Forum: mKlienci

Przelew zagraniczny

Szanowni forumowicze,
napiszcie mi dlaczego mBank nalicza mi już 3 opłatę za wykonany przelew zagraniczny ??
Wpłaciłem 3 miesiące temu kwotę 120EUR zaliczki na wakacje do zagranicznego banku. Została naliczona opłata 25 zł. Miesiąc temu doliczono mi jakąś prowizję w wysokości 45 zł a dzisiaj 180 zł !!!!
Dlaczego ?? Jakaś niemota z mLinii twierdzi że oni tak mogą doliczać jakieś opłaty przez 6 miesięcy od wykonania przelewu.

Przecież to złodziejstwo w biały dzień. Za przelew w wysokości 450 zł pobrano 250 zł prowizji !!! Przez Pocztę Polską można to wysłać za 30 zł, nawet marmurowy żóbr wysyła za ok. 50 zł.
A super internetowy i mający najlepszą ofertę mZłodziej pobiera takie prowizje ????

Odpowiedzi

Zmień widok

44

A nie posłałeś tego przypadkiem przez SWIFT ?

http://www.mbank.pl/poroz...

Po walucie wnioskuję, że przelew był gdzieś do UE? Jeśli tak to zrobienie przelewu SEPA kosztowałoby 5 zł i ani grosza więcej.

Jeśli zdecydowałeś się na SWIFT to należało poczytać o zasadach, które moim zdaniem łamią polskie przepisy, ale tak działa to w każdym banku, że nikt nie wie, jaki będzie koszt przelewu, za to masz obowiązek zapłacić za przelew zgodnie z TOiP oraz wszystkie koszty wygenerowane przez banki po drodze (banki korespondenci), których TOiP nie znasz i nigdy nie poznasz, a czasem także płacisz opłatę banku docelowego za przyjęcie tego przelewu.

Ten chory system nie jest zależny od mBanku i powinien być dawno zakazany.

Odpowiadam. Do 3 razy sztuka. 4 razem zrób to z Alior Synca, gdzie przelewy zagraniczne są bezpłatne.

SEPA tak, ale SWIFT kosztuje 30 zł i do tego te same koszta co w mB korespondentów i odbiorcy.

DonTonico napisał(a):
> Po walucie wnioskuję, że przelew był gdzieś do UE? Jeśli tak to
> zrobienie przelewu SEPA kosztowałoby 5 zł i ani grosza więcej.

Przelew był do Czarnogóry. Jedyny możliwy rodzaj przelewu w mBanku to SWIFT.

agga napisał(a):
> Odpowiadam. Do 3 razy sztuka. 4 razem zrób to z Alior Synca, gdzie
> przelewy zagraniczne są bezpłatne.

Wstydzę się że polecałem ten bank w różnych konkursach. Wstydzę się, że naciągnąłem niewinnych ludzi i dałem się ogłupić jakimś odtwarzaczem dvd.
Od początku roku i tak nie korzystam z mBanku, ale teraz ostatecznie zapadła decyzja o zamknięciu tego rachunku.

Więc w każdym banku zapłaciłbyś podobną kwotę za ten przelew. To nie jest wina banku.

Zapłaciłeś za przelew w mBanku 25 zł a 45 zł i 180 zł to koszty banków pośredniczących, czy w innym banku np Alior Sync te koszty banków pośredniczących byłyby niższe ?

xplo napisał(a):
> Zapłaciłeś za przelew w mBanku 25 zł a 45 zł i 180 zł to koszty
> banków pośredniczących, czy w innym banku np Alior Sync te koszty
> banków pośredniczących byłyby niższe ?

Byłyby lub nie byłyby, wszystko możliwe, jak i to, że następnego dnia przelew z mBanku mógłby przejść inna marszrutą, co przełożyłoby się na inne koszty. Jak mi tu zaraz ktoś napisze, że dobierając pośredników bank kieruje się dobrem klienta, to po chwili będziemy świadkami pierwszej w historii egzekucji przez internet.

Poczta Polska realizuje takie przelewy za 20-30 złotych !!! A mZłodziej pobiera 50% prowizji !!!

Komentuj z innymi