Forum: Kredyty

Odpowiedzi

Zmień widok

1083

Halo, czy w watku juz nie bierze udzialu nikt z banku?
Czy sprawa jest juz wedlug nich wyjasniona i zamknieta????
Chyba troche za duzo ludzi jest zainteresowanych tematem......

Witajcie bracia w mPlamie
Ach żeby nie ta ulga odstkowa ...

.. ulga odsetkowa od przyszlego roku jest wazna rowniez przy refinansowaniu wiec nie ma problemu.

Poza tym uwazam ze moze warto dac mBankowi troche czasu. Libor spadl w ciagu 1 miesiaca. Normalnie majac konstrukcje LIBOR+marza tez zmiany sa co 3miesiace
... dotychczas - a jestem od samego poczatku w mBanku - nigdy sie na tym banku nie zawiodlem. Jezeli teraz to sie stanie to coz.... chetnie zrefinansuje swoj kredyt.. Ale uwazam ze dla tych marnych groszy jezeli mBankowi zalezy na zachowaniu twarzy powinien zachowac sie fair...

Ja też jeszcze nie tracę nadziei .. Zarządzie nie zawiedz nas :)
Gdzieś można poczytać o tej uldze?

Zarząd z pewnością nie zawiedzie

Zarząd wie co robi

obecnie oprocentowanie m-planów wynosi jakiej 4,25 - 4,45 %

przy refinansowaniu można pewnie otrzymać warunki Libor + 1,6 do 2,6 % w zależności od LTV, banku i dochodów

co daje obecnie od 2,5 do 3,7 %

przy refinansowaniu przechodzimy jeszcze raz przez kupno / sprzedaż franka, jakies 5% do tyłu

jeżeli przy refinansowaniu otrzymamy oprocentowanie niższe tylko o jeden procent, to dopiero po 5 latach ta operacja zacznie na siebie zarabiać

przy różnicy 2%, refinansowanie zaczyna na siebie zarabiac po 2,5 roku

myśle że zarząd m-banku i product manager kredytu hipotecznego dobrze to wiedzią - Panowie czy wszystko się zgadza, proszę o potwierdzenie.

jak marże na Libor spadną do poziomu 1 - 1,5 % (co z pewnością nastąpi), wtedy będzie się opłacało refinansować, ale wtedy Produkt Manager i zarząd podejmą decyzję o obniżeniu oprocentowania

kajdany w postaci ulgi odsetkowej znikną w przyszłym roku

ja bym wolał jednak, żeby zarząd się nie zbierał, tak naprawdę myslę, że zamiast obniżenia oproentowania, możemy się raczej spodziewać podwyższenia. Wszystkie banki podnoszą marzę na CHF, bądź też wycofują CHF z oferty.

Jak m-bank przeanalizuje dokładnie warunki konkurencji na kredyty refinansowe, to tak ustawi oprocentowanie, żeby nas maksymalnie wycisnąć, jednak wyciskać nas będą na pograniczu opłacalności refinansowania.

Panowie z m-banku - w szczególności do Product Managera kredytu hipotecznego, prosze potwierdzić że monitorujecie działania konkurencji, otrzymujecie raporty tygodniowe czy miesięczne? tylko raporty są obecnie mało warte, bo konkurecja zmienia warunki z dnia na dzień. Decyzja będzie pewnie podjęta po nowym roku, wejdą pewnie jakies nowe rekomendacje S, T D czy też jakieś inne wymysły, konkurencja opracuje nowe warunki kredytowe. (Nowy rok, nowe plany marketingowe, nowe plany sprzedaży itd), m-bank zmonitoruje rynek konkurecji (czyli przewidzi co mogą zrobić klienci, przy jakim oprocentowaniu, będzie się na opłacało refinansować), m-bank zmieni oprocentowanie starych m-planów (tylko w którą stronę będzie ta zmiana???)

pytanie gdzie najlepiej wysłać pismo reklamacyjne/ w mPunkcie nie można bo nie mają uprawnień do przyjmowania-takie dostałem info-żarty jakieś/ więc zastanawiam się cy przyjmą za potwierdzeniem odbioru!?

Kolego nie rozumiem czegoś - skoro BANK dla nas - posiadaczy mplanów już dawno kupił franki, wypłacił je ( zarobił swoje na samej operacji) a teraz tylko pobiera raty ALE W ZŁOTÓWKACH to co nas to obchodzi żę :
"...Wszystkie banki podnoszą marzę na CHF, bądź też wycofują CHF z oferty."
TU chodzi o RÓWNE traktowanie WSZYSTKICH KLIENTÓW banku. Proszę spojrzeć na ostatnią wypowiedz w wątku :A teraz nieco optymizmu :-) LIBOR CHF 3M - 2,18%
podaną przezkolokilera :
"no i naraszcie ruszylo i spadlo z 460chf do 388 chf to jest widoczna poprawa na + oby tak dalej a zapowiada się na to własnie bo notowania libor 3M z 2008-12-12 wynosi 0,8633 zobaczymy co będzie na przedostatni dzień miesiąca..."
PRAWDA JEST TAKA ZE CZĘŚĆ LUDZI JEST OKRADANA - KAŻDY DZIEŃ BEZ DECYZJI O OBNIŻENIU DLA NAS OPROCENTOWANIA JEST KOLENYM KOLEJNYM MIESIĄCEM ZYSKÓW W ZALEŻNOŚCI OD PŁATNOŚCI RATY ...
Ale też tracenia wizerunku porządnego BANKU co mam nadzieje inni posiadacze mplanów na starych zasadach nie omiesakają ogłaszać wszem i wobec. ...

już teraz wiele osób się zastanawia nad refinansowaniem, więc jak jeszcze by nam podwyższyli to już tu nas na pewno nie zatrzymają.
No i nie będzie tak że nagle wszyscy przestaną udzielać kredytów we frankach bo to cały czas jest najtańszy kredyt i myślę że kwestią kilku miesięcy jest kolejna bitwa o klienta i obniżanie marży.

Wnioski są takie, że bezwzględnie należy refinansować ten kredyt. Kwestią pozostaje kiedy należy to zrobić. Uważam, że jest na to tylko jeden warunek - wyzwalacz:
Odpowiednio niska marża kredytów u konkurencji.
A to co mBank zrobi z naszym oprocentowaniem nie ma już dla mnie żadnego znaczenia, bo wiadomo, że ten kredyt w pesrpektywie wielu lat jest i będzie skrajnie drogi.
I nieważne czy mBank obniży, czy podniesie oprocentowanie - obniżka mnie nie skusi do pozostania z mBankiem, a podwyżka nie skłoni do natychmiastowego refinansowania.
Bez paniki, przeczekać wysokie marże konkurencji i przesiadka do lepszego banku.
W ten sposób grozi mi co najwyzej x misięcy zawyżonych rat, ale uwalniam się od umowy-potworka. A przeczekując do czasu niskich marż ograniczam koszt nowego (wieloletniego) kredytu. Kurs franka nic mnie nie rusza.
Wiadomo - spread i prowizje będą kosztować - ale niech to bedzie nauczka na przyszłość, żeby takiego badziewia nie podpisywać.

Witam

jak widać, brak zupełnie reakcji ze strony banku, nikt z m-ekipy się już nie wypowiada

każdy dzień przetrzymywania klientów, to dla banku dodatkowe pieniądze

Pytanie do product managera, czy już macie dokładne rozpoznanie oferty refinansowej konlurencji, u kogo kupujecie tą usługę, czy firma wysyła tzw cichych klientów do konkurencji celem zbadania ofert refinansowych. Oferta konkurencji ze strony internetowej i ulotki, a ostateczna oferta składana klientowi to co ninego, zawsze jest pole do negocjacji, nie wiadomo jak jest liczona zdolność.

Bank ma lepsze rozeznanie sytuacji od nas, być może jest tak, że od stycznia zamkną nam się wszystkie możliwe drogi ucieczki z m-banku, jakies nowe obostrzenia i rekomendacje KNF'u itd.