Forum: mKlienci

Który kantor internetowy do jednorazowej wymiany waluty

Witam

Który kantor internetowy byście polecili do jednorazowej wymiany Euro na złotówki, kwota jest dość wysoka więc najlepiej aby kurs był w miarę atrakcyjny. Zwlekam z tą wymianą już ponad rok, aktualnie Euro utrzymuje się dość ładnie więc chyba to dobra pora na wymianę. Pieniądze i tak powędrują na jakąś lokatę, co prawda na samym kursie w ciągu tego roku zyskałem około tys zł.
Czytam o kantorze Aliora ale trzeba zawierać umowę, internetowykantor wygląda na łatwiejszy sposób. Załóżmy, że środki dojdą jutro w internetowymkantorze mogę je wymienić kiedy chcę np po 2 dniach gdy kurs np. wzrośnie a jak w Aliorze ??

Jak wykonać taki przelew do takiego kantoru, pieniądze leżą na emaxie. Jedyny sposób to chyba przelew SEPA ?

Co sądzicie ?

Odpowiedzi

Zmień widok

11

Ja korzystam z dwóch serwisów: internetowykantor.pl i walutomat.pl, co prawda do kupowania EUR a nie ich sprzedawania ale ale oba serwisy sprawdziły się w moim przypadku.
Zaletą Walutomatu jest to, że jest to serwis quasi-społecznościowy, czyli nie kupujesz po sztywnym kursie kantoru tylko od innych uczestników rynku, dzięki czemu kurs transakcji może być dość bliski średniego ale warto wówczas obserwować rynek i aktualne oferty zakupu/sprzedaży by wybrać dobry moment na transakcję (sam walutomat pobiera od każdej transakcji prowizję 0,2% i występuje w roli pośrednika, dodatkowo za każdy przelew EUR do mBanku potrąca 5 pln przeliczone na EUR).

Internetowykantor to taki normalny kantor, tyle że internetowy :) i działający na małym spreadzie, ale dla nowych klientów są promocje i można np. kupić/sprzedać do 1000 jednostek waluty po kursie średnim, bez spreadu - trzeba jedynie skorzystać z linka referencyjnego od aktualnego klienta (gdybyś się zdecydował to podaję mój: https://internetowykantor... ). Za przelewy do mBanku nie płaciłem żadnej prowizji.

Kaskę z eMax EUR przelewasz przez SEPA a po transakcji PLNy wracają przelewem na wskazane przez Ciebie konto złotówkowe, może być w innym banku.

Czyli jeśli skorzystałbym aktualnie z internetowegokantory kurs wynosi 4,2507 (w tym momencie) to i tak nie uzyskam takiego kursu przy wymianie ? Załóżmy, że chcę wymienić 5000 jednostek waluty.

temat już trochę nieaktualny. Ale co do aliora, ja bym nie korzystał z ich kantoru, mają kruczki w umowach i czasem działają na dziwnych warunkach. Lepiej skorzytać z jakiejś platformy wymiany walut online, które są najtańsze. Ja wymieniam na https://www.walutobox.pl/... zawsze wiem po jakim kursie pójdzie wymiana. Wymieniam od dłuższego czasu i jestem zadowolony.

piotr19 napisał(a):
> temat już trochę nieaktualny. Ale co do aliora, ja bym nie
> korzystał z ich kantoru, mają kruczki w umowach i czasem działają
> na dziwnych warunkach.
Można prosić o więcej konkretów?

luzak napisał(a):
> piotr19 napisał(a):
> > temat już trochę nieaktualny. Ale co do aliora, ja bym nie
> > korzystał z ich kantoru, mają kruczki w umowach i czasem
> > działają na dziwnych warunkach.
> Można prosić o więcej konkretów?

Konkretów? A po co?
Przecież od razu widać, że to nie jest żadna opinia forumowicza
tylko reklama walutboksa plus czarny PR.
Piotr19 żadnych konketrów nie poda, bo żadnych umów na oczy nie widział.
Chodziło tylko o 'zrobienie smrodu' konkurencji i zamieszczenie reklamowego linka,
specjalnie po to się zarejestrował na forum...

Chyba masz racje, nie skojarzyłem.

piotr19 napisał(a):
> temat już trochę nieaktualny. Ale co do aliora, ja bym nie
> korzystał z ich kantoru, mają kruczki w umowach i czasem działają
> na dziwnych warunkach. Lepiej skorzytać z jakiejś platformy wymiany
> walut online, które są najtańsze. Ja wymieniam na
> https://www.walutobox.pl/... zawsze wiem po jakim kursie pójdzie
> wymiana. Wymieniam od dłuższego czasu i jestem zadowolony.
Jakie kruczki? Wymieniam w kantorze Aliora waluty od dwóch lat i nigdy nie miałem żadnego problemu, żadnej ukrytej opłaty. Umowę przeczytałem i kruczków tam nie widzę! Konto można założyć zdalnie przelewem weryfikacyjnym i tego samego dnia można wymieniać waluty. Regulamin zmieniany był przez ten okres może dwa razy... Aha, i za wypełnienie ankiety na temat nowego serwisu dostałem kiedyś roczny rabat na wymianę waluty. Karta debetowa do konta jest bezpłatna pod jasnymi i dokładnie opisanymi warunkami. Gdzie tu te kruczki?

Ciekawe czy mBank otworzy swój kantor intetnetowy?!

gkrycki napisał(a):
> Ciekawe czy mBank otworzy swój kantor intetnetowy?!

a po co sobie zyski obniżać? "bank też ma prawo zarabiać" jak to pisał nieobecny już w mbanku klasyk :D
Można jeść łyżeczką, można i chochlą. mbank woli chochlę więc serdecznie życzę aby się udławił...

co do Aliora - też na razie nie mam większych zastrzeżeń. Poza systemem, ale moim zdaniem jest on bardziej czytelny od nowoczesnegooczojegnegomegahiperwypaśnegoiwogóleorgazmowego nowego "systemu" mbanku.

milyzdzicho napisał(a):

> co do Aliora - też na razie nie mam większych zastrzeżeń.
Podobnie ja, stąd pytanie o kruczki których do tej pory nie zauważyłem?

Komentuj z innymi