Pomysły

Nowy pomysł

Nowy produkt - ubezpieczenie roweru od kradzieży

Proponuję by mBank wprowadził coś innowacyjnego w ubezpieczeniach, tj. ubezpieczenie roweru od kradzieży. Mam tu na myśli kradzież "normalną" że ktoś kradnie ci rower zaparkowany przed sklepem gdy ty robisz zakupy a nie kradzież z rozbojem


Kantor walutowy

Czy mBank nie planuje wprowadzenia kantoru walutowego dla klientów indywidualnych? Obecnie korzystam z Cinkciarz.pl, ale jak by mBank zaproponował lepsze kursy to pewnie trochę klientów by z tego skorzystało...


Limit kredytu odnawialnego vs środki własne - prezentacja w serwisie transakcyjnym

Obecna prezentacja w serwisie wartości "Wolne środki" powoduje że nie widać na pierwszy rzut oka ile ma się "środków własnych". Rozumiem że przez taki interfejs bank zachęca klientów do używania kredytu odnawialnego, ale według mnie powoduje to zamieszanie dla tych którzy chcą używać jedynie swojej gotówki a kredyt odnawialny zostawiają na czarną godzinę.

Czy nie dałoby się tego poprawić? Miejsce na tej zielonej belce jeszcze jest, można by tam wstawić jeszcze wartość środków własnych.

Ja z tego powodu już się parę razy pomyliłem i koniec końców wymówiłem kredyt odnawialny w mBanku


Ujednolicenie nazw funduszy (strona z notowaniami vs serwis transakcyjny)

Jest trochę bałaganu z nazwami funduszy. Na stronie z notowaniami znalazłem fundusz, przykładowo "PKO SFIO Sub Papierów Dłużnych USD" natomiast w serwisie transakcyjnym takiej nazwy się nie znajdzie jest "PKO Papierów Dłużnych USD"

Nie dałoby się tego uporządkować?


Ujednolicenie nazw funduszy (strona z notowaniami vs serwis transakcyjny)

Jest trochę bałaganu z nazwami funduszy. Na stronie z notowaniami znalazłem fundusz, przykładowo "PKO SFIO Sub Papierów Dłużnych USD" natomiast w serwisie transakcyjnym takiej nazwy się nie znajdzie jest "PKO Papierów Dłużnych USD"

Nie dałoby się tego uporządkować?


Notowania funduszy inwestycyjnych - wyświetlane kolumny

Na stronie http://www.mbank.pl/notow... powinna być możliwość jednoczesnego wyświetlenia "Zwrot 1 miesiąc", "Zwrot 3 miesiące" i "Zwrot 6 miesięcy"

Limit na liczbę wyświetlanych kolumn może zostać jaki jest obecnie, mnie na przykład niezbyt interesuje kolumna "Wartość j.u." natomiast wartość zwrotów za różne okresy jest bardziej interesująca.


Usprawnienie w kategoryzacji transakcji

Czy nie dałoby się wprowadzić takich kategorii do których można by podpinać zarówno wpływy jak i wydatki?
Przykładowo kupuję dziecku dres w Decathlonie, kategoryzuję to jako "Sport, hobby", ubranie nie pasuje, zwracam i taki zwrot kasy na kartę mogę jedynie podpiąć do "Wpływy - inne"....

Drugi przypadek, wynajmuję komuś mieszkanie. Przelewy jakie dostaje za wynajem mogę przypiąć do jakiejś kategorii z wpływów, ale chciałbym żeby te wpływy z wynajmu bilansowały się z wydatkami jakie ponoszę (np. opłacam czynsz, płacę podatek od wynajmu). Tak żeby na końcu było widać ile na czysto zarobiłem na wynajmie


przywrócić stary interfejs

jak wiemy nie wielu osobom podoba się ten badziewny nowy interfejs
proponuję zatem przywrócenie starego interfejsu

z powodu wejścia tego nowego gówna zrezygnowałem z mbanku


Własna kolejność rachunków z możliwością zapisu ukadu.

Chodzi głównie o zakładkę "Moje Finanse", po włączeniu "pokaż wszystkie profile" rachunki sortują się w nielogiczny sposób - po stanie konto. Czyli są przemieszane prywatne z biznesowymi, a jak się ma pełnomocnictwo do kilku kont to już jest masakra.
Chciałbym mieć możliwość ustalenia własnej kolejności i zapisania jej na stałe łącznie z opcją pokaż wszystkie profile.
Tak żeby przy ponownym wejściu do "Moje Finanse" było po mojemu.


Przelewy internetowe

Otóż mbank ograniczył przelewy określonych godzinach od 2:00-19:00, więc przedstawiam propozycja.

- Przelewy od poniedziałku do piątku w godz. 0:00-24:00 (łącznie można by też z sobotą)


Zabezpieczyć udzielanie pełnomocnictwa!!!

W mojej opinii po wypełnieniu formularza o udzielenie pełnomocnictwa operacja powinna być potwierdzona przynajmniej SMS-em z kodem z telefonu właściciela konta. W tej chwili wystarczy login i hasło do czyjegoś konta, żeby udzielić komukolwiek pełnomocnictwo. Pełnomocnik już po chwili od złożenia wniosku może w pełni dysponować środkami z konta.

W moim mniemaniu jest to bardzo duża luka bezpieczeństwa!!! MBANKU!!! NAPRAW TO JAK NAJSZYBCIEJ!!!!


Wpłata na ekonto za pośrednictwem sieci sklepów Żabka

Witam. Proponuję przywrócenie możliwości dokonywania wpłat na własne konto za pośrednictwem Żabki. Kosztowało to śmieszne pieniądze i trwało do 3 dni roboczych - jednakże nie w każdej miejscowości są wpłatomaty mBanku.


Uproszczenie procedury przelewów z eMaxEUR na rachunek eMaxEUR prowadzony w mBank (ale dla innego właściciela - klienta)

Uproszczenie procedury przelewów z eMaxEUR na rachunek eMaxEUR prowadzony w mBank (ale dla innego właściciela - klienta)

Obecnie by zrealizować przelew walutowy wewnętrzny należy uprzednio zdefiniować odbiorcę na koncie z którego chce się zrealizować płatność. Nadmieniam, że można mieć tylko jednego takiego zdefiniowanego odbiorcę co jest kłopotliwe jeśli często się realizuje przelewy na różne konta (różnych klientów posiadających rachunki walutowe w mBanku)


opcja przeszukiwania pomysłów...

Chcąc sprawdzić, czy zakładać nowy konkretny pomysł czy podbić istniejący trzebaby przez 20 stron pomysłów się przebijać. ... wymiękłem na 5


zniesc oplate za zmiane PIN

Bank powinien rtoszczyc sie o nasze bezpieczenstwo transakcji.
Wprowadzenie oplaty za zmiane pinu, przeczy tym zasadom.
PIN sie nie zmienia dla zabawy, ale kiedy mamy podejrzenie, ze ktos mogl go poznac.
Oplata za zachowanie ktore powinno byc nasladowane jest karygodna i prowokuje do niebezpiecznych zachowan.


Pelna lista rachunkow

Na stronie platnosci widok listy rachunkow powinien od razu pokazywac wszystkie rachunki. teraz jest tak ze jak ktos ma wiecej niz 5 rachunkow to zeby zobaczyc reszte to trzeba przewijac liste. Nie jest to zbyt praktyczne i wygodne.


mPlatforma walutowa dla klientów indywidualnych

Proponuję by mPlatforma walutowa była dostępna także dla klientów indywidualnych


Filtrowanie funduszy w Notowaniach (po IKE)

Na stronie http://www.mbank.pl/notow... w polu TFI powinna być możliwość wyboru (i w rezultacie przefiltrowania) w polu "TFI" po funduszach IKE. Wtedy będzie możliwość porównania na jednej liście tylko wyników funduszy IKE


IKZE

Powinna być dodany możliwość zakupienia IKZE (w formie dokładnie takiej samej jak IKE)


Powiadomienia e-mail o transakcji.

Powiadomienia e-mail o transakcjach (przelewy, wypłaty, wpłaty, płatność kartą itp) od razu po transakcji. Bardzo przydatna rzecz.
Dodam, że inne banki to mają więc nie jest to nie do zrobienia :)