Forum: Karciarze

Spłata karty kredytowej z debetem na ekonto

Witam, mam problem mam debet na ekoncie spory (egzekucja z US) dzisiaj chcialem na karte kredytową wpłacić 500zł niestety zamiast na karte to wplatomat wpłacił pieniądze na eKonto!!?? Czy można to jakoś cofnąć? Dlaczego pieniądze weszły na ekonto a nie na karte kredytową?

Odpowiedzi

Zmień widok

9

rafal149135 napisał(a):

> Czy można to
> jakoś cofnąć? Dlaczego pieniądze weszły na ekonto a nie na karte
> kredytową?

Może od końca. Wpłata dowolną kartą we wpłatomacie to wpłata na eKonto. Nie ma usługi spłaty karty kredytowej we wpłatomacie.

Czy można cofnąć to trudno odpowiedzieć nie znając szczegółów. Np. czy na eKoncie w momencie zajęcia było więcej niż 12 tys. zł? Jeżeli nie to pieniądze są na rachunku, są zablokowane, ale zgodnie z prawem bankowym można je wypłacić i to nie tylko te które wpłaciłeś, ale wszystkie jakie na nim były < 12 tys.

By spłacić kartę to musisz zrobić przelew na rachunek karty kredytowej, który wyświetla się w jej szczegółach. Możesz poprosić by pracownik mLinii te Twoje środki z eKonta uwolnił i je tam przelejesz lub zleć to mLinii, ale taki zlecany przelew pewnie coś kosztuje.

Tak czy inaczej czeka Cię kontakt z mLinią.

a wiec zajete mam 100tys (tak sto tysiecy ktorych tak naprawde nigdy nie widzialem na oczy - ale tak sie konczy robota z US), zrobili mi -100 000 ale na ekoncie bylo 0 (wiec nic nie sciagneli poczatkowo) na izzykoncie bylo 580zl(wiec to zajeli) teraz wplacilem na ekonto poprzez karte 500zl ktore zostalo zablokowane automatycznie. Wiec jak teraz ma sie sytuacja? Czy moge zlecic ten przelew? Z gory dziekuje za odpowiedz

rafal149135 napisał(a):

> -100 000 ale na ekoncie bylo 0 (wiec nic nie sciagneli poczatkowo) na
> izzykoncie bylo 580zl(wiec to zajeli) teraz wplacilem na ekonto
> poprzez karte 500zl ktore zostalo zablokowane automatycznie. Wiec jak
> teraz ma sie sytuacja? Czy moge zlecic ten przelew? Z gory dziekuje za
> odpowiedz

Z tego co pisali mBankowcy powinieneś być w stanie zlecić przelew zarówno z eKonta, jak i z izzyKonta. Spróbuj. Jeśli się nie uda to zadzwoń na mLinię i poproś o udostępnienie środków wolnych od zajęcia z obu kont w myśl art. 54 par. 1 Prawa bankowego:

"Art. 54. środki pieniężne na rachunkach bankowych wolne od zajęcia
1. Środki pieniężne znajdujące się na rachunkach oszczędnościowych, rachunkach oszczędnościoworozliczeniowych oraz na rachunkach terminowych lokat oszczędnościowych jednej osoby, niezależnie od liczby zawartych umów, są wolne od zajęcia na podstawie sądowego lub administracyjnego tytułu wykonawczego do wysokości trzykrotnego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, bez wypłat nagród z zysku, ogłaszanego przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego za okres bezpośrednio poprzedzający dzień wystawienia tytułu wykonawczego."

dzieki wielkie za odpowiedz, wzielem i dalem "splata karty" i wcielo mi te 500zl na karte mimo ze bylo na - :) wielkie dzieki za podpowiedź! Jeszcze w takim razie zostalo mi izzykonto ale z niego nie moge przelac na ekonto zeby znowu wplacic na karte poniewaz wyskakuje ze mam za malo srodkow

rafal149135 napisał(a):
> dzieki wielkie za odpowiedz, wzielem i dalem "splata karty"
> i wcielo mi te 500zl na karte mimo ze bylo na - :) wielkie dzieki za
> podpowiedź! Jeszcze w takim razie zostalo mi izzykonto ale z niego
> nie moge przelac na ekonto zeby znowu wplacic na karte poniewaz
> wyskakuje ze mam za malo srodkow

A saldo i dostępne środki różnią się o te 580 zł? Spróbuj jeszcze bezpośrednio wysłać przelew na rachunek karty. Jak się nie uda to tylko mLinia Ci to odblokuje, ale nie od ręki, raczej kilka dni, więc jak Cię goni termin to leć kolejny raz do wpłatomatu.

Ekonto:
Saldo: 0,00 PLN
-107 076,84 PLN
Izzykonto:
Saldo: 585,82 PLN
-106 491,02 PLN

Wiec dostepne srodki roznia sie od salda, termin mnie nie goni ale skoro mozna to odblokowac to sobie odblokuje.

A nie może spłacić z innego rachunku, raczej innej osoby, lub wpłatą na poczcie, oczywiście bezpośrednio na rachunek karty?

O ile mnie skleroza nie myli, to na takie sytuacje mBank proponował kiedyś kontakt z mLinia i utworzenie jakiegoś rachunku technicznego, z którego pieniądze by szły na spłatę karty, a nie na zablokowane konto.

oporek. napisał(a):
> A nie może spłacić z innego rachunku, raczej innej osoby, lub
> wpłatą na poczcie, oczywiście bezpośrednio na rachunek karty?
mogę, mogę tylko że nei wiedziałem że wpłacając we wpłatomacie wejdzie to na ekonto i już myślałem że mi wcieło te 500zł ale na szczescie udało się je odzyskać

Komentuj z innymi

Ostatnie wątki w Karciarze