Forum: mKlienci

Jak długo idzie przelew do mBanku?

W piątek po południu (ok. 14.00) zrobiłem dwa przelewy z Citibanku: do PKO bp za wczasy i do mBanku na swoje konto, żeby spłacić visę.

Wieczorem (w piątek) zadzwoniła do mnie kierowniczka ośrodka z podziękowaniem za pieniądze.

W mBanku jeszcze nie ma pieniędzy -- data i godzina jw (chcą przeczekać jeszcze dwa dni, żeby termin spłaty karty minął?)

Odpowiedzi

Zmień widok

3

@grzesiu
ale widzisz, kluczowe jest to około 14. Citi ma ostatnią sesje wychodzącą o 14,30, więc jeżeli wysłałeś do 14,25 to wyszło w piątek, a jak po to wyszło dopiero dzisiaj o 7,00

brak grupy

grzesiu napisał(a):

> W piątek po południu (ok. 14.00) zrobiłem dwa przelewy z
> Citibanku: do PKO bp za wczasy i do mBanku na swoje konto,
> żeby spłacić visę.
>
> Wieczorem (w piątek) zadzwoniła do mnie kierowniczka ośrodka
> z podziękowaniem za pieniądze.
>
> W mBanku jeszcze nie ma pieniędzy -- data i godzina jw (chcą
> przeczekać jeszcze dwa dni, żeby termin spłaty karty
> minął?)

Wysuwasz zbyt daleko posunięte wnioski.

Czas wykonania i otrzymania przelewu uzależniony jest od sesji eliksir. Ponadto przelewy wychodzące z danego Banku przekazywane są przez Krajową Izbę Rozliczeniową, a następnie księgowane na rachunku odbiorcy. Czas realizacji przelewu między Bankami może wynosić maksymalnie do 2 dni roboczych. Jest to uzależnione zarówno od sesji wychodzących Banku nadawcy, jak również od sesji przychodzących Banku, do którego przelew był kierowany.

W mBanku transakcje międzybankowe odbywają się w dni robocze w następujących godzinach:

Przelewy przychodzące: 12.00, 15.00 i 18.15

Przelewy wychodzące: 6.00, 10.00 i 13.30 (godz. 17.00 - przelewy do ZUS)

Aby przelew został zrealizowany w danej godzinie, dyspozycja przelewu powinna zostać złożona najpóźniej na 5 minut przed sesją.

Jedynie przelewy wewnętrzne w mBanku (na konta o nr rozliczeniowym 11402004) wykonywane są w trybie on line.

Pozdrawiam
Karolina

m_Karola napisał(a):

> grzesiu napisał(a):
>
> > W piątek po południu (ok. 14.00) zrobiłem dwa przelewy
> z
> > Citibanku: do PKO bp za wczasy i do mBanku na swoje konto,
> > żeby spłacić visę.
> >
> > Wieczorem (w piątek) zadzwoniła do mnie kierowniczka
> ośrodka
> > z podziękowaniem za pieniądze.
> >
> > W mBanku jeszcze nie ma pieniędzy -- data i godzina jw
> (chcą
> > przeczekać jeszcze dwa dni, żeby termin spłaty karty
> > minął?)
>

> Wysuwasz zbyt daleko posunięte wnioski.
>

Nie do końca. Chciałem tylko zbulwersować adresata, żeby dostać szybką odpowiedź...

Dzięki Karolina,

również pozdrawiam,

Grzesiek Sz

> Pozdrawiam
> Karolina

Komentuj z innymi