Pomysły

Nowy pomysł

opcja przeszukiwania pomysłów...

Chcąc sprawdzić, czy zakładać nowy konkretny pomysł czy podbić istniejący trzebaby przez 20 stron pomysłów się przebijać. ... wymiękłem na 5


zniesc oplate za zmiane PIN

Bank powinien rtoszczyc sie o nasze bezpieczenstwo transakcji.
Wprowadzenie oplaty za zmiane pinu, przeczy tym zasadom.
PIN sie nie zmienia dla zabawy, ale kiedy mamy podejrzenie, ze ktos mogl go poznac.
Oplata za zachowanie ktore powinno byc nasladowane jest karygodna i prowokuje do niebezpiecznych zachowan.


Pelna lista rachunkow

Na stronie platnosci widok listy rachunkow powinien od razu pokazywac wszystkie rachunki. teraz jest tak ze jak ktos ma wiecej niz 5 rachunkow to zeby zobaczyc reszte to trzeba przewijac liste. Nie jest to zbyt praktyczne i wygodne.


mPlatforma walutowa dla klientów indywidualnych

Proponuję by mPlatforma walutowa była dostępna także dla klientów indywidualnych


Filtrowanie funduszy w Notowaniach (po IKE)

Na stronie http://www.mbank.pl/notow... w polu TFI powinna być możliwość wyboru (i w rezultacie przefiltrowania) w polu "TFI" po funduszach IKE. Wtedy będzie możliwość porównania na jednej liście tylko wyników funduszy IKE


IKZE

Powinna być dodany możliwość zakupienia IKZE (w formie dokładnie takiej samej jak IKE)


Powiadomienia e-mail o transakcji.

Powiadomienia e-mail o transakcjach (przelewy, wypłaty, wpłaty, płatność kartą itp) od razu po transakcji. Bardzo przydatna rzecz.
Dodam, że inne banki to mają więc nie jest to nie do zrobienia :)


mSaver na koncie wspólnym dla wszystkich właścicieli

obecnie pomino posiadania konta wspólnego, tylko założyciel mSavera może nim dysponować. ba, po ostatniej przerwie konserwacyjno jakiejśtam - współwłaściciel już nawet nie wie ile środków jest na koncie mSaver.


Ranking najlepszych portfeli funduszy inwestycyjnych tworzonych przez użytkowników

Proponuje możliwość tworzenia wirtualnych publicznych portfeli inwestycyjnych przez użytkowników Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych (SFI) i porównywanie tych portfeli ze sobą. W ten sposób kliencie SFI mogliby kopiować zmiany w najlepszych portfelach i na ich podstawie kupować realne fundusze inwestycyjne. Wyobrażam to sobie jako tabele, w której można segregować portfele różnych użytkowników według np. średniego rocznego zysku, najczęściej obserwowanych, długości trwania portfela, daty ostatnich zmian w portfelu itp. Każdy obserwator portfeli powinien mieć możliwość zapisania wybranych najlepszych portfeli do Ulubionych/Obserwowanych. Gdy na tych obserwowanych portfelach doszłoby do jakichkolwiek zmian (kupno/sprzedaż/konwersja) to obserwatorzy dostawaliby wiadomość na maila. Na tej podstawie mogliby dokonywać zmian w swoich realnych funduszach inwestycyjnych.
Przydałaby się możliwość dodawania opisów portfeli i każdej zmiany w porfelu. Dzieki opisowi portfela obserwatorzy wiedzieliby jaki jest profil portfela, jaki jest horyzont inwestycyjny, jakie ryzyko zakłada właściciel portfela itp. A mozliwość opisywania każdej zmiany w portfelu służyłaby wyjaśnieniu dlaczego taka zmiana została dokonana, co zmieniło się w gospodarce i jaki to będzie miało wpływ na dany fundusz zdaniem wlaściciela porfela.
Aby zachęcić użytkowników do tworzenia portfeli, mBank mógłby przyznawać drobne nagrody dla autorów najlepszych portfeli i organizować konkursy np. na najlepszy portfel roku.
Jestem pewny, że taka funkcja bardzo spodobałaby się klientom SFI i ułatwiłaby im decyzje przy zakupach funduszy. Gdyby mBank udostępnił taką funkcję tylko dla posiadaczy konta SFI, napewno spowodowałoby to napływ nowych klientów!!
I wszyscy byliby zadowoleni, zarówno mBank jak i klienci :)


Domyślne konto przy płatności mTransferem

AKtualnie jest tak, że konto firmowe pojawia się jako pierwsze do wyboru przy płatności mTransferem. Powinna być opcja w ustawieniach systemu tranzakcyjnego z wyborem które konto ma być wybrane jako domyślne.


Aplikacja mobilna - mozliwość kopiowanie nr rachunku

Przydałaby się możliwość kopiowania w aplikacji mobilnej nr rachunku. Np potrzebuje podać komuś mój nr rachunku - loguje się, kopiuje nr rachunku i wysyłam smsem. Albo przy otrzymaniu na smsa przelew, kopiuje i wklejam nr rachunku aby otrzymać taki przelew.

Już nie wspomnę, że w aplikacji brak wyszukiwarki w historii operacji na rachunku co najmniej głównym.


Drukowanie potwierdzeń przelewów zanim dojdzie do sesji wychodzącej

mBank pozwala anulować przelew do innego banku, jeśli jeszcze nie doszło do wyjścia sesji. Ale jest jeden szkopuł. Póki nie wyjdzie, to nie można wydrukować potwierdzenia przelewu. W innych bankach nie można anulować przelewu (np jak się ktoś pomyli w kwocie) ale gdy przelew wskakuje w oczekujące, to system blokuje i można wydrukować potwierdzenie przelewu.
Czy mBank, nie kasując opcji anulowania przelewu może również wdrożyć opcję z wydrukiem przelewu? Np, przelew można anulować ale jak się już zapisze/wydrukuje/wygeneruje potwierdzenie przelewu, anulowanie/modyfikowanie przelewu jest nie możliwe. Naprawdę wydaje mi się, że to fajna opcja, której brakuje w banku a jeszcze da więcej możliwości w nowym systemie


Przleewy expresowe - co najmniej jeden za darmo a nie za 5zł każdy

Fajnie, że mBank ma przelewy expresowe jak inne banki. Ale dlaczego nie ma chociaż jednego awa-bip-nego za darmo, tylko za każdy kosicie 5zł?


Kilka pomysłów np Wydrukowanie potwierdzenia przelewu zaraz po wykonaniu przelewu do obcego banku

Witam
Nie mam zamiaru na każdy pomysł zakładać nowego tematu więc wszystkie wpisuje w jeden temat

1) Jedna wpłata i wypłata gotówki w placówce mBanku powinna być za darmo. Nie wiele, nie kilkanaście w miesiącu ale jedna awa-bip-na (jakaś większa gotówka) podczas wpłaty czy też wypłaty powinna być za darmo. Tak np jest w ING.
2) Konsultanci z BOK powinni mieć możliwość oddzwonienia do klienta, gdy nastąpi zerwanie połączenia.
3) mSaver powinien mieć inne warunki niż minimum 100zl miesięcznie wpływów. Moim zdaniem powinno mieć bez żadnych minimalnym wpłat. Konkurencja nie dość, że ma wyższe oprocentowanie, to nie wymaga minimalnych wpłat. Już nie wspomnę, że konkurencja nalicza również odsetki do mSavera za przelewy a nie tylko za obroty kartą.
4) eMaxy - koszt drugiego przelewu w miesiącu jest zbyt wysoki. Alior ma za 1zł, ING za darmo.
5) Aplikacja mobilna - jeden PIN za logowanie i do potwierdzenia przelewów to za mało. Powinny być dwa różne PINy - jeden do logowania, drugi do zatwierdzania.
6) mBank pozwala anulować przelew do innego banku, jeśli jeszcze nie doszło do wyjścia sesji. Ale jest jeden szkopuł. Póki nie wyjdzie, to nie można wydrukować potwierdzenia przelewu. W innych bankach nie można anulować przelewu (np jak się ktoś pomyli w kwocie) ale gdy przelew wskakuje w oczekujące, to system blokuje i można wydrukować potwierdzenie przelewu.
Czy mBank, nie kasując opcji anulowania przelewu może również wdrożyć opcję z wydrukiem przelewu? Np, przelew można anulować ale jak się już zapisze/wydrukuje/wygeneruje potwierdzenie przelewu, anulowanie przelewu jest nie możliwe. Naprawdę wydaje mi się, że to fajna opcja, której brakuje w banku a jeszcze da więcej możliwości w nowym systemie.

Co Wy na to?


Aplikacja mobilna - powiadomienia 2

Ekipo mBanku. Dodajcie możliwość ustawienia powiadomień do więcej niż jednego konta (czy kategorii konta). Teraz można mieć powiadomienia albo dla konta prywatnego albo dla firmowego.

Z punktu widzenia klienta to trochę niezrozumiałe - no i przede wszystkim niefunkcjonalne.


Aplikacja mobilna - powiadomienia

Fajnie by było, gdyby można było wyłączyć powiadomienia w aplikacji mobilnej dla niektórych rodzajów operacji. Szczególnie mi zależy na możliwości wyłączenia powiadomień o regularnym oszczędzaniu.

Powiadomienia to fajna rzecz, ale bez sensu jest je otrzymywać dwa razy: raz, gdy nastąpi operacja i drugi, gdy dla tej operacji wyjdzie przelew na oszczędzanie (pewnie chodzi o datę księgowania).


Focus do pola hasła SMS przy mTransferach i przelewach

mTransfery od jakiegoś czasu są w stylistyce nowego serwisu (wrrr...). W starym gdy otwierała się strona potwierdzenia hasłem SMSowym, kursor był od razu w polu hasła i można je było wpisać, po czym nacisnąć Enter.
Teraz nie, w związku z czym TRZEBA MIEĆ TRZECIĄ RĘKĘ żeby jedną pisać, jedną trzymać telefon i jedną kliknąć myszą w pole.

Płacę np. za Allegro głównie wieczorem i po kliknięciu "wykonaj" od razu łapię za telefon, żeby nie pikał i nie przeszkadzał domownikom, wpisuję hasło - oczywiście g... z tego, klnę siarczyście, odkładam telefon, łapię mysz, klikam, biorę telefon (któremu w międzyczasie zgasło podświetlenie) i dopiero wtedy mogę wpisać, po czym znów klikam, bo Enter działa tylko w niektórych przeglądarkach. Paranoja!


traca klientow

proponuje zeby pracownicy mbanku przestaly klamac klientom.


traca klientow

proponuje zeby pracownicy mbanku przestaly klamac klientom.


traca klientow

proponuje zeby pracownicy mbanku przestaly klamac klientom.