Forum: Oszczędni

ING

Mam pytanie co sądzicie o ofercie kont ING (poza oprocentowaniem które znam) i jak działa ich system transakcyjny?

Odpowiedzi

Zmień widok

11

To ja się podłącze jeżeli można.... zróbmy porównanie Bank Millenium a ING oczywiście jeżeli chodzi o system transakcyjny

Wszystko dało by się przeżyć, poza jednym sms autoryzacyjny wysyłany jest do transakcji podwyższonego ryzyka czy jakoś tak, tzn nie do każdej tylko wytypowanej przez .. wielki algorytm. polecam lekturę http://forum.ingbank.pl/ kody autoryzacyjne do wszystkich transakcji. Chyba że coś się zmieniło. Ja udałem się stamtąd gdzie indziej przez kody, a raczej ich brak. A tak poza tym da się przeżyć.

marcin_kielce napisał(a):
> Wszystko dało by się przeżyć, poza jednym sms autoryzacyjny
> wysyłany jest do transakcji podwyższonego ryzyka czy jakoś tak, tzn
> nie do każdej tylko wytypowanej przez .. wielki algorytm. polecam
> lekturę http://forum.ingbank.pl/ kody autoryzacyjne do wszystkich
> transakcji. Chyba że coś się zmieniło.

Nic się nie zmieniło. Nadal wg tajnego logarytmu (totolotek) raz sms jest raz nie ma. Kilka razy miałem sytuację, że przelew między moimi rachunkami w ING (OKO a konto DIrect) musiałem zatwierdzać kodem z sms'a, a przelewy do innych banków latały bez autoryzacji.

d.krutul napisał(a):
> To ja się podłącze jeżeli można.... zróbmy porównanie Bank
> Millenium a ING oczywiście jeżeli chodzi o system transakcyjny

U mnie wygrywa Millennium.

ING miałem przez 3 lata - system prosty, historia transakcji, blokady na karcie i nic więcej. Ostatnio system często im zawodzi. Brak możliwości zalogowania się na stronie + karty nie działały. Ofert skierowanych do klienta w systemie nie widać, ale jak się udasz do oddziału, to może się okazać (loteria), że maja dla Ciebie np. kartę kredytową w oparciu o wpływy na konto. Próbowałem do nich przenieść kartę KK z mBanku - nie da się. Jedynie normalny wniosek ze stertą papierów (wynagrodzenie, PIT za zeszły rok ?!?). Zamknięcie rachunku na odległość (korespondencyjnie) w ING to też coś pięknego. Wg regulaminu, którego się kurczowo trzymają, trzeba dostarczyć pismo wypowiedzenia umowy z podpisem potwierdzonym notarialnie albo jeśli jest się za granicą pracownika konsulatu. W oddziale wypowiedzenie przyjmują bez problemów

W Millennium jestem od roku i jak na razie wszystko na plus. Nie miałem jeszcze przypadku padu systemu. System, przejrzysty, logowanie mooooooocno zabezpieczone (świra można dostać) - Millekod (numer klienta) + Hasło 1 (8 cyferek do zapamiętania) + do wyboru wybrane cyferki z dowodu osobistego, paszportu albo numeru PESEL. :D Mają co tydzień, dwa, przerwy konserwacyjne w nocy (zazwyczaj weekend) - do systemu nie idzie się zalogować, ale karty działają bez problemów. Jest oferta na styl mBankowej "Oferty dla Ciebie" - np. karta kredytowa bez zbędnej papierologii. Sms'y autoryzacyjne do każdego przelewu, chyba, że dodasz do odbiorców zaufanych i zaznaczysz brak potwierdzeń. Dodatkowy bonus w Millennium - zwrot 3% za zakupy spożywki i banzyny.

Vj....czyli uważasz, że Millenium na chwilę obecną daje jedno z lepszych kont osobistych, mowa o dobrym koncie, gdzie praktycznie wszystko mozna zalatwic przez internet jesli chodzi np o produkty kredytowe, a przy tym ma dobra stronę transakcyjna?

a i jeszcze jedno, jeżeli chodzi o księgowanie przelewów przychodzących to spotkałeś się z sytuacją ich opóźnionych księgowań, np przelew wysłany powiedzmy wtorek rano z innego banku, nie był księgowany na koncie w Millenium tego samego dnia??

d.krutul napisał(a):
> a i jeszcze jedno, jeżeli chodzi o księgowanie przelewów
> przychodzących to spotkałeś się z sytuacją ich opóźnionych
> księgowań, np przelew wysłany powiedzmy wtorek rano z innego banku,
> nie był księgowany na koncie w Millenium tego samego dnia??

By konto w Millennium było darmowe musi być wpływ 1000zł/miesiąc. Wysyłam przelew z mBanku rano (pierwsza sesja), w Millennium ląduje około 11:30-12-nastej z minutami, około 13-nastej ten sam 1000zł wysyłam z Millennium do mBanku i w mBanku kasa ląduje wieczorem. Wszystko da radę ogarnąć w jeden dzień. ;)

d.krutul napisał(a):
> Vj....czyli uważasz, że Millenium na chwilę obecną daje jedno z
> lepszych kont osobistych, mowa o dobrym koncie, gdzie praktycznie
> wszystko mozna zalatwic przez internet jesli chodzi np o produkty
> kredytowe, a przy tym ma dobra stronę transakcyjna?

Konta w Millennium używam jako konto zakupowe - sklepy spożywcze i stacje benzynowe i tu Dobre Konto zdaje egzamin. 3% od transakcji wraca w okolicach 5-7 następnego miesiąca. Z produktów kredytowych nie korzystałem, chociaż przygotowali dla mnie kartę kredytową w oparciu tylko o wpływy na konto (wynagrodzenie do nich nie wpływa). Jak już wspomniałem nie zaliczyłem jeszcze problemów z systemem transakcyjnym - albo mi się udawało trafiać, że zawsze dzała, albo po prostu nie było żadnych awarii. Ostatnio mieli promocję na konto oszczędnościowe - oprocentowanie 7% - rachunek otworzyłem bez żadnych problemów przez system transakcyjny.

a tzw oferta dla ciebie np. w twoim przypadku pojawila sie?? po jakim czasie, czy masz rozeznanie oprocz tego co serwuje strona banku jesli chodzi o produkty kredytowe czy są "atrakcyjne", czy " łatwo" można je uzyskać, miałeś tak jak pisałes wyżej z oferty dla ciebie i wszystko zatwierdziłes smsem??

d.krutul napisał(a):
> a tzw oferta dla ciebie np. w twoim przypadku pojawila sie??

Pojawiła się.

>po jakim czasie,

Nie pamiętam.

> czy masz rozeznanie oprocz tego co serwuje strona banku jesli
> chodzi o produkty kredytowe czy są "atrakcyjne", czy "
> łatwo" można je uzyskać,

Nie wiem, bo nie korzystałem.

> miałeś tak jak pisałes wyżej z
> oferty dla ciebie i wszystko zatwierdziłes smsem??

Dokładnie, tylko sms. W ten sposób otworzyłem konto oszczędnościowe i tak samo mogłem zawnioskować o KK bez jakichkolwiek zaświadczeń.

Komentuj z innymi