Forum: mKlienci

spłata kredytu walutowego w walucie

Czy wiadomo już jak to chce rozwiazać mbank? Tzn jak i na jakich warunkach (jakie opłaty za zmiane) umożliwi klientom spłatę kredytu w walucie po 1 lipca?

pozdr
M

Odpowiedzi

Zmień widok

20

zdroyek napisał(a):

> Czy wiadomo już jak to chce rozwiazać mbank? Tzn jak i na
> jakich warunkach (jakie opłaty za zmiane) umożliwi klientom
> spłatę kredytu w walucie po 1 lipca?

Coś się 'rozpisywali' o podpięciu eMAXa walutowego, ale od strony finansowej zupełnie nic nie wiem. Może coś będzie w tych tasiemcowych wątkach o mPlanach. Wydaje mi się, że powinno to być w formie aneksu i w jego cenie. Oczywiście tylko jedna zmiana możliwa, więc czy to się będzie opłacało zawsze? Zapewne na początku nie zarabiający w walucie będą 'grymasić' na brak 'towaru' w kantorach, a jeśli już jakimś cudem będzie, to na jego cenę.

oporek napisał(a):

Oczywiście tylko jedna zmiana możliwa, więc czy to
> się będzie opłacało zawsze? Zapewne na początku nie
> zarabiający w walucie będą 'grymasić' na brak
> 'towaru' w kantorach, a jeśli już jakimś cudem
> będzie, to na jego cenę.

No zawsze będzie wybór. Można przecież przewalutować robąc przelew ze standardowego eKonta. Wówczas można będzie porównać u kogo cena waluty jest lepsza - w mBanku czy w kantorze. Pewnie czas pokaże czy to ma sens. Dla mnie osobiście ma bo mam konto w strefie EUR i tam przewalutuję na CHF, bo na dziś kurs jest dużo lepszy. Więc po prostu zrobię przelew walutowy do mBanku.

Witam,

zdroyek napisał(a):

> Czy wiadomo już jak to chce rozwiazać mbank? Tzn jak i na
> jakich warunkach (jakie opłaty za zmiane) umożliwi klientom
> spłatę kredytu w walucie po 1 lipca?
>
> pozdr
> M

Dyspozycję powiązania kredytu z rachunkiem walutowym, prowadzonym w walucie kredytu złożysz telefonicznie, w Centrum Finansowym lub pisemnie, zostanie przygotowany aneks (niestety, nie wiemy jeszcze, ile dokładnie będzie kosztował), podpiszesz go w CF. Jeżeli aneks wpłynie do banku najpóźniej na 5 dni roboczych przed pobraniem raty, spłacisz ją już z rachunku walutowego.

Należy pamiętać o tym, że tego procesu nie będzie można odwrócić tego procesu oraz o tym, że opłaty, prowizje i składki ubezpieczenia będą pobierane z eKonta.

Pozdrawiam.
Jarosław

>Należy pamiętać o tym, że tego procesu nie będzie można odwrócić tego procesu oraz o tym, >że opłaty, prowizje i składki ubezpieczenia będą pobierane z eKonta.

jakie prowizje i opłaty?
i ciekawi mnie jeszcze jedno - jak dostarczyć ta walitę na konto walutowe?? poprzez wpłatomat?

pozdr
M

zdroyek napisał(a):

> i ciekawi mnie jeszcze jedno - jak dostarczyć ta walitę na
> konto walutowe?? poprzez wpłatomat?

Pewnie wyłącznie przelewem. Bo ciekawe co zrobi wpłatomat jak wepchnie mu się kartę do konta walutowego. Pewnie podobnie jak w przypadku kredytówki rozpozna ją jako kartę do eKonta. A może ktoś próbował?
Niestety pewnie się nie da, więc to kolejny powód by odejść od mBanku.

sloven napisał(a):

> zdroyek napisał(a):
>
>
> > i ciekawi mnie jeszcze jedno - jak dostarczyć ta walitę
> na
> > konto walutowe?? poprzez wpłatomat?
>
> Pewnie wyłącznie przelewem. Bo ciekawe co zrobi wpłatomat
> jak wepchnie mu się kartę do konta walutowego. Pewnie
> podobnie jak w przypadku kredytówki rozpozna ją jako kartę
> do eKonta. A może ktoś próbował?

Też podgryza mnie ciekawość, ale IMHO karta do konta walutowego to karta debetowa, więc powinna się zachowywać jak karta do eMAX-a w PLN.

> Niestety pewnie się nie da, więc to kolejny powód by
> odejść od mBanku.

Dlaczego? Dla mnie nie ma to żadnego znaczenia, więc ponownie zapytowywuję - dlaczego?

o SII można poczytać w ramach:
http://www.mbank.pl/forum...
oraz
http://www.mbank.pl/forum...

Dodatkowo:
- wpłatomaty mBanku obsługują wyłącznie PLN,

witek z mB napisał(a):

> Dodatkowo:
> - wpłatomaty mBanku obsługują wyłącznie PLN,

To się rozumie samo przez się, ale czy wpłacając PLN kartą podpiętą do eMAX-a walutowego wpłacamy na eKonto, jak przy pomocy KK, czy też na rachunek tej karty z przewalutowaniem wpłaty po kursie z momentu rozliczenia wpłaty, jak to sugeruje jakaś stona / strona informacyjna?

zaraz zaraz bo czegoś nie pojmuję .... chce spłatać kredyt zaciągniety we frankach szwajcarskich - frankami szwajcarskimi zakupionymi w kantorze i tutaj jest pytanie:

mam w ręku franki i jak je dostarczyć na konto walutowe w takim razie ???

no zwyczajnie.. zakladasz konto walutowe w innym banku, wplacasz w okienku i przelewasz ;-))

mozesz tez zainteresowac sie strona http://www.walutyonline.p... -mnie przelewanie czeskich koron z czech do polski z przewalutowaniem nic nie kosztuje.. ale jak to jest w przypadku PLN->CHF pomiedzy wlasnymi kontami w kraju to nie wiem (nie znam sie na przelewach walutowych i tamtejszego cennika nie rozumiem ;P).