Forum: mKlienci

Niedozwolony znak: ­ char(173) w polu 'Rachunek odbiorcy'.

Jakiż to geniusz to wymyślił? Kopiuję numer rachunku z przelewów otrzymanych, wklejam go do przelewu jednorazowego, który chcę wykonać i otrzymuję ten absurdalny komunikat: "Niedozwolony znak: ­ char(173) w polu 'Rachunek odbiorcy'." Kto chce mi znowu "ułatwić" życie? Zaznaczam, że w polu 'Rachunek odbiorcy' są wyłącznie cyfry (jednym ciągiem) - żadnych spacji, nic. W dodatku jest to numer rachunku skopiowany na stronie mbanku z przelewów otrzymanych. Ręce opadają...

Odpowiedzi

Zmień widok

4

Mnie też to potwornie wkurza. Teraz wklejam sobie to najpierw do notatnika (tego dostarczonego z Windowsem) i się okazuje, że jest tam jakiś myślnik, który trzeba wywalić i dopiero można numer przekopiować do formularza przelewu. Nie wiem, może to jakieś zmyślne zabezpieczenie ma być?

Na szczęście działam szybko i sobie poradziłem, nie mam czasu na Wasze utrudnienia. Znalazłem coś ciekawego.

Numer w przelewach wygląda tak:
361160220200000­xxxxxxxxxxx

Po skopiowaniu i wklejeniu do formularza przelewu jednorazowego wygląda tak:
361160220200000­xxxxxxxxxxx

ALE po skopiowaniu do notatnika wygląda tak:
361160220200000­-­xxxxxxxxxxx

(Ciekawostka dodatkowa: po wklejeniu go do tego tutaj formularza na forum wygląda tak:
361160220200000­­xxxxxxxxxxx - czyli sami przed sobą ten myślnik ukrywacie - podstępne.)

Kto przed kim w mBanku ukrywa te myślniki i po co? Może mi to ktoś wyjaśnić?

@UP
Dzięki, właśnie też do tego doszedłem.

Tobi napisał(a):
> Kto przed kim w mBanku ukrywa te myślniki i po co? Może mi to
> ktoś wyjaśnić?

Ten znak to nie myślnik, tylko "soft hyphen". To, że pojawia się w numerze rachunku jest głupie, bo znak służy do podpowiadania przeglądarce, w którym miejscu można podzielić wyraz i przenieść do następnej linii.

Można ominąć to prościej na dwa sposoby;
1) kopiujesz numer rachunku z listy operacji, wklejasz, ustawiasz kursor przed 11. cyfrą od końca i naciskasz backspace - "soft hyphen" się skasuje (sytuacja o tyle ciekawa, że gdy w przeglądarce przesuwająmy kursor strzałkami to ten "soft hyphen" jest omijany, ale można go skasować backspacem),
2) kopiujesz numer rachunku ze szczegółów przelewu - tam nie ma soft hyphen.

Komentuj z innymi