Pomysły

Nowy pomysł

przywrócić stary interfejs

jak wiemy nie wielu osobom podoba się ten badziewny nowy interfejs
proponuję zatem przywrócenie starego interfejsu

z powodu wejścia tego nowego gówna zrezygnowałem z mbanku


Własna kolejność rachunków z możliwością zapisu ukadu.

Chodzi głównie o zakładkę "Moje Finanse", po włączeniu "pokaż wszystkie profile" rachunki sortują się w nielogiczny sposób - po stanie konto. Czyli są przemieszane prywatne z biznesowymi, a jak się ma pełnomocnictwo do kilku kont to już jest masakra.
Chciałbym mieć możliwość ustalenia własnej kolejności i zapisania jej na stałe łącznie z opcją pokaż wszystkie profile.
Tak żeby przy ponownym wejściu do "Moje Finanse" było po mojemu.


Przelewy internetowe

Otóż mbank ograniczył przelewy określonych godzinach od 2:00-19:00, więc przedstawiam propozycja.

- Przelewy od poniedziałku do piątku w godz. 0:00-24:00 (łącznie można by też z sobotą)


Zabezpieczyć udzielanie pełnomocnictwa!!!

W mojej opinii po wypełnieniu formularza o udzielenie pełnomocnictwa operacja powinna być potwierdzona przynajmniej SMS-em z kodem z telefonu właściciela konta. W tej chwili wystarczy login i hasło do czyjegoś konta, żeby udzielić komukolwiek pełnomocnictwo. Pełnomocnik już po chwili od złożenia wniosku może w pełni dysponować środkami z konta.

W moim mniemaniu jest to bardzo duża luka bezpieczeństwa!!! MBANKU!!! NAPRAW TO JAK NAJSZYBCIEJ!!!!


Wpłata na ekonto za pośrednictwem sieci sklepów Żabka

Witam. Proponuję przywrócenie możliwości dokonywania wpłat na własne konto za pośrednictwem Żabki. Kosztowało to śmieszne pieniądze i trwało do 3 dni roboczych - jednakże nie w każdej miejscowości są wpłatomaty mBanku.


Uproszczenie procedury przelewów z eMaxEUR na rachunek eMaxEUR prowadzony w mBank (ale dla innego właściciela - klienta)

Uproszczenie procedury przelewów z eMaxEUR na rachunek eMaxEUR prowadzony w mBank (ale dla innego właściciela - klienta)

Obecnie by zrealizować przelew walutowy wewnętrzny należy uprzednio zdefiniować odbiorcę na koncie z którego chce się zrealizować płatność. Nadmieniam, że można mieć tylko jednego takiego zdefiniowanego odbiorcę co jest kłopotliwe jeśli często się realizuje przelewy na różne konta (różnych klientów posiadających rachunki walutowe w mBanku)


opcja przeszukiwania pomysłów...

Chcąc sprawdzić, czy zakładać nowy konkretny pomysł czy podbić istniejący trzebaby przez 20 stron pomysłów się przebijać. ... wymiękłem na 5


zniesc oplate za zmiane PIN

Bank powinien rtoszczyc sie o nasze bezpieczenstwo transakcji.
Wprowadzenie oplaty za zmiane pinu, przeczy tym zasadom.
PIN sie nie zmienia dla zabawy, ale kiedy mamy podejrzenie, ze ktos mogl go poznac.
Oplata za zachowanie ktore powinno byc nasladowane jest karygodna i prowokuje do niebezpiecznych zachowan.


Pelna lista rachunkow

Na stronie platnosci widok listy rachunkow powinien od razu pokazywac wszystkie rachunki. teraz jest tak ze jak ktos ma wiecej niz 5 rachunkow to zeby zobaczyc reszte to trzeba przewijac liste. Nie jest to zbyt praktyczne i wygodne.


mPlatforma walutowa dla klientów indywidualnych

Proponuję by mPlatforma walutowa była dostępna także dla klientów indywidualnych


Filtrowanie funduszy w Notowaniach (po IKE)

Na stronie http://www.mbank.pl/notow... w polu TFI powinna być możliwość wyboru (i w rezultacie przefiltrowania) w polu "TFI" po funduszach IKE. Wtedy będzie możliwość porównania na jednej liście tylko wyników funduszy IKE


IKZE

Powinna być dodany możliwość zakupienia IKZE (w formie dokładnie takiej samej jak IKE)


Powiadomienia e-mail o transakcji.

Powiadomienia e-mail o transakcjach (przelewy, wypłaty, wpłaty, płatność kartą itp) od razu po transakcji. Bardzo przydatna rzecz.
Dodam, że inne banki to mają więc nie jest to nie do zrobienia :)


mSaver na koncie wspólnym dla wszystkich właścicieli

obecnie pomino posiadania konta wspólnego, tylko założyciel mSavera może nim dysponować. ba, po ostatniej przerwie konserwacyjno jakiejśtam - współwłaściciel już nawet nie wie ile środków jest na koncie mSaver.


Ranking najlepszych portfeli funduszy inwestycyjnych tworzonych przez użytkowników

Proponuje możliwość tworzenia wirtualnych publicznych portfeli inwestycyjnych przez użytkowników Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych (SFI) i porównywanie tych portfeli ze sobą. W ten sposób kliencie SFI mogliby kopiować zmiany w najlepszych portfelach i na ich podstawie kupować realne fundusze inwestycyjne. Wyobrażam to sobie jako tabele, w której można segregować portfele różnych użytkowników według np. średniego rocznego zysku, najczęściej obserwowanych, długości trwania portfela, daty ostatnich zmian w portfelu itp. Każdy obserwator portfeli powinien mieć możliwość zapisania wybranych najlepszych portfeli do Ulubionych/Obserwowanych. Gdy na tych obserwowanych portfelach doszłoby do jakichkolwiek zmian (kupno/sprzedaż/konwersja) to obserwatorzy dostawaliby wiadomość na maila. Na tej podstawie mogliby dokonywać zmian w swoich realnych funduszach inwestycyjnych.
Przydałaby się możliwość dodawania opisów portfeli i każdej zmiany w porfelu. Dzieki opisowi portfela obserwatorzy wiedzieliby jaki jest profil portfela, jaki jest horyzont inwestycyjny, jakie ryzyko zakłada właściciel portfela itp. A mozliwość opisywania każdej zmiany w portfelu służyłaby wyjaśnieniu dlaczego taka zmiana została dokonana, co zmieniło się w gospodarce i jaki to będzie miało wpływ na dany fundusz zdaniem wlaściciela porfela.
Aby zachęcić użytkowników do tworzenia portfeli, mBank mógłby przyznawać drobne nagrody dla autorów najlepszych portfeli i organizować konkursy np. na najlepszy portfel roku.
Jestem pewny, że taka funkcja bardzo spodobałaby się klientom SFI i ułatwiłaby im decyzje przy zakupach funduszy. Gdyby mBank udostępnił taką funkcję tylko dla posiadaczy konta SFI, napewno spowodowałoby to napływ nowych klientów!!
I wszyscy byliby zadowoleni, zarówno mBank jak i klienci :)


Domyślne konto przy płatności mTransferem

AKtualnie jest tak, że konto firmowe pojawia się jako pierwsze do wyboru przy płatności mTransferem. Powinna być opcja w ustawieniach systemu tranzakcyjnego z wyborem które konto ma być wybrane jako domyślne.


Aplikacja mobilna - mozliwość kopiowanie nr rachunku

Przydałaby się możliwość kopiowania w aplikacji mobilnej nr rachunku. Np potrzebuje podać komuś mój nr rachunku - loguje się, kopiuje nr rachunku i wysyłam smsem. Albo przy otrzymaniu na smsa przelew, kopiuje i wklejam nr rachunku aby otrzymać taki przelew.

Już nie wspomnę, że w aplikacji brak wyszukiwarki w historii operacji na rachunku co najmniej głównym.


Drukowanie potwierdzeń przelewów zanim dojdzie do sesji wychodzącej

mBank pozwala anulować przelew do innego banku, jeśli jeszcze nie doszło do wyjścia sesji. Ale jest jeden szkopuł. Póki nie wyjdzie, to nie można wydrukować potwierdzenia przelewu. W innych bankach nie można anulować przelewu (np jak się ktoś pomyli w kwocie) ale gdy przelew wskakuje w oczekujące, to system blokuje i można wydrukować potwierdzenie przelewu.
Czy mBank, nie kasując opcji anulowania przelewu może również wdrożyć opcję z wydrukiem przelewu? Np, przelew można anulować ale jak się już zapisze/wydrukuje/wygeneruje potwierdzenie przelewu, anulowanie/modyfikowanie przelewu jest nie możliwe. Naprawdę wydaje mi się, że to fajna opcja, której brakuje w banku a jeszcze da więcej możliwości w nowym systemie


Przleewy expresowe - co najmniej jeden za darmo a nie za 5zł każdy

Fajnie, że mBank ma przelewy expresowe jak inne banki. Ale dlaczego nie ma chociaż jednego awa-bip-nego za darmo, tylko za każdy kosicie 5zł?


Kilka pomysłów np Wydrukowanie potwierdzenia przelewu zaraz po wykonaniu przelewu do obcego banku

Witam
Nie mam zamiaru na każdy pomysł zakładać nowego tematu więc wszystkie wpisuje w jeden temat

1) Jedna wpłata i wypłata gotówki w placówce mBanku powinna być za darmo. Nie wiele, nie kilkanaście w miesiącu ale jedna awa-bip-na (jakaś większa gotówka) podczas wpłaty czy też wypłaty powinna być za darmo. Tak np jest w ING.
2) Konsultanci z BOK powinni mieć możliwość oddzwonienia do klienta, gdy nastąpi zerwanie połączenia.
3) mSaver powinien mieć inne warunki niż minimum 100zl miesięcznie wpływów. Moim zdaniem powinno mieć bez żadnych minimalnym wpłat. Konkurencja nie dość, że ma wyższe oprocentowanie, to nie wymaga minimalnych wpłat. Już nie wspomnę, że konkurencja nalicza również odsetki do mSavera za przelewy a nie tylko za obroty kartą.
4) eMaxy - koszt drugiego przelewu w miesiącu jest zbyt wysoki. Alior ma za 1zł, ING za darmo.
5) Aplikacja mobilna - jeden PIN za logowanie i do potwierdzenia przelewów to za mało. Powinny być dwa różne PINy - jeden do logowania, drugi do zatwierdzania.
6) mBank pozwala anulować przelew do innego banku, jeśli jeszcze nie doszło do wyjścia sesji. Ale jest jeden szkopuł. Póki nie wyjdzie, to nie można wydrukować potwierdzenia przelewu. W innych bankach nie można anulować przelewu (np jak się ktoś pomyli w kwocie) ale gdy przelew wskakuje w oczekujące, to system blokuje i można wydrukować potwierdzenie przelewu.
Czy mBank, nie kasując opcji anulowania przelewu może również wdrożyć opcję z wydrukiem przelewu? Np, przelew można anulować ale jak się już zapisze/wydrukuje/wygeneruje potwierdzenie przelewu, anulowanie przelewu jest nie możliwe. Naprawdę wydaje mi się, że to fajna opcja, której brakuje w banku a jeszcze da więcej możliwości w nowym systemie.

Co Wy na to?


Komentuj z innymi

Ankieta