Forum: Biznes

Przelew europejski SEPA, SHA, OUR ??

Jak to jest z tymi przelewami ?? Z jakiej opcji należy korzystać ??
Chce do kontrahenta z EU wpłacić 1000 EUR. Posiadam rachunek walutowy w EUR.

W jakim trybie należy wysłać kasę ??

SEPA - jest to przelew transgraniczny
SHA - jest to przelew zagraniczny z podziałem kosztów - częściowo płacę ja a częściowo odbiorca
UOR - wszelkie koszty ponoszę ja, jako nadawca

Czy płacąc w obrębie Unii Europejskiej SEPA - gdy zlecę przelew 1000EUR to odbiorca otrzyma 1000EUR czy mu coś 'pobiorą' jako koszty bankowe ??

Odpowiedzi

Zmień widok

1

Witaj Stendo,

w mBanku masz możliwość zlecenia przelewu walutowego/zagranicznego typu:

1) SEPA - jest realizowany tylko w EUR w obrębie krajów Unii Europejskiej. Koszt przelewu to 5 PLN niezależnie od kwoty przelew. Czas realizacji to 1 dzień roboczy.
2) SWIFT – jest realizowany w każdej innej walucie dostępnej w mBanku.
Koszt przelewu to 0,25% kwoty przelewu (min. 20 PLN, max. 200 PLN), oraz koszt nadania komunikatu SWIFT w wysokości 5 PLN.

Są to opłaty pobierane przez Bank. Bowiem w przelewie zagranicznym z mBanku mogą brać udział banki pośredniczące, jest wtedy możliwość pobrania przez banki pośredniczące opłat dodatkowych. Natomiast nie jesteśmy w stanie poinformować o wysokości opłaty, jaką pobierają banki pośredniczące, gdyż wysokość ich opłat zależy od wielu czynników, np. od kwoty, opcji przelewu itp.

W przypadku zlecania przelewu SWIFT sam decydujesz kto ma zostać obciążony kosztami przelewu, wybierając jedną z opisanych przez siebie opcji (OUR, SHA)

Natomiast opłata za przelew SEPA (w wysokości 5 PLN) pobierana jest zawsze z rachunku, z którego zlecany jest przelew. Odbiorca przelewu nie zostanie obciążony żadnymi dodatkowymi kosztami.

Wykonując przelew w obrębie UE proponuję zatem zlecić przelew SEPA.

Pozdrawiam,
Ania

Komentuj z innymi

Ostatnie wątki w Biznes