Forum: Karciarze

Transakcje internetowe - limity

Witam.
Mam takie pytanie. Czy jeżeli mam ustawiony limit transakcji internetowych na 0,00 zł to jak rozumiem zakupu np. w amerykańskim sklepie internetowym za pomocą karty Mastercard nie zrealizuje? Chodzi mi o metodę płatności gdzie podajemy nr karty, imię i nazwisko, ważność karty i ten kod koło podpisu.
Pozdrawiam
Raf

Odpowiedzi

Zmień widok

28

limity autoryzacyjne na internet muszą być ustanowione, jeśli są na 0 zł, transakcja się nie uda, proponuję też ustanowić limity MO/TO, amerykanie często autoryzują transakcję również na podstawie tych limitów.

MO/TO tzn.?

Transakcje korespondencyjn­e i telefoniczne

Aha. No to w takim razie coś jest nie tak i mnie to zaniepokoiło :/
Mam do karty Mastercard Transakcje korespondencyjn­e, telefoniczne i internetowe ustawione na 0,00 zł.
Wiedząc że mam takie limity to wszedłem sobie od tak na stronę tego sklepu, na płatność, nie zważając na bezpieczeństwo w sensie czy mam jakieś kłódki w adresach, czy strona jest wiarygodna, czy strona pośrednicząca jest ok itp. itd wpisałem sobie wszystkie dane karty i dałem zapłać tak z ciekawości wiedząc, że przecież mi i tak odrzuci płatność gdyż mam limit na 0,00zł ustawiony. Stwierdziłem że jak będę chciał zapłacić już finalnie to ustawie sobie limit na płatność o kilka złotych większy niż kwota płatności, dokonam płatności i od razu limit ustawię ponownie na 0,00 zł wierząc naiwnie że jak mi ktoś przechwycił dane karty to może sobie je rozesłać na cały świat - przecież mam limit ustawiony na 0,00 zł więc nic mi się nie stanie.

No i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu płatność mi przyjęło od razu mimo że miałem limity ustawione na 0 zł, transakcja mi wskoczyła na blokadę :/ Jako tako transakcja przebiegła poprawnie tylko chodzi mi o to jakim prawem ona została poprawnie zrealizowana skoro limity na transakcje internetowe, korespondencyjne i telefoniczne mam ustawione na 0,00 zł?
Teraz mam schizy że puściłem w świat dane mojej karty i któregoś dnia znikną mi pieniądze z konta :/

zastrzez karte i zamow nowa
porazka z tymi kartami w internecie

Witaj ralko,

w przypadku gdy wykonujesz transakcje po wyzerowaniu danych limitów nie powinno dojść do obciążenia.

Zadzwoń na mLinię gdzie operator po sprawdzeniu danych karty i operacji złoży stosowną dyspozycję na wyjaśnienie tej sytuacji.

Pozdrawiam
MarcinB

kamileq napisał(a):

> zastrzez karte i zamow nowa
> porazka z tymi kartami w internecie

Dla mnie porażką jest to, że karmi się klientów wymysłami marketingu, który czasem niewielkie pojęcie ma o tym co reklamuje. Podobnie jak w przypadku eKarty. Ktoś sobie ubzdurał, że wyzerowanie limitów autoryzacyjnych jest lekiem na całe zło i wydaje mu się, że skoro te limity ustawione są na zero to jest to równoznaczne z niemożnością wykonania transakcji na odległość. A tu niestety, życie okazuje się bardziej brutalne. Smutne tylko, że te pomysły wciska się klientom, którzy później przeżywają niemiłe zaskoczenie.
A już zupełnie inną sprawą są przejawy głupoty objawiające się zabawą w zakupy w realnym sklepie, z użyciem realnej karty...

ssak napisał(a):

> kamileq napisał(a):
>
> > zastrzez karte i zamow nowa
> > porazka z tymi kartami w internecie
>
> Dla mnie porażką jest to, że karmi się klientów wymysłami
> marketingu, który czasem niewielkie pojęcie ma o tym co
> reklamuje. Podobnie jak w przypadku eKarty. Ktoś sobie
> ubzdurał, że wyzerowanie limitów autoryzacyjnych jest lekiem
> na całe zło i wydaje mu się, że skoro te limity ustawione
> są na zero to jest to równoznaczne z niemożnością
> wykonania transakcji na odległość. A tu niestety, życie
> okazuje się bardziej brutalne. Smutne tylko, że te pomysły
> wciska się klientom, którzy później przeżywają niemiłe
> zaskoczenie.
> A już zupełnie inną sprawą są przejawy głupoty
> objawiające się zabawą w zakupy w realnym sklepie, z
> użyciem realnej karty...

To już wiemy, że wszystkie limity i ograniczenia są g.. warte i tylko po marketing kazał ładnie je tam wpisać, żeby klient czuł się bezpieczny i miał złudzenie kontroli nad własnymi wydatkami.

A wracając do eKarty:

§ 168.
1. Posiadacz lub Użytkownik może dokonywać transakcji przy użyciu eKARTY do wysokości kwoty dostępnych środków na eKARCIE
i w ramach limitów autoryzacyjnych. Każda autoryzowana transakcja, dokonana przy użyciu eKARTY, powoduje pomniejszenie
dostępnych środków na eKARCIE, natomiast transakcja nieautoryzowana nie wpływa na saldo dostępnych środków na eKARCIE
i nie powoduje założenia blokady autoryzacyjnej. W momencie rozliczenia transakcji saldo właściwe rachunku bankowego
pomniejszane jest o kwotę rozliczenia.

Cytat z regulaminu. Proszę sobie przeczytać pierwsze zdanie najlepiej na głos.

zimny_d napisał(a):

> Cytat z regulaminu. Proszę sobie przeczytać pierwsze zdanie
> najlepiej na głos.

Czy sądzisz, że wyrywanie pojedynczych zdań to właściwa metoda? W ten sposób można udowodnić praktycznie wszystko, bez względu na to czy będzie to zgodne z prawdą czy nie.

ssak napisał(a):

> zimny_d napisał(a):
>
> > Cytat z regulaminu. Proszę sobie przeczytać pierwsze
> zdanie
> > najlepiej na głos.
>
> Czy sądzisz, że wyrywanie pojedynczych zdań to właściwa
> metoda? W ten sposób można udowodnić praktycznie wszystko,
> bez względu na to czy będzie to zgodne z prawdą czy nie.

Więc jak jest prawda? Może być jednym zdaniem, ale niech będzie na to miało potwierdzenie regulaminem lub przepisem prawa.

Czy łatwiej będzie jak wkleję cały regulamin?. Ale będę złośliwy i wkleję kolejne zdanie:

§ 169.
1. W przypadku otrzymania zapytania autoryzacyjnego, mBank udziela autoryzacji do wysokości dostępnych środków na eKARCIE oraz do wysokości dostępnego limitu autoryzacyjnego.

Nie dawno zrezygnowałem z eKarty, bo przestałem jej używać. Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się, aby pustą kartą udało się coś zapłacić. Nawet jak 1 gr brakło, to sklep transakcje odrzucił.

Komentuj z innymi

Ostatnie wątki w Karciarze