Pomysły

Nowy pomysł

"specjaliści" mBanku

Proponuję zatrudniać "specjalistów" z gimnazjum, bo teraz są chyba z klas 1-3 podstawówki. Dlaczego tak piszę to pewnie większość wie, ale opiszę.

Chciałem żeby sobie poprawili drobną nieścisłość w systemie, ale Pani nie ma możliwości i trzeba jako reklamację.
Chodziło o tzw. "Mój miesiąc" na pasku finansów, a dokładnie o ustawienie dnia.
Wg mBanku to jest pierwszy dzień "mojego miesiąca" i tak jest opisane w pomocy do pola, a w praktyce to ostatni dzień "mojego miesiąca". Zgłosiłem, że to nie pierwszy tylko OSTATNI dzień, potem wysłałem screeny i po ponad 30. dniach otrzymałem rozwiązanie problemu.

Pozwolę sobie zacytować właściwy fragment odpowiedzi.
[...]w praktyce jak wybieramy termin pensji 25-go to jest to ostatni dzień okresu rozliczeniowego i początek miesiąca, od którego wydajemy pensje to 26-ty.[...]


Widok historii

Ten nowy żałosny system ma nowy widok historii transakcji. Podejrzewam, że mBank nie wytrzymał presji i sam doszedł do wniosku, że ten nowy widok jest nieczytelny i dodaliście klawisz "Zmień widok" (na taki jaki był). Moim marzeniem jest klawiszy "zmień cały system na stary". Ale - w międzyczasie - czy nie można tego przypisać na stałe do profilu użytkownika? Jeśli zmieniłem to raz widok historii, niech już tak u mnie zostanie, żebym nie musiał klikać na to za każdym razem kiedy wyświetlam historię. Ten nowy system już i tak jest tak bardzo źle zaprojektowany, że ilość kliknięć w celu wykonania tego samego co na starym jest dwu-, trzy-krotnie większa. Dość już tego...


Usunięcie facebooka z nowego serwisu

Czy jeśli klient nie powiązał konta z facebookiem (a nie zrobiłem tego i nigdy nie zrobię, ponieważ nie mam konta na facebooku i nie mam na to czasu), czy wasz "system" mógłby łaskawie przestać mnie atakować wszystkim co się wiąże z facebookiem? Vide "przelewy na facebook", "podziel się przelewem na facebooku" i resztą. To naprawdę żałosne, że "system" nie odróżnia użytkownika z podłączonym facebookiem i tego, który facebooka nie podłączył.


Firmowa książka odbiorców

Proszę o możliwość utworzenia firmowej książki odbiorców.

Prowadzę spółkę i chciałbym móc oddzielić odbiorców prywatnych od firmowych. Dodatkowo to by pomogło uniknąć definiowania danych do przelewu osobno w książce każdego wspólnika oddzielnie.

Dodatkowo, jestem pewien, że osoby prowadzące działalność gospodarczą też by się z takiej opcji ucieszyły.


Zlecenia stałe - zniesienie limitu daty granicznej

Witam wszystkich,

mBank reklamuje nową platformę tranzakcyjną jako taką, która zawiera w sobie wszystkie funkcje starego serwisu. Otóż tak NIE jest.
Chciałem zwrócić uwagę na jedną za taki funkcjonalności, która myślę, że wielu z nas bardzo ułatiłaby życie.

Do rzeczy... Obecnie zlecenia stałe można tworzy maksymalnie na kolejne 24 miesiące, podczas gdy w starym systemie nie było takiego ograniczenie lub do odwołania. Innymi słowy - kupując coś na raty 30, 40 50 rat, zlecając opłatę za telewizję lub co kolwiek innego nie można złożyć zlecenia stałego i "zapomnieć" o kredycie, ponieważ tak jak napisałem wcześniej, system pozwoli jedynie na wykonanie 24 operacji - spłatę 24 rat. Konsultant twierdzi, że mogę złożyć zlecenie "do odwołania" lub na 24 miesiące, a po ich upływie przedłużyć na kolejne. Tak czy inaczej nie mogę złożyć zlecienia i "zapomnieć" o nim. A co w sytuacji, gdy mam kilka kredytów na zakup urządzeń w popularnych ratach X razy X%? Nie chiciałbym przez ograniczoną funkcjonalność mojego banku trafić na listę dłużników lub płacić więcej niż powinienem zapominając odwołać zlecenie lub je przedłużyć.

Jeśli uważacie, że ten pomysł/sugestia jest warta wdrożenia proszę o głosy. Może w ten sposób uda się to zmienić, ponieważ moja reklamacja ww kwestii nie przyniosła żądanego skutu.
Zatem w jedności siła:)

Pozdrawiam
Tomek


Wersja "high contrast" nowego serwisu

Prośba o opcję czy "skórkę" z bardziej kontrastowymi czcionkami w nowym serwisie transakcyjnym. Albo o poprawienie niektórych elementów, które obecnie mają szarą czcionkę z szarym tłem. Chodzi mi zwłaszcza o info o ostatnim logowaniu.


Zegar który odlicza czas do końca sesji

Przydałby się taki licznik w serwisie transakcyjnym. Inne banki to mają, czemu u nas brakuje?


Nowy produkt - ubezpieczenie roweru od kradzieży

Proponuję by mBank wprowadził coś innowacyjnego w ubezpieczeniach, tj. ubezpieczenie roweru od kradzieży. Mam tu na myśli kradzież "normalną" że ktoś kradnie ci rower zaparkowany przed sklepem gdy ty robisz zakupy a nie kradzież z rozbojem


Kantor walutowy

Czy mBank nie planuje wprowadzenia kantoru walutowego dla klientów indywidualnych? Obecnie korzystam z Cinkciarz.pl, ale jak by mBank zaproponował lepsze kursy to pewnie trochę klientów by z tego skorzystało...


Limit kredytu odnawialnego vs środki własne - prezentacja w serwisie transakcyjnym

Obecna prezentacja w serwisie wartości "Wolne środki" powoduje że nie widać na pierwszy rzut oka ile ma się "środków własnych". Rozumiem że przez taki interfejs bank zachęca klientów do używania kredytu odnawialnego, ale według mnie powoduje to zamieszanie dla tych którzy chcą używać jedynie swojej gotówki a kredyt odnawialny zostawiają na czarną godzinę.

Czy nie dałoby się tego poprawić? Miejsce na tej zielonej belce jeszcze jest, można by tam wstawić jeszcze wartość środków własnych.

Ja z tego powodu już się parę razy pomyliłem i koniec końców wymówiłem kredyt odnawialny w mBanku


Ujednolicenie nazw funduszy (strona z notowaniami vs serwis transakcyjny)

Jest trochę bałaganu z nazwami funduszy. Na stronie z notowaniami znalazłem fundusz, przykładowo "PKO SFIO Sub Papierów Dłużnych USD" natomiast w serwisie transakcyjnym takiej nazwy się nie znajdzie jest "PKO Papierów Dłużnych USD"

Nie dałoby się tego uporządkować?


Ujednolicenie nazw funduszy (strona z notowaniami vs serwis transakcyjny)

Jest trochę bałaganu z nazwami funduszy. Na stronie z notowaniami znalazłem fundusz, przykładowo "PKO SFIO Sub Papierów Dłużnych USD" natomiast w serwisie transakcyjnym takiej nazwy się nie znajdzie jest "PKO Papierów Dłużnych USD"

Nie dałoby się tego uporządkować?


Notowania funduszy inwestycyjnych - wyświetlane kolumny

Na stronie http://www.mbank.pl/notow... powinna być możliwość jednoczesnego wyświetlenia "Zwrot 1 miesiąc", "Zwrot 3 miesiące" i "Zwrot 6 miesięcy"

Limit na liczbę wyświetlanych kolumn może zostać jaki jest obecnie, mnie na przykład niezbyt interesuje kolumna "Wartość j.u." natomiast wartość zwrotów za różne okresy jest bardziej interesująca.


Usprawnienie w kategoryzacji transakcji

Czy nie dałoby się wprowadzić takich kategorii do których można by podpinać zarówno wpływy jak i wydatki?
Przykładowo kupuję dziecku dres w Decathlonie, kategoryzuję to jako "Sport, hobby", ubranie nie pasuje, zwracam i taki zwrot kasy na kartę mogę jedynie podpiąć do "Wpływy - inne"....

Drugi przypadek, wynajmuję komuś mieszkanie. Przelewy jakie dostaje za wynajem mogę przypiąć do jakiejś kategorii z wpływów, ale chciałbym żeby te wpływy z wynajmu bilansowały się z wydatkami jakie ponoszę (np. opłacam czynsz, płacę podatek od wynajmu). Tak żeby na końcu było widać ile na czysto zarobiłem na wynajmie


przywrócić stary interfejs

jak wiemy nie wielu osobom podoba się ten badziewny nowy interfejs
proponuję zatem przywrócenie starego interfejsu

z powodu wejścia tego nowego gówna zrezygnowałem z mbanku


Własna kolejność rachunków z możliwością zapisu ukadu.

Chodzi głównie o zakładkę "Moje Finanse", po włączeniu "pokaż wszystkie profile" rachunki sortują się w nielogiczny sposób - po stanie konto. Czyli są przemieszane prywatne z biznesowymi, a jak się ma pełnomocnictwo do kilku kont to już jest masakra.
Chciałbym mieć możliwość ustalenia własnej kolejności i zapisania jej na stałe łącznie z opcją pokaż wszystkie profile.
Tak żeby przy ponownym wejściu do "Moje Finanse" było po mojemu.


Przelewy internetowe

Otóż mbank ograniczył przelewy określonych godzinach od 2:00-19:00, więc przedstawiam propozycja.

- Przelewy od poniedziałku do piątku w godz. 0:00-24:00 (łącznie można by też z sobotą)


Zabezpieczyć udzielanie pełnomocnictwa!!!

W mojej opinii po wypełnieniu formularza o udzielenie pełnomocnictwa operacja powinna być potwierdzona przynajmniej SMS-em z kodem z telefonu właściciela konta. W tej chwili wystarczy login i hasło do czyjegoś konta, żeby udzielić komukolwiek pełnomocnictwo. Pełnomocnik już po chwili od złożenia wniosku może w pełni dysponować środkami z konta.

W moim mniemaniu jest to bardzo duża luka bezpieczeństwa!!! MBANKU!!! NAPRAW TO JAK NAJSZYBCIEJ!!!!


Wpłata na ekonto za pośrednictwem sieci sklepów Żabka

Witam. Proponuję przywrócenie możliwości dokonywania wpłat na własne konto za pośrednictwem Żabki. Kosztowało to śmieszne pieniądze i trwało do 3 dni roboczych - jednakże nie w każdej miejscowości są wpłatomaty mBanku.


Uproszczenie procedury przelewów z eMaxEUR na rachunek eMaxEUR prowadzony w mBank (ale dla innego właściciela - klienta)

Uproszczenie procedury przelewów z eMaxEUR na rachunek eMaxEUR prowadzony w mBank (ale dla innego właściciela - klienta)

Obecnie by zrealizować przelew walutowy wewnętrzny należy uprzednio zdefiniować odbiorcę na koncie z którego chce się zrealizować płatność. Nadmieniam, że można mieć tylko jednego takiego zdefiniowanego odbiorcę co jest kłopotliwe jeśli często się realizuje przelewy na różne konta (różnych klientów posiadających rachunki walutowe w mBanku)