Fundacja mBanku

 
 

Aktualności

26.05.2015 „Cztery projekty otrzymały dotację mFundacji w maju
25 maja br. zarządu fundacji rozpatrzył 10 wniosków o dofinansowanie projektów matematycznych, które wpłynęły do fundacji od 27 kwietnia.

więcej

 

14.05.2015 „Mistrzowie Matematyki” mFundacji - wybrano zwycięskie programy stypendialne
Fundacja mBanku poprzez program „Mistrzowie matematyki” przyznała dofinansowanie 10 organizacjom na realizację programów stypendialnych wspierających młode talenty matematyczne.

więcej

 

11.05.2015 Nabór do drugiej edycji programu grantowego mPotęga zakończony
Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do II edycji programu "mPotęga".

więcej

 

30.04.2015 Zakończono XVI edycję Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich – Matematyka
28 kwietnia 2015 roku w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, podczas uroczystości zakończenia XVI edycji Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich – Matematyka, ogłoszono wyniki finału konkursu oraz wręczono nagrody laureatom oraz ich nauczycielom. mFundacja dofinansowała organizację konkursu.

więcej

 

28.04.2015 Dotacje mFundacji przyznane w kwietniu
27 kwietnia br. podczas posiedzenia zarządu fundacji rozpatrzono 10 wniosków o dofinansowanie projektów matematycznych.

więcej

 

27.04.2015 Matematyczna olimpiada gimnazjalistów zakończona
25 kwietnia, 157 uczniów z 86 szkół wzięło udział w finale X, jubileuszowej edycji Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.

więcej

 

01.04.2015 Marcowe dotacje przyznane
Od 24 lutego do 30 marca br. do fundacji wpłynęło 13 wniosków o dofinansowanie projektów rozwojowych z zakresu edukacji matematycznej. Zarząd mFundacji zadecydował o przyznaniu dotacji na rozwój dwóch z nich.

więcej

 

23.03.2015 Wsparcie dla mistrzów matematyki. Rusza II edycja stypendiów mFundacji
Od 23 marca organizacje pozarządowe mogą ubiegać się w mFundacji o dofinansowanie programów stypendialnych wspierających talenty matematyczne, w ramach programu „Mistrzowie Matematyki”

więcej

 

19.03.2015 Odkryli kod i uratowali świat! Relacja z gry miejskiej Matematrix
14 marca, w Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, 140 entuzjastów matematyki wzięło udział
w finale wyjątkowej gry miejskiej opartej na zagadkach matematycznych. Jej organizatorami była mFundacja i Stowarzyszenie Kulturalno-Turystyczne VIATOR.

więcej

 

16.03.2015 Przyjemność w matematyce
Łamigłówki, warsztaty, gry planszowe, blogi edukacyjne, quizy, filmiki, gry terenowe i wiele innych – tak może wyglądać nauka matematyki! Jeśli jesteś zwolennikiem edukacji przez zabawę, pasjonują cię nauki ścisłe i masz swój pomysł na niebanalne i skuteczne uczenie matematyki, zgłoś się do konkursu grantowego „mPotęga”. Termin nadsyłania wniosków - 11 maja 2015 r.

więcej

 

09.03.2015 Matematyka kluczem do… Matematrixa. Startuje gra miejska mFundacji i Stowarzyszenia Viator
mFundacja i Stowarzyszenie Viator zapraszają entuzjastów matematyki do udziału w niecodziennej grze miejskiej, opartej na zagadkach matematycznych. Już 14 marca, w Dzień Liczby Pi, w centrum Warszawy odbędzie się finał gry, do 13 marca trwają zapisy zespołów na stronie internetowej.

więcej

 

27.02.2015 Honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP nad finałem X Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów
Finał X edycji Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów–prestiżowego i  największego konkursu wiedzy matematycznej dla tej grupy wiekowej - został objęty honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej. X i XI  edycja Olimpiady realizowana jest z pomocą dotacji mFundacji.    

więcej

 

26.02.2015 8 projektów otrzymało dotacje mFundacji w lutym
23 lutego br. zarząd mFundacji przyznał dofinansowanie najlepszym projektom zgłoszonym w programie dotacji w okresie od 27 stycznia do 23 lutego 2015 roku.

więcej

 

23.02.2015 Święto matematyki w Centrum Nauki Kopernik-finał pierwszej edycji programu grantowego mPotęga
19 lutego br. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie podsumowano pilotażową edycję programu grantowego mPotęga. W uroczystym finale połączonym ze zwiedzaniem wystaw i seansem w planetarium brało udział ponad 360 uczniów i nauczycieli - reprezentantów szkół i organizacji pozarządowych, które w 2014 roku otrzymały od mFundacji grant na realizację ciekawych zajęć z matematyki.

więcej

 

05.02.2015 Pierwsze dotacje w Nowym Roku przyznane
Zarząd mFundacji postanowił przyznać dotacje na rozwój 2 z 9 projektów  zgłoszonych do fundacji w styczniu 2015 r.

więcej

 

05.02.2015 mFundacja wspiera nauczycieli w odkrywaniu matematycznych talentów u dzieci
mFundacja po raz drugi wspiera realizację studiów podyplomowych dla nauczycieli nauczania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
w Warszawie słuchacze z całej Polski będą mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę matematyczną i poznać techniki skutecznego rozwoju talentu matematycznego najmłodszych.

więcej

 

02.02.2015 Nowy formularz wniosku o dotację
Ubiegający się o dotację mFundacji na rozwój projektów matematycznych i okołomatematycznych mogą już pobrać nowy formularz wniosku. 

więcej

 

10.12.2014 Dwa nowe projekty wyróżnione dotacją mFundacji
W listopadzie do mFundacji wpłynęło 9 wniosków od dofinansowanie projektów rozwojowych z obszaru edukacji matematycznej. Wnioski zostały rozpatrzone 1 grudnia, podczas posiedzenia zarządu fundacji.

więcej

 

05.12.2014 Sukces Festiwalu Matematyki
29 listopada, w siedzibie wydawcy Gazety Wyborczej, Wydawnictwa Agora w Warszawie odbył się całodzienny  Festiwal Matematyki. Wydarzenie przyciągnęło wielu entuzjastów matematyki – rodziców z dziećmi i nauczycieli . Gazeta Wyborcza zorganizowała festiwal po raz pierwszy,  w ramach akcji „Matematyka się liczy”, której  partnerem jest mFundacja.

więcej

 

24.11.2014 Maturzysto, wygraj studia na Politechnice Warszawskiej – rusza XVI edycja konkursu dla młodych matematyków
22 listopada rozpoczęła sie XVI edycja PIK-a, Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich – Matematyka,  organizowanego przez  Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki  Warszawskiej. Konkurs dofinansowała mFundacja.

więcej

 

21.11.2014 Odkryj w sobie Archimedesa – przyjdź na Festiwal Matematyki
mFundacja i Gazeta Wyborcza zapraszają na Festiwal Matematyki organizowany 29 listopada w Warszawie w ramach akcji „Matematyka się liczy”, której mFundacja jest partnerem.

więcej

 

07.11.2014 Październikowe wnioski o dotacje rozpatrzone
W ostatni poniedziałek października zarząd mFundacji przyznał dotacje na rozwój inicjatyw  wspierających edukację matematyczną czterem organizacjom pozarządowym.

więcej

 

09.10.2014 Matematyka w grze.
mFundacja oraz Gazeta Wyborcza zapraszają uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „Matematyka wygrywa” na najciekawszą grę matematyczną.

więcej

 

02.10.2014 Wrześniowe wnioski o dotacje rozpatrzone.
We wrześniu do Fundacji wpłynęło 12 wniosków o dofinansowanie działań na rzecz rozwoju edukacji matematycznej.

więcej

 

02.09.2014 Kolejne dotacje przyznane.
Zarząd Fundacji mBanku rozpatrzył kolejne wnioski o wsparcie finansowe.

więcej

 

26.08.2014 Konkurs na rozwój istniejącego portalu matematycznego.
Informujemy, że konkurs na rozwój istniejącego portalu matematycznego nie został rozstrzygnięty, ponieważ wnioskodawcy nie spełnili w wystarczającym stopniu wszystkich wymagań.

więcej

 

06.08.2014 Finaliści Konkursu na rozwój dla istniejących portali matematycznych wybrani.
Na podstawie dostarczonych portfolio jury wybrało 3 finalistów , którzy zostali zaproszeni na spotkanie przedstawiające przysłane pomysły. 

więcej

 

01.08.2014 Wyniki konkursu grantowego w ramach programu „mPotęga”.
Znamy już listę dofinansowanych projektów! Do konkursu w ramach programu "mPotęga" napłynęło wiele ciekawych projektów z zakresu edukacji matematycznej. Kapituła oceniająca wnioski oraz internauci wskazali ich zdaniem najwartościowsze projekty.

więcej

 

30.07.2014 Zarząd Fundacji rozpatrzył kolejne wnioski o dotacje.

Zarząd Fundacji mBanku rozpatrzył kolejne wnioski o wsparcie finansowe. Tym razem przyznał dwie dotacje

więcej

 

24.07.2014 Konkurs na rozwój dla istniejących portali matematycznych

Zamknęliśmy przyjmowanie wniosków na ogłoszony w czerwcu Konkurs na rozwój istniejących portali matematycznych. Otrzymaliśmy 4 projekty. Dziękujemy. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w sierpniu spotkamy się z wybranymi wnioskodawcami, a zwycięzcę ogłosimy 1 września.

 

11.07.2014 Fundacja mBanku - kolejne dotacje przyznane

Zarząd Fundacji mBanku rozpatrzył kolejne wnioski o wsparcie finansowe, które wpłynęły do fundacji po ogłoszeniu nowej strategii "M jak matematyka". Przedstawiamy listę wybranych organizacji.

więcej

 

12.06.2014 Mistrzowie Matematyki – znamy zwycięskie programy stypendialne

Na ogłoszony przez mFundację pierwszy nabór wniosków na programy stypendialne odpowiedziało 8 organizacji. Przedstawiamy listę wnioskodawców.

więcej

 

10.06.2014 Konkurs na rozwój dla istniejących portali matematycznych

Do 16 lipca 2014 roku można składać wnioski w „Konkursie na rozwój dla istniejących portali matematycznych”. Konkurs skierowany jest do organizacji, które prowadzą portale o tematyce matematycznej i mają pomysły na ich dalszy rozwój.

więcej

 

22.04.2014 Pierwsze dotacje przyznane

15 kwietnia Zarząd Fundacji mBanku rozpatrzył wnioski o wsparcie finansowe, które wpłynęły do fundacji po ogłoszeniu nowej strategii "M jak matematyka". Spośród nadesłanych wniosków wybrane zostały dwie organizacje.

więcej

 

22.04.2014 Mistrzowie matematyki

Uprzejmie informujemy, ze nabór wniosków do programu stypendialnego "Mistrzowie matematyki" został zakończony.

więcej

 

 

Fundacja mBanku

mFundacja jest wyrazem społecznego zaangażowania mBanku. Powstała
w 1994 roku jako Fundacja BRE Banku i jedna z pierwszych fundacji korporacyjnych w środowisku bankowym.

Misją mFundacji jest wspieranie programów służących podnoszeniu
poziomu edukacji i jakości życia społeczeństwa poprzez działania spójne
z wizerunkiem i polityką mBanku.

Statut Fundacji mBanku


m jak matematyka

13 listopada 2013 roku Rada Fundacji wyznaczyła nowy kierunek działań Fundacji mBanku na lata 2014 – 2016. W centralnym punkcie strategii znajdują się działania na rzecz edukacji  matematycznej.

Wierzymy, że matematyka jest fundamentem logicznego myślenia. Chcemy rozwijać i stymulować myślenie matematyczne, pokazać jak ciekawa i potrzebna w codziennym życiu jest umiejętność sprawnego liczenia. Zaproponowany kierunek naszych działań pozwoli nie tylko kontynuować współpracę z organizacjami, które nasza fundacja wspierała do tej pory, ale również otworzyć się na nowe środowiska.

Proponujemy programy grantowe i programy stypendialne, konkursy dla szkół, organizacji pozarządowych i nauczycieli, a także wolontariat kompetencyjny naszych pracowników. Chcemy dotrzeć do dzieci i młodzieży, ich rodziców i nauczycieli. Do studentów i młodych pracowników akademickich.

Dzięki programom stypendialnym szansę na dalsze kształcenie dostaną  dzieci z różnych środowisk, zainteresowane matematyką i osiągające ponadprzeciętne wyniki w nauce. Z kolei programy dla nauczycieli pozwolą im rozszerzyć kompetencje i zdobyć wiedzę, jak umiejętnie pracować z uzdolnionymi dziećmi. Jesteśmy przekonani, że dzięki nowej strategii naszej fundacji, przyczynimy się do rozwijania umiejętności matematycznych młodych Polaków.

Działalność Fundacji w latach ubiegłych

Działalność Fundacji mBanku

Naszym celem jest wspieranie projektów edukacyjnych, a dzięki temu zwiększanie szans rozwojowych młodych ludzi.

Zróbmy razem coś dobrego


Wolontariat w mBanku

Zróbmy razem coś dobrego

Poprzez program wolontariatu pracowniczego "Zróbmy razem coś dobrego"
zachęcamy naszych pracowników do działań społecznych, zapewniając
wolontariuszom wsparcie merytoryczne, organizacyjne i finansowe.
Wspieramy: domy dziecka, domy spokojnej starości, placówki opiekuńcze,
świetlice środowiskowe, szkoły szpitale, przedszkola, schroniska dla zwierząt,
fundacje i stowarzyszenia. Akcja wolontariatu odbywa się w cyklu kwartalnym.
W każdej z edycji kapituła, wybiera od 5 do 10 wniosków. 

 

 

Biegnijmy razem dla innych


Wolontariat w mBanku

Biegnijmy razem dla innych

Inicjatywa powstała w 2013 roku na prośbę naszych pracowników,
Chcieli oni połączyć pasję do biegania z pomocą potrzebującym.
Każdy przebiegnięty kilometr owocuje przekazaniem przez bank
kolejnych pieniędzy na wsparcie zamierzonego celu.

Biegam bo…. daje mi to poczucie wolności, biegam dla towarzystwa i podróży ;-),  biegam - kiedy tylko mogę…
Dlaczego biegam dla innych ?

 

 

Wolontariat kompetencyjny


Wolontariat w mBanku

Wolontariat kompetencyjny

Pracownicy mBanku to wysokiej klasy specjaliści, którzy dzielą się
swoją wiedzą organizując lekcje matematyki i informatyki oraz godziny
wychowawcze w szkołach. Jeśli jesteś nauczycielem matematyki i chciałbyś
zorganizować taką lekcję w swojej szkole, skontaktuj się z nami mailowo.

 

Wyślij wiadomość

 

 

Inne inicjatywy


Wolontariat w mBanku

Inne inicjatywy

Niezależnie od wolontariatu pracowniczego czy kompetencyjnego,
nasi pracownicy organizują wiele przedsięwzięć pomagając dzieciom
z domów dziecka, placówek opiekuńczo-wychowawczych, domów
dla samotnych matek oraz organizując pomoc dla swoich koleżanek
i kolegów, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

 

Kontakt

Fundacja mBanku

Monika Czajkowska

ul. Senatorska 18
00-950 Warszawa

tel. + 48 22 438 23 18
fax + 48 22 829 02 97
fundacja@mbank.pl

 

 

Zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy,
XIX Wydział Gospodarczy KRS z dnia 21.12.2005 r.
Fundacja otrzymała status organizacji pożytku publicznego

KRS   0000087634, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego w Warszawie
REGON   010691166
NIP   525-15-76-935
Rachunek bankowy   84 1140 1010 0000 2938 0700 1001, mBank/OK Warszawa

 

Zarząd Fundacji mBanku

Iwona Ryniewicz - Prezes Zarządu
Marzena Nowogródzka - Członek Zarządu

 

Rada Nadzorcza Fundacji mBanku

Wiesław Thor - Przewodniczący Rady Nadzorczej
Paulina Rutkowska - Członek Rady Nadzorczej           
Beata Mossakowska - Członek Rady Nadzorczej
Jarosław Wolak - Członek Rady Nadzorczej
Grzegorz Podgórski - Członek Rady Nadzorczej
Hubert Pałgan - Członek Rady Nadzorczej
Bolesław Rok - Członek Rady Nadzorczej

 

Organ nadzoru

Minister Edukacji Narodowej