automatycznie.

Pozdrawiam
Krzysiek

Nie moglby sie pojawiac jakis komunikat, np. "Za 3 dni mija termin platnosci raty x za skladke y prosze zapewnic srodki na koncie" To by zabezpieczalo przed jezdzeniem bez waznego ubezpieczenia:)

Nieopłacenie raty składki ubezpieczenia OC nie powoduje ustania odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń, należy jednak niezwłocznie opłacić zaległą ratę zgodnie z zapisami zawartej umowy ubezpieczenia, gdyż w przypadku szkody ubezpieczyciel może wystąpić o zwrot kosztów wypłaconego odszkodowania.

W przypadku ubezpieczenia AC, brak opłacenia składki lub jej kolejnej raty w terminie określonym w umowie ubezpieczenia powoduje jej wygaśnięcie z dniem doręczenia oświadczenia o rozwiązaniu umowy. Sytuacja taka może nastąpić, gdy na koncie ubezpieczonego nie ma wystarczającej kwoty na opłacenie należnej składki.

Pozdrawiam
Cezary
mBank

m_Cezary napisał(a):

> Nieopłacenie raty składki ubezpieczenia OC nie powoduje
> ustania odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń, należy
> jednak niezwłocznie opłacić zaległą ratę zgodnie z
> zapisami zawartej umowy ubezpieczenia, gdyż w przypadku szkody
> ubezpieczyciel może wystąpić o zwrot kosztów wypłaconego
> odszkodowania.

na jedno wychodzi

natomiast nie dostalem odpowiedzi, czy bylby problem ze zrobieniem takiego komunikatu, wyswietlajacego sie przed skladka. Ja przykladowo na glownym ekoncie nie trzymam zbyt duzej kwoty, ale mam pochowane na emaxach i innych, i nie jest (w wiekszosci przypadkow) klopot zrobic szybkiego przelewu z jednego na drugie konto. Wystarczylby tylko taki "przypominacz".

Zbliżająca się płatność za ubezpieczenie przydałaby się choćby na liście operacji zaplanowanych...

hugolin napisał(a):

> Zbliżająca się płatność za ubezpieczenie przydałaby się
> choćby na liście operacji zaplanowanych...

o tym wlasnie "mowie"

lukas_m napisał(a):

> hugolin napisał(a):
>
> > Zbliżająca się płatność za ubezpieczenie przydałaby
> się
> > choćby na liście operacji zaplanowanych...
>
> o tym wlasnie "mowie"

Watek ten możecie zgłosić jako sugestie, droga mailowa, telefoncznie na mLinii lub poporzez chat'a.
Pozdrawiam
Aneta

Komentuj z innymi

Ostatnie wątki w Przezorni