Forum: mKlienci

Jak nie placic nic za konto

Witam

Mam u was zalozone e-konto i wydana karte do niego. Miesiecznie place 5 zeta za karte i mam wszystkie bankomaty za free, ale nie korzystam z bankomatow. Co musze zrobic zeby nic nie placic za utrzymanie u was konta - nie chce miec karty i zadnych oplat z nia zwiazanych. Z konta korzystam tylko przelewami.

W jaki sposob pozbyc sie karty i wszystkich z nia zwiazanych oplat?

Odpowiedzi

Zmień widok

5

801 300 800, zadzwoń, warto

kobalt napisał(a):

> W jaki sposob pozbyc sie karty i wszystkich z nia zwiazanych oplat?

http://nowedemo.mbank.pl/...
Mam zaniki pamięci krótkotrwałej, ale wydaje mi się, że komuś pobierano opłatę za bankomaty nawet gdy pozbył się kart, więc powinieneś zadzwonić, zalogować się i przełączyć się z IVR do operatora białkowego i jemu przeliterować dyspozycję rezygnacji z usługi http://www.mbank.pl/infor...

najlepiej założyć darmowe konto w innym banku np. getinonline, czy DB net :)

kobalt napisał(a):
> Witam
>
> Mam u was zalozone e-konto i wydana karte do niego. Miesiecznie place
> 5 zeta za karte i mam wszystkie bankomaty za free, ale nie korzystam z
> bankomatow. Co musze zrobic zeby nic nie placic za utrzymanie u was
> konta - nie chce miec karty i zadnych oplat z nia zwiazanych. Z konta
> korzystam tylko przelewami.
>
> W jaki sposob pozbyc sie karty i wszystkich z nia zwiazanych oplat?

Mam podobny problem.Założyłem konto ładnych parę lat temu .Chyba jak mBank wchodził na rynek.Konto było zupełnie za darmo i wydanie kart podstawowej do konta również było darmowe.Zaletą było to że przelewy krajowe były realizowane natychmiastowo.Teraz trzeba płacić dodatkowo za taką szybszą usługę ,jak sie nie zapłaci to czekać trzeba 48 godzin.Zmiana zasad spowodowała,że oferta mBanku stała się dla mnie nie atrakcyjna,ponieważ wpłacając gotówkę w punkcie kasowym za 1 zł,pieniądze na koncie kontrachenta są w tym samym dniu w którym dokonałem wpłaty.Ponadto nie ponoszę kosztów związanych z posiadaniem karty.
Apropo karty.Miałem kartę ważną do 2013 i podczas jednej z wykonywanych operacji (sprawdzanie salda w bankomacie )karta została zatrzymana do dyspozycji banku.Dzwoniąc na mLinie otrzymałem wiadomość ,że karta już jest zastrzeżona i mogę ubiegać się o darmowy duplikat.Złożyłem więc telefonicznie dyspozycję o wydanie nowej karty,po czym zostałem poinformowany że za kartę będzie pobierana opłata w wysokości 2 zł,chyba że będe wykonywał nią operacje na min 100 zł miesięcznie ,wówczas opłata nie będzie pobierana.
Problem w tym że z tego konta korzystam bardzo sparodycznie.Ostatni raz korzystałem ponad 2 lata temu.Stanąłem więc przed faktem,albo korzystania z tego konta .albo jego zamkniecie i tu mam takie pytanie.
Czy jeżeli zrezygnuję z karty ,to będę ponosił jakieś opłaty związane z tym kontem??
Za specjalnie nie chce mi się pilnować,aby wpłacać samemu sobie na to konto gotówki tylko po to ,aby bank miał z czego co miesiąc potrącić sobie pieniądze za kartę,bo i też było by to bezsensownym działaniem.

wezuwiusz3 napisał(a):
> Zaletą było to że
> przelewy krajowe były realizowane natychmiastowo.Teraz trzeba
> płacić dodatkowo za taką szybszą usługę ,jak sie nie zapłaci to
> czekać trzeba 48 godzin.

48 godzin? No bez przesady, to chyba tylko jak zlecasz w weekend. Jeśli danego dnia zlecisz przelew przed ostatnią sesją wychodzącą z mBanku to będą tego samego dnia u odbiorcy.

> Zmiana zasad spowodowała,że oferta
> stała się dla mnie nie atrakcyjna,ponieważ wpłacając gotówkę w
> punkcie kasowym za 1 zł,pieniądze na koncie kontrachenta są w tym
> samym dniu w którym dokonałem wpłaty.Ponadto nie ponoszę kosztów
> związanych z posiadaniem karty.

Dwa takie przelewy za złotówkę i masz opłaconą kartę, z której zresztą możesz zrezygnować jeśli jej nie potrzebujesz. No chyba, że w miesiącu robisz tylko jeden przelew...

> Apropo karty.Miałem kartę ważną do 2013 i podczas jednej z
> wykonywanych operacji (sprawdzanie salda w bankomacie )karta została
> zatrzymana do dyspozycji banku.Dzwoniąc na mLinie otrzymałem
> wiadomość ,że karta już jest zastrzeżona i mogę ubiegać się o
> darmowy duplikat.Złożyłem więc telefonicznie dyspozycję o wydanie
> nowej karty,po czym zostałem poinformowany że za kartę będzie
> pobierana opłata w wysokości 2 zł,chyba że będe wykonywał nią
> operacje na min 100 zł miesięcznie ,wówczas opłata nie będzie
> pobierana.
> Problem w tym że z tego konta korzystam bardzo sparodycznie.Ostatni
> raz korzystałem ponad 2 lata temu.Stanąłem więc przed faktem,albo
> korzystania z tego konta .albo jego zamkniecie i tu mam takie
> pytanie.

Chyba faktycznie sporadycznie korzystasz z konta. Opłaty za kartę są od sierpnia ubiegłego roku, nie zauważyłeś ubywających środków czy cały czas miałeś zero?

> Czy jeżeli zrezygnuję z karty ,to będę ponosił jakieś opłaty
> związane z tym kontem??

Póki co za prowadzenie konta i przelewy opłat nie ma. Bez karty będzie bezwarunkowo darmowe.