Forum: Karciarze

zakupy na ebay.co.uk oraz inne pytania (długie) UK

witam serdecznie
Jakoś nie mogę znaleźć na forum tego co mnie interesuje, właśnie dzwoniłem na mlinię i konsultant mi ustanowił kwotę do transakcji hmm... jak to się nazywa? chyba transakcji internetowych. I tak się zastanawiam, gdyż jeszcze nigdy nie płaciłem kartą w necie, jak już kupowałem coś w allegro.pl to robiłem przelew na konto sprzedającego. A załóżmy, że chciałbym coś kupić jakiś mebelek, monitor lub cokolwiek innego ale w UK. Z tego co zauważyłem to tutaj jest praktykowane tego rodzaju operacje na porządku dziennym. Interesuje mnie kwestia bezpieczeństwa, strona wchodzi w połączenie szyfrowane i woła ode mnie, numeru karty, 3 cyfr ostatnich z odwrotu oraz innych informacji. Czy to jest bezpieczne? Nikt kasy nie ukradnie z konta? Czy jest jakaś sztuczka, aby bezpośrednio przed taką transakcją "naładować ekonto" albo jeszcze lepiej żeby mbank wysyłał sms z żądaniem potwierdzenia operacji?
Czy taka operacja (zakup kartą w sieci) będzie mnie kosztowała tyle samo co wypłata w bankomacie (2 % prowizji)?
Czemu jak wypłacam funty to mbank od razu blokuje mi kwotę na koncie (w zakładce blokady) ale nie księguje później tej operacji na taką kwotę na jaką zablokował?

Odpowiedzi

Zmień widok

13

Aha. A te wszystkie Paypale i innego rodzaju serwisu są bezpieczne?
Czy ja z konta ekonto mogę komuś przelać kasę w funiach, anonimowo, żeby on nie widział moich danych?
Czy ja w ogóle mogę kartą wydaną do ekonta płacić funiami (GP) w necie?

Bezpiecznie nigdy nie jest na 100%, dlatego właśnie powinno sie kartami płacić tylko w zaufanych sklepach.
Co do PayPal to raczej jest bezpieczne jeżeli masz bezpieczne hasło i wiesz jak z tego korzystać.
Co do przelewu to nie, nie możesz przelać tak aby Ciebie nie widział, do tego właśnie służy PayPal
Możesz karta Visa płacić w każdej walucie (zostanie ona odpowiednio przeliczona ze złotówek).
Środki blokowane są na koncie, rozliczenie przychodzi dopiero później, może różnić się kwotowo nieznacznie (przelicznik walut).

PayPal jest znanym serwisem i jest dość bezpieczny. Poza tym w zasadzie wszystkie płatności na ebay'u dokuje się właśnie przez PayPala, dlatego trzeba tam się zarejestrować i dodać kartę (przy dodawaniu karty PP zablokuje na koncie około złotówki żeby sprawdzić czy karta działa, po kilku dniach pieniądze zostaną odblokowane), następnie trzeba dokonać weryfikacji (z karty PP weźmie kolo 6,50 zł, po kilku dniach kiedy pojawi się ta transakcja w historii rachunku, będzie tam numer który trzeba wpisać na stronie paypal) te 6,50 nie zostanie zwrócone, ale przy pierwszym zakupie zostanie odliczone od kwoty którą trzeba zapłacić. Od teraz można już kupować na ebayu :)

Po wygraniu aukcji w serwisie ebay pojawi się opcja zapłacenia przez paypal i po kliknięciu przeniesie na stronę paypala gdzie po zalogowaniu należy potwierdzić płatność. Koszty wysyłki i inne opłaty zostaną automatycznie dodane (nie podaje się już nr karty ponieważ jest on zapisany w PP). Prowizje za zapłatę kartą płaci SPRZEDAWCA, ty płacisz tyle ile wylicytowałeś + przesyłka.

Przy dokonywaniu płatności można zmienić walutę w jakiej zostaną pobrane pieniądze (zł też jest). Jeśli wybierzesz inna walutę mBank przeliczy złotówki na wybraną walutę po swoim kursie, ogółem większą kontrole ma się płacąc w złotych bo od razu wiesz ile płacisz, poza tym unikasz podwójnego przewalutowania (jeśli chciałbyś płacić np w funtach bank najpierw przelicza na euro potem na funty).

Nie ma anonimowych płatności, ba nawet czasem sprzedawcy nie wysyłają towarów na adres z ebay'a a ten w PayPalu.

Można kontrolować płatności przez założenie izzykonta i zamówienie izzykarty (bezpłatnie), zerujesz limity internetowe na karcie do ekonta i ustawiasz je na izzykarcie. Jak chcesz coś kupić kartą to po prostu przelewasz z eknota pieniądze na izzykonto i płacisz izzykarta. Na codzień trzymaj to konto puste. Nie jest to 100% zabezpieczenie, ale wystarczające dla 99.999% transakcji :). Możesz też zamówić ekarte - ją się właśnie doładowuje, ale jest płatna i zapewnia ten sam typ ochrony co karta powiązana z pustym kontem.

Rakshall napisał(a):

> dniach pieniądze zostaną odblokowane), następnie trzeba
> dokonać weryfikacji (z karty PP weźmie kolo 6,50 zł, po
> kilku dniach kiedy pojawi się ta transakcja w historii
> rachunku, będzie tam numer który trzeba wpisać na stronie
> paypal) te 6,50 nie zostanie zwrócone, ale przy pierwszym
> zakupie zostanie odliczone od kwoty którą trzeba zapłacić.

Wbrew pozorom i tego co pisze na paypal-u, te 6,50 zostanie zwrócone na kartę. Co prawda ja robiłem od razu płatność, więc w sumie nie wiem, czy warunek płatności jest konieczny. Tym niemniej 6,50 zł wylądowało po kilku dniach z powrotem na moim koncie podpiętym do karty.
A ten kod weryfikacyjny, to widoczny jest już na blokadzie (w mbanku) można go więc wklepać od razu.

dobrze panowie mówicie, gdyby nie wy nawet bym nie zajrzał do ZABLOKOWANYCH jest tam 1 złotych, tyle że w opisie są 3 wyrazy, przypuszczam, że kod to wyrazy drugi i trzeci. Czy tak?
Czyli wklepuję kod i już mogę kupować. Aha ja założyłem sobie konto i podałem dane karty ale w ebayu nie w Paypalu, czyli teraz powinienem także tam się przekierować (ze strony ebaya)?

Czy mbank wyślę mi tę izzy kartę za granicę? Wystarczy zadzwonić na Mlinię?

Jeszcze jedno jak wygląda tutaj kwestia odbioru osobistego, nie mogę się doczytać jakoś?
Wysłałem właśnie mejla do faceta, który coś wystawił, ale na licytację bez opcji: Buy it now, czy on może to sprzedać od razu bez licytacji? Jak zazwyczaj jest z tym?

i wielkie dzięki za inne cenne podpowiedzi, bardzo mi pomogliście, np. to z płaceniem w złotówkach, bo wiadomo wszak, że w Mbanku walutą rozliczeniową jest EURO i od transakcji w innej walucie nalicza sobie prowizję 2 %.
Właśnie jak tutaj biorę kasę z cash point (cash machine) to właśnie muszę tę prowizję zapłacić. To miło, że da się to obejść.
A może macie panowie receptę na podatek Belki, mam niewielką kwotę na emax plus, co radzicie zrobić, żeby nie płacić podatku, albo czy w UK założę korzystniejszą "lokatę" (coś jak emax plus).
Pozdrawiam serdecznie, jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.

> dobrze panowie mówicie, gdyby nie wy nawet bym nie zajrzał do ZABLOKOWANYCH jest tam
> 1 złotych, tyle że w opisie są 3 wyrazy, przypuszczam, że kod to wyrazy drugi i trzeci. Czy > tak?

Blokada na 1 zł to sprawdzenie czy karta działa, żeby zweryfikować konto musisz:
"Aby uzyskać status zweryfikowanego użytkownika, zaloguj się do konta PayPal, kliknij łącze Niezweryfikowany, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami. "
Wtedy obciążą kartę kwotą około 6,50 i powinno przy tej transakcji pisać PAYPAL xxxx gdzie xxxx to 4 cyfrowy kod który później trzeba wpisać na stronie PP.

> Czyli wklepuję kod i już mogę kupować. Aha ja założyłem sobie konto i podałem dane
> karty ale w ebayu nie w Paypalu, czyli teraz powinienem także tam się przekierować
> (ze strony ebaya)?

Jesteś pewien, że z ebayu nie przekierowało cie na rejestracje paypala? Bo ebay sam AFAIR nie obsługuje żadnych płatności. Spróbuj zalogować się na paypal.pl
Jak będziesz za coś płacił to ebay przekieruje cie na paypala.

> Czy mbank wyślę mi tę izzy kartę za granicę? Wystarczy zadzwonić na Mlinię?
Nie mam pojęcia, najlepiej zadzwonić na mlinie i się zapytać.

> Jeszcze jedno jak wygląda tutaj kwestia odbioru osobistego, nie mogę się doczytać jakoś?
Jeśli nie ma nic na ten temat w opisie aukcji to trzeba się indywidualnie skontaktować PRZED ZALICYTOWANIEM z sprzedającym czy będzie taka możliwość.

> Wysłałem właśnie mejla do faceta, który coś wystawił, ale na licytację bez opcji:
> Buy it now, czy on może to sprzedać od razu bez licytacji? Jak zazwyczaj jest z tym?
Musiałby anulować tą aukcje i wystawić nową z taką opcją, szanse są ale wszystko zależy od niego. Należy natomiast unikać transakcji "poza ebayem", bo jeśli będzie coś nie tak z towarem to praktycznie nie ma żadnej możliwości dochodzenia swoich praw.

mam lipę z tym paypalem, wprawdzie już zapłaciłem i kasa doszła do kobiety, bo mi wysłała mejla, ale moje konto ma ciągle status: UNVERIFIED. Skoro jednak kasa doszła mam się nie martwić i olać to NIEZWERYFIKOWANIE?
Jak się loguję na paypal.pl to od razu po podaniu nicka i hasła przerzuca mnie na wersję brytyjską Paypala i lipa. Co mam robić? Bo ta wersja UK żąda chyba ode mnie zbyt dużo jak na możliwości karty debetowej mbanku albo mojej znajomości języka obcego???

sometimes napisał(a):

> , ale moje konto ma
> ciągle status: UNVERIFIED. Skoro jednak kasa doszła mam się
> nie martwić i olać to NIEZWERYFIKOWANIE?

Skoro zapłaciłaś to karta została zweryfikowana i wszystko jest ok, tylko adres zapewne nie został zweryfikowany, ale to też nie problem jeśli chcesz aby przysyłano Ci rzeczy na ten adres co podałaś w PP.

co do 2 pytania, to ciężko mi pomóc nawet jak płacę przez ebay.com to później automatycznie przerzuca mnie na PP.pl

sometimes napisał(a):

> Jak się loguję na paypal.pl to od razu po podaniu nicka i
> hasła przerzuca mnie na wersję brytyjską Paypala i lipa. Co
> mam robić? Bo ta wersja UK żąda chyba ode mnie zbyt dużo
> jak na możliwości karty debetowej mbanku albo mojej
> znajomości języka obcego???

Ale ja jakiś zamyślony jestem,
będzie cię przerzucał na angielską stronę PP bo korzystasz z komputera z UK.
Zawsze będzie cię przerzucało na stronę pp.co.uk. Chyba że będziesz to robić w PL.