Forum: mKlienci

Sesje przychodzące!

Czy komuś udało się w ostatnich dniach (tygodniach?) otrzymać przelew z innego banku do mBanku po 12:00 lub po 15:00 (sesje przychodzące). Ja ostatnio _wszystko_ dostaje po 18:15 czyli po ostatniej sesji. Pytanie do mBanku: czy to jakaś nowa jakość? Przetrzymujecie pieniądze byle dłużej czy może to wina KIR?

Odpowiedzi

Zmień widok

17

Poza pewnymi wyjątkami dostaję przelewy bez problemu I i II sesją.

Odmienną sprawą jest czas ich faktycznego księgowania, często I sesja
wchodzi dopiero przed 14.

d_a_r_e_k napisał(a):

> Czy komuś udało się w ostatnich dniach (tygodniach?)
> otrzymać przelew z innego banku do mBanku po 12:00 lub po
> 15:00 (sesje przychodzące). Ja ostatnio _wszystko_ dostaje po
> 18:15 czyli po ostatniej sesji. Pytanie do mBanku: czy to
> jakaś nowa jakość? Przetrzymujecie pieniądze byle dłużej
> czy może to wina KIR?

Z PKO BP przelewam co kilka dni. Zlecam około północy. Czasem nawet trafię w te ich pół godzinki przetwarzania. Nie powiem że poluję na nie w mBanku. Nie sprawdzam dokładnie o której przychodzą, ale ostatnio zawsze były zaksięgowane jak wychodziłem z eMaklera by porobić opłaty ostatnią sesją. Ostatni przelew pamiętam dobrze, bo to był VAT dla US 26 stycznia (poniedziałek - przelew z PKO zlecony w niedzielę zaraz po Plebanii).

d_a_r_e_k napisał(a):

> Czy komuś udało się w ostatnich dniach (tygodniach?)
> otrzymać przelew z innego banku do mBanku po 12:00 lub po
> 15:00 (sesje przychodzące). Ja ostatnio _wszystko_ dostaje po
> 18:15 czyli po ostatniej sesji. Pytanie do mBanku: czy to
> jakaś nowa jakość? Przetrzymujecie pieniądze byle dłużej
> czy może to wina KIR?

Ja wczoraj dostałem wypłatę o 15.17, zakład pracy ją puścił rano, czyli akurat na II sesję.

Pozdrawiam

Marek

Nie wiem, o której Pocztowy puszcza kasę z Killera, ale raz dostałem przed 13-nastą, a za drugim razem około 13:50.

Ok, dziś dostałem przelew druga sesją.

A propos Killera. Jak się liczy te 10 dni? Jak ktoś założy lokatę w czwartek i od czwartku mu ją zaksięgują w Pocztowym to kiedy następuje zapadalność a kiedy przelew?

Masz tam wszystko napisane w potwierdzeniu. Ja mam np 1 dzien lokaty 16.I ostatni 25.I. Data dostepnosci 26 czyli 26 -27 teoretycznie powinienem ja otrzymac jakbym zerwal

Przyzwoicie byłoby, gdyby pieniądze z pierwszej sesji przychodzącej były zaksięgowane przed ostatnią sesją wychodzącą. Czyli przed 13.25. Niestety już od dawna tak nie jest.
Pierwsza sesja przychodzi koło 14.00 i jest za późno, żeby środki mogły wyjść poza mbank.
Swoją drogą czy ta 13.25 nie mogłaby zostać trochę przesunięta? Choćby np. na 14.30?
W PKO BP jest to bodajże 15.00 i dają radę.

Hmm bo w pko (w inteligo na pewno) kosza 1 zeta za przelew wiec lachy bez

johnlord napisał(a):

> Przyzwoicie byłoby, gdyby pieniądze z pierwszej sesji
> przychodzącej były zaksięgowane przed ostatnią sesją
> wychodzącą. Czyli przed 13.25. Niestety już od dawna tak nie
> jest.

Przecież o to im najwyraźniej chodzi, żeby kasę przetrzymać. Przychodząca w piątek na przykład mają aż do poniedziałku, bo nie da się jej tego samego dnia już nigdzie wysłać skutecznie.

krzysb napisał(a):

> Masz tam wszystko napisane w potwierdzeniu. Ja mam np 1 dzien
> lokaty 16.I ostatni 25.I. Data dostepnosci 26 czyli 26 -27
> teoretycznie powinienem ja otrzymac jakbym zerwal

No mam, data zalozenia 29.I, ostatni dzien umowy 7.II, data dostepnosci 8.II. Jakiej dostepnosci kiedy 8.II jest niedziela? Czyli miedzy 7.II a 8.II Pocztowy przetrzyma kase bez oprocentowania.

Inaczej mowiac nie warto zakladac Killera ani w srody, ani w czwartki, bo zapadaja/sa dostepne w weekend i tracimy na odsetkach.

Dobrze wykoncepowalem? :) Oczywiscie mowa o Killerach nieodnawialnych.

Komentuj z innymi