Forum: Karciarze

Saldo inne niż dostępne środki

Witam,

parę dni temu chciałem dokonać zakupu na jednej z dość znanych stron internetowych (adbrite.com) przy użyciu ekarty. Pod wypełnieniu formularza dostępnego na ich stronie wyskoczyła mi wiadomość że z jakiś powodów moja karta nie została przyjęta przez ich system. Myśląc że coś źle uzupełniłem wypełniłem formularz ponownie i znowu ukazała mi sie ta sama wiadomość. Zrezygnowałem więc z zakupu i zalogowałem się na konto w Mbanku. Okazało się że jakimś cudem moje konto zostało obciążone podwójnie kwotą jaką chciałem zapłacić na wyżej wymienionej stronie, czyli razem 40zł. W historii ekarty i ekonta nie ma jednak wzmianki o żadnych transakcjach na tą kwotę, a moje saldo jest o 40zł większe od "Dostępnych środków". Chciałbym się dowiedzieć co się stało z tymi 40zł ? Skoro do transakcji na stronie nie doszło, a kwota została potrącona z konta bez żadnej informacji w historii. Dodam że po wszystkim rozładowałem ekartę myśląc że środki wrócą, jednak się tak nie stało.

Pozdrawiam,

Adrian

Odpowiedzi

Zmień widok

7

Sprawdź blokady...

Witam,
Wspomniane przez Ciebie transakcje są na pewno w blokadach. Jeżeli nie dokonałeś płatności to środki wrócą na Twoje konto. Maksymalny czas trwania blokady przy transakcjach w Internecie to 14 dni.

Pozdrawiam,
Sylwia

Dziękuję za szybką odpowiedź, transakcje rzeczywiście znajdują się w blokadach. Jednak nie rozumiem za bardzo dlaczego się tam znalazły, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć kiedy transakcje zostają zablokowane i z jakich powodów ?

Pozdrawiam,

Adrian

Jak zapłacisz gdzieś kartą, albo wydoisz ścianę, to następuje blokada kwoty. Blokada wisi do momentu rozliczenia przez sklep / bankomat (czyli fizycznego przelania kasy na konto sklepu). W przypadku, gdy rozliczenie nie następuje, bo np. transakcja nie doszła do skutku, taka blokada zdechnie po określonym czasie (nie jestem pewien, ale chyba po 7 lub 14 dniach).

W momencie kiedy do banku przychodzi zapytanie autoryzacyjne o jakąś kwotę, to od razu kwota ta blokowana jest na poczet tej transakcji. Jeśli do banku nie przyjdzie rozliczenie tej transakcji (w terminie 7 dni dla płatności gotówkowych i bezgotówkowych i 14 dni dla płatności przez Internet) to środki wracają na konto.

Sylwia

Dziękuję za wyjaśnienie.

Pozdrawiam,

Adrian

m_SylwiaS napisał(a):

> środki wracają na konto.
>

Drobna uwaga - środki nie wracają na konto, gdyż cały czas tam są, tylko że zablokowane.

Komentuj z innymi

Ostatnie wątki w Karciarze