Pomysły

Nowy pomysł

Kwota wolna od regularnych oszczędności

Ustawienie limitu na koncie poniżej którego nie będą pobierane kwoty do regularnego oszczędzania.


Izzykarta

Możliwość wyboru karty Visa lub Mastercard a nie tylko Visa Electron


Płatności - Historia - DODANIE KOLUMNY "SALDO" (wyświetlającej saldo po transakcji)

Brak kolumny "Saldo" w podstawowym widoku historii jest bardzo dotkliwą uciążliwością w nowym systemie.

Wprawdzie jest opcja "zmień widok", wyświetlająca prawie że historię znaną ze starego systemu - ale tam znowu nie ma takiego fajnego i szybkiego wyszukiwania przez wpisywanie dowolnych szukanych informacji w jednym polu.

Jest też wprawdzie możliwość kliknięcia przycisku "Szczegóły" na danej pozycji i tam można znaleźć saldo po transakcji - ale wtedy tylko dla tej 1 pozycji.

Tu chodzi o ergonomię - jak już korzystać z nowego systemu, to z nowego, bez dodatkowego klikania za każdym razem. A informacja o saldzie po transakcji należy do najbardziej podstawowych informacji o transakcji i jest najszybszym sposobem, żeby ogarnąć jednym spojrzeniem historię zmiany salda na rachunku po wpłatach czy wypłatach.

Tak więc wnioskuję uprzejmie jak w temacie - o dodanie kolumny "Saldo" w podstawowym widoku historii nowego systemu transakcyjnego.


Widoczność kont firmowych razem z kontami prywatnymi w historii i na liście rachunków

Powinna być możliwość ustawienia i ZAPAMIĘTANIA wyświetlania kont firmowych razem z kontami prywatnymi na liście rachunków oraz na liście historii - żeby nie trzeba było się uciążliwie przełączać między profilami gdy chcemy tylko zobaczyć saldo lub historię. Rozumiem, że żeby zobaczyć oferty itp. w wersji dla firm - to muszę zmienić profil. Ale potrzebuję też móc porównywać salda i historię kont prywatnych i firmowych w jednym miejscu. I tego w nowym systemie bardzo dotkliwie mi brak.


Przeniesienie informacji o ostatnim logowaniu

Teraz jest maciupcimi szarymi literkami gdzieś w stopce na dole na szarym tle.
Sugeruję przeniesienie na górę, na ciemne tło, tuż pod przycisk wylogowania.


Kredyt odnawialny orange finanse

Witam .
Mam problem mianowicie został przyznany mi kredyt odnawialny w orange finanse , ale problem jest w tym ze gdy chce zaakceptować umowę kredytu otwiera mi się pusta strona i nie mogę dokończyć wniosku . dzwonilam kilka krotnie na infolinie mieli rozwiązać problem dawno a mecze się juz z tym tydzie a gdy ponownie dzwonie to kaza cierpliwie czekac i ze problem jest rozwiazywany ale na razie tego nie widac . I stad moje pytanie : czy miał ktoś podobny problem .? I jak mogę go rozwiązać .? HELP ME :-(


Zlecenia stałe na rachunki własne prowadzone w mBanku

Proponuje udostępnienie funkcji zleceń stałych na rachunki własne w mBanku

np. chciałbym przelewać stałą kwotę na mIKE Lokata co miesiąc a nie można w prosty sposób utworzyć zlecenia stałego tylko trzeba dodać ten rachunek ponownie do Książki odbiorców i wtedy dopiero można utworzyć zlecenie stałe jest to nie logiczne


potrzebny konsultant internetowy

dlaczego w banku który reklamuje sie jako bank internetowy nie posiada konsulatantów z którymi mozna załatwiac sprawy poprzez internet?telefoniczny kontakt z mlinia jest beznadziejny i czesto trzeba czekac nawet 15 minut


Programowalne przyciski w ST

Ponieważ w nowym ST klikać trzeba więcej niż w starym, proponuję wprowadzenie programowalnego przycisku na głównej stronie gdzie każdy przypiąłby sobie skrót do miejsca w systemie które często odwiedza.


Potwierdzenie przelewu z polecenia zapłaty

Dodajcie możliwość pobrania/wydrukowania potwierdzenia przelewu zrealizowanego w ramach polecenia zapłaty.

Teraz nie można tego zrobić i jestem przez Was w czarnej d.... :(


nowy mBank - skórka jak stary

Możecie wprowadzić 'skórkę', która zmieni nowy interfejs tak żeby wyglądał jak stary?
Przecież nie jest trudne ani kosztowne!

Obecnie odstępy pomiędzy linijkami są bardzo duże, wszystko jest rozwalone na dużej powierzchni więc na laptopie z ekranem 14" (1280x800) ciągle trzeba przewijać ekran.
Dodatkowo pakujecie reklamy na każdym kroku - i chyba to jest jedyny powód zmuszania do używanie tego nowego badziewia!


"specjaliści" mBanku

Proponuję zatrudniać "specjalistów" z gimnazjum, bo teraz są chyba z klas 1-3 podstawówki. Dlaczego tak piszę to pewnie większość wie, ale opiszę.

Chciałem żeby sobie poprawili drobną nieścisłość w systemie, ale Pani nie ma możliwości i trzeba jako reklamację.
Chodziło o tzw. "Mój miesiąc" na pasku finansów, a dokładnie o ustawienie dnia.
Wg mBanku to jest pierwszy dzień "mojego miesiąca" i tak jest opisane w pomocy do pola, a w praktyce to ostatni dzień "mojego miesiąca". Zgłosiłem, że to nie pierwszy tylko OSTATNI dzień, potem wysłałem screeny i po ponad 30. dniach otrzymałem rozwiązanie problemu.

Pozwolę sobie zacytować właściwy fragment odpowiedzi.
[...]w praktyce jak wybieramy termin pensji 25-go to jest to ostatni dzień okresu rozliczeniowego i początek miesiąca, od którego wydajemy pensje to 26-ty.[...]


Widok historii

Ten nowy żałosny system ma nowy widok historii transakcji. Podejrzewam, że mBank nie wytrzymał presji i sam doszedł do wniosku, że ten nowy widok jest nieczytelny i dodaliście klawisz "Zmień widok" (na taki jaki był). Moim marzeniem jest klawiszy "zmień cały system na stary". Ale - w międzyczasie - czy nie można tego przypisać na stałe do profilu użytkownika? Jeśli zmieniłem to raz widok historii, niech już tak u mnie zostanie, żebym nie musiał klikać na to za każdym razem kiedy wyświetlam historię. Ten nowy system już i tak jest tak bardzo źle zaprojektowany, że ilość kliknięć w celu wykonania tego samego co na starym jest dwu-, trzy-krotnie większa. Dość już tego...


Usunięcie facebooka z nowego serwisu

Czy jeśli klient nie powiązał konta z facebookiem (a nie zrobiłem tego i nigdy nie zrobię, ponieważ nie mam konta na facebooku i nie mam na to czasu), czy wasz "system" mógłby łaskawie przestać mnie atakować wszystkim co się wiąże z facebookiem? Vide "przelewy na facebook", "podziel się przelewem na facebooku" i resztą. To naprawdę żałosne, że "system" nie odróżnia użytkownika z podłączonym facebookiem i tego, który facebooka nie podłączył.


Firmowa książka odbiorców

Proszę o możliwość utworzenia firmowej książki odbiorców.

Prowadzę spółkę i chciałbym móc oddzielić odbiorców prywatnych od firmowych. Dodatkowo to by pomogło uniknąć definiowania danych do przelewu osobno w książce każdego wspólnika oddzielnie.

Dodatkowo, jestem pewien, że osoby prowadzące działalność gospodarczą też by się z takiej opcji ucieszyły.


Zlecenia stałe - zniesienie limitu daty granicznej

Witam wszystkich,

mBank reklamuje nową platformę tranzakcyjną jako taką, która zawiera w sobie wszystkie funkcje starego serwisu. Otóż tak NIE jest.
Chciałem zwrócić uwagę na jedną za taki funkcjonalności, która myślę, że wielu z nas bardzo ułatiłaby życie.

Do rzeczy... Obecnie zlecenia stałe można tworzy maksymalnie na kolejne 24 miesiące, podczas gdy w starym systemie nie było takiego ograniczenie lub do odwołania. Innymi słowy - kupując coś na raty 30, 40 50 rat, zlecając opłatę za telewizję lub co kolwiek innego nie można złożyć zlecenia stałego i "zapomnieć" o kredycie, ponieważ tak jak napisałem wcześniej, system pozwoli jedynie na wykonanie 24 operacji - spłatę 24 rat. Konsultant twierdzi, że mogę złożyć zlecenie "do odwołania" lub na 24 miesiące, a po ich upływie przedłużyć na kolejne. Tak czy inaczej nie mogę złożyć zlecienia i "zapomnieć" o nim. A co w sytuacji, gdy mam kilka kredytów na zakup urządzeń w popularnych ratach X razy X%? Nie chiciałbym przez ograniczoną funkcjonalność mojego banku trafić na listę dłużników lub płacić więcej niż powinienem zapominając odwołać zlecenie lub je przedłużyć.

Jeśli uważacie, że ten pomysł/sugestia jest warta wdrożenia proszę o głosy. Może w ten sposób uda się to zmienić, ponieważ moja reklamacja ww kwestii nie przyniosła żądanego skutu.
Zatem w jedności siła:)

Pozdrawiam
Tomek


Wersja "high contrast" nowego serwisu

Prośba o opcję czy "skórkę" z bardziej kontrastowymi czcionkami w nowym serwisie transakcyjnym. Albo o poprawienie niektórych elementów, które obecnie mają szarą czcionkę z szarym tłem. Chodzi mi zwłaszcza o info o ostatnim logowaniu.


Zegar który odlicza czas do końca sesji

Przydałby się taki licznik w serwisie transakcyjnym. Inne banki to mają, czemu u nas brakuje?


Nowy produkt - ubezpieczenie roweru od kradzieży

Proponuję by mBank wprowadził coś innowacyjnego w ubezpieczeniach, tj. ubezpieczenie roweru od kradzieży. Mam tu na myśli kradzież "normalną" że ktoś kradnie ci rower zaparkowany przed sklepem gdy ty robisz zakupy a nie kradzież z rozbojem


Kantor walutowy

Czy mBank nie planuje wprowadzenia kantoru walutowego dla klientów indywidualnych? Obecnie korzystam z Cinkciarz.pl, ale jak by mBank zaproponował lepsze kursy to pewnie trochę klientów by z tego skorzystało...


Komentuj z innymi

Ankieta