Forum: Oszczędni

Odpowiedzi

Zmień widok

65

ok, poszło poprzez wniosek ze strony www

a czy jak lokata kończy się w weekend, to można też ją założyć w sobotę lub niedzielę? czy tylko w dni robocze?

Witaj robertokot25,

lokatę możesz otworzyć dowolnego dnia kalendarzowego, niezależnie od tego czy jest to dzień roboczy.

Pozdrawiam,
Łukasz

podbiję troche wątek zadając pytanie a jaka kwota będzie optymalna pod względem 1.odsetek
2.podatku
3.ilości lokat ( im więcej tym lepiej ze względu na nie blokowanie sobie kwoty w sytuacji zrywania lokaty

mPrzem!

Moje odpowiedzi poniżej.

mPrzem napisał(a):
> podbiję troche wątek zadając pytanie a jaka kwota będzie optymalna
> pod względem 1.odsetek

Każda pomiędzy 500 PLN, a 10.000 PLN. I tak nie masz co zrobić z końcówką. Te kilka złotych, gdzie chcesz na te 3 dni ulokować? Na eMax na 0,4%? Jak Ci w ciągu miesiąca naliczą 1 grosz odsetek, to i tak zapłacisz ten grosz podatku. A poza tym pamiętaj, że w mBanku lokaty można zakładać tylko i wyłącznie do pełnych złotych.

> 2.podatku

Jak wyżej. Po ostatniej nowelizacji ustawy podatek zaokrągla się w górę do pełnego grosza. Czyli im wyższa kwota na lokacie i więcej odsetek tym lepiej, bo mniej podatku wychodzi.

> 3.ilości lokat ( im więcej tym lepiej ze względu na nie blokowanie
> sobie kwoty w sytuacji zrywania lokaty

Jak wyżej. Im mniej lokat, ale na wyższą kwotę, tym lepiej. A poza tym rozmawiamy o lokacie 3-dniowej. Jeżeli wiesz, że będziesz potrzebował środków w ciągu 3 dni, to nie zakładaj lokaty.

Pozdrawiam

czy dla lokaty 3 dni na 3,2% od kwoty 5 tys. odsetki powinny być netto 1,07zł?

pzdr.

Jak ja liczę to wychodzi o grosik mniej ale może kalkulator mam koślawy ;)

No te kalkulatory wbrew pozorom potrafią nas wprowadzić w błąd bo wg mojego odsetki przed opodatkowaniem wynoszą 1,315 ( i ta piątka wg mbankowego kalkulatora podnosi odsetki w górę ) i odsetki przed opodatkowaniem wynoszą 1,32 i po opodatkowaniu mi wychodzi 1,07

Ale podatek zdaje się zaokrąglamy już zawsze w górę, więc chyba jednak grosz mniej.

zgadza się zaokrąglamy, ale tutaj mamy 0,2508 ( i aż tak nie zaokrąglamy ) nadal podatek będzie 0,25