Forum: Karciarze

Dziwny status wniosku

Witajcie,

Piszę ponieważ w dniu 15-07-2010 złożyłem wniosek o kartę visa platinum z proponowanym przez mbank limitem 40tys zł. Złożenie samego wniosku przebiegło bardzo sprawnie, gdyż polegało tylko na klikanie dalej, dalej w formularzu wnioskowym dostępnym poprzez serwis transakcyjny. Po chwili dostałem smsa z informacją, że w systemie transakcyjnym jest już dla mnie dostępna umowa, która zaakceptowałem. Dziwi mnie jednak następujący fakt, iż w systemie pojawiły się 2 wnioski:

a) Wniosek o Kartę Kredytową mBanku status: Oczekiwanie na dokumenty

b) Umowa kredytu status: Akceptacja warunków kredytu.

Moje pytanie jest następujące na jakie dokumenty czeka mbank we wniosku z ppkt a ( przecież umowę podpisałem elektronicznie - aktywna otwarta umowa produktowa) i ile będę czekał na wydanie karty? Nie ukrywam, że karta przydałaby mi się na przyszłotygodniowy wyjazd na wakacje ;)

Proszę o informacje i pozdrawiam ;)

Odpowiedzi

Zmień widok

13

Czy nie masz przypadkiem innego adresu do korespondencji niż zameldowania? W kwietniu miałem podobny problem. W moim przypadku wniosek zaczął dalej się procesować po interwencji pracownika mBanku. Podaj numer wniosku na forum, może ktoś się tym zajmie. Więcej info tutaj: http://www.mbank.pl/forum...

Duke napisał(a):

> Czy nie masz przypadkiem innego adresu do korespondencji niż
> zameldowania? W kwietniu miałem podobny problem. W moim
> przypadku wniosek zaczął dalej się procesować po
> interwencji pracownika mBanku. Podaj numer wniosku na forum,
> może ktoś się tym zajmie. Więcej info tutaj:
> http://www.mbank.pl/forum...

Obydwa adresy mam identyczne, nigdy ich nie zmieniałem ;)

Nr wniosku a) BCS053805888
Nr wniosku b) BKP029943149

Wszystko jest w porządku. Dokumenty, na które czeka bank, to potwierdzenie umowy, które wykonałeś, a teraz musi na to łaskawym okiem rzucić czynnik białkowy i klepnąć kolejny etap wniosku. Po prostu poczekaj, może nawet jeszcze dziś będziesz miał wniosek na etapie wydano kartę.

Pozdrawiam

Marek

Marek Jedziniak napisał(a):

> Wszystko jest w porządku. Dokumenty, na które czeka bank, to
> potwierdzenie umowy, które wykonałeś, a teraz musi na to
> łaskawym okiem rzucić czynnik białkowy i klepnąć kolejny
> etap wniosku. Po prostu poczekaj, może nawet jeszcze dziś
> będziesz miał wniosek na etapie wydano kartę.
>
> Pozdrawiam
>
> Marek

Czy istnieje możliwość przyspieszenia decyzji "czynnika białkowego", gdyż po historiach na forum wiem, że może to trwać baaardzo długo ;(

Marek Jedziniak napisał(a):

> Po prostu poczekaj, może nawet jeszcze dziś
> będziesz miał wniosek na etapie wydano kartę.

Trzy miesiące temu trwało u mnie to ponad tydzień i ruszyło się dopiero po interwencji na forum, a tym razem w zeszłym tygodniu po kliknięciu na akceptację wniosku o 16 w poniedziałek wszystko zostało potwierdzone we wtorek o 7.30.
Nie ma reguły.

W związku z całą sytuacją śmieszy mnie opis na stronie mbanku następującej treści:

Podpisz raz Otwartą umowę produktową i korzystaj z dostępu do kredytów online, ile chcesz i kiedy chcesz. Dzięki temu w razie potrzeby, na Twój wniosek, zostanie wydana karta kredytowa, bez dodatkowych formalności i bez wychodzenia z domu. Karta będzie wysłana do Ciebie natychmiast po zaakceptowaniu komunikatu w systemie transakcyjnym.

Szkoda, że każdy z nas rozumie inaczej słowo natychmiast...

W statusie mojego wniosku BCS092525032 od kilku dni widnieje oczekiwanie na ostateczna decyzje kredytowa. Nikt ani na mLinii ani w CF nie jest w stanie okreslic jaki czas mBank ma na podjecie decyzji. Chcialbym definitywnie pozegnac sie z PKO BP, do przeniesienia zostala mi jeszcze tylko KK. Mialem nadzieje, ze w mBanku bedzie przyjemniej i przede wszystkim szybciej. Jak dlugo to moze jeszcze trwac? [taa]

bastard napisał(a):

> Mialem nadzieje,
> ze w mBanku bedzie przyjemniej i przede wszystkim szybciej. Jak
> dlugo to moze jeszcze trwac? [taa]

Toś chłopie wybrał bank... przyjemnie i szybko jest tylko to co jest w systemie transakcyjnym. Jeżeli się poza to wychylisz poznasz nowe oblicze przyjemności i szybkości. Chyba że już wcześniej poznałeś sado-maso to będziesz miał jak znalazł doświadczenia ;)

Trochę się dziwie, że może trwać to aż TYDZIEŃ, tymbardziej w przypadku stałego klienta - gdzie trzeba tylko przejrzeć historię i BIK.
W moim przypadku, w uwczesnym Dominecie trwało to tydzień wraz z dostarczeniem karty pocztą, teraz w Paribas Banku trwało to zaledwie 5dni (zmiana oferty i wydanie karty) przy limicie 20K.
Nie ma to jak papierkologia...
Jedyne co przemawia na plus [mBank]u to oferta KK.

Halo??

U mnie w statusie wniosku nic sie nie zmienia, a minal juz tydzien! Czy ktos z mEkipy moze spojrzec o co chodzi??? :(