Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się!

Bankier.pl sprawdza OC

mUBEZPIECZENIABadanie wykonane przez Bankier.pl w lipcu br. pokazało wyraźne różnice pomiędzy stawkami za polisę OC u poszczególnych ubezpieczycieli dla osoby z dużym doświadczeniem bezszkodowym i młodego kierowcy. Sprawdź sam, który ubezpieczyciel będzie miał najniższą cenę dla Ciebie.

Nabywając polisę OC większość kierowców kieruje się głównie ceną, ponieważ zakres ochrony jest regulowany ustawą i jest identyczny u każdego ubezpieczyciela.

 

Różnica w cenie pomiędzy poszczególnymi towarzystwami uwzględnionymi w badaniu wyniosła nawet 1 711 PLN (dane dostępne w artykule "Sprawdzamy ceny OC – Bankier.pl z dnia 24.07.2009 r.). 

Największe różnice występowały w cenie polisy oferowanej przez towarzystwa direct a tzw. tradycyjnymi ubezpieczycielami. Autorzy badania przedstawili 6 zestawionych rankingów, w których najwyższy stopień podium zawsze zajęty był przez ubezpieczycieli direct uwzględnionych w badaniu tj. BRE Ubezpieczenia (mDirect), Link4 oraz Liberty Direct.

 

mDirect zajął w trzech na sześć rankingów - 1 miejsce, w dwóch - drugie i w jednym - 3 miejsce.

Badanie Bankier.pl to najlepszy dowód na to, że przed dokonaniem zakupu polisy należy sprawdzić oferty kilku ubezpieczycieli - każdy z nich ma bowiem swoją politykę wyceny ryzyka i sprzedaży. Oznacza to, że z pozoru "podobni Klienci" posiadający "podobne samochody" mogą otrzymać różne ceny polis.

Sprawdzajmy towarzystwa - miejmy też pewność, że premiują one dobrych kierowców niskimi składkami na ubezpieczenia.

 

 


 
 
 

Skomentuj

 

2009-12-03 23:53:21

Sprawa już załatwiona :) odwołanie do Zarządu BRE pomogło. Szkoda, że aż interwencja Zarządu musiała być żeby załatwić coś oczywistego. Pozdr Zarząd.

 
 

2009-11-13 20:37:02

miałem w tamtym roku ubezpieczenie w mbanku, likwidowałem szkodę AC w Hestii i do tej pory nie mogę się wypłacić za błąd pracownika Hestii, a mbank ma mnie gdzieś i nie chcę mi pomóc!!!!!!!!!!!!!!! pisałem reklamację nawet do zarządu Bre Ubezp. i nic!!!!!!!!!!!!! szkoda gadać!!!!!!!!!!

 
 

2009-07-29 15:24:45

a swoją drogą polecam ubezpieczyć się w PZM-ocie. Tam jest najtaniej.

 
 

2009-07-29 15:12:15

A ja proponuję w: http://ipolisa.pl/kalkulator/ sprawdzić samemu. Bo coś się tu nie zgadza.

 
 

2009-07-29 08:14:07

Ale przecież to jest BRE, a nie mBank...

 
 

2009-07-28 16:56:25

Ranking nie kłamie :) Gdy ubezpieczałem mój pierwszy samochód w wieku 22 lat(czyli rok temu) mBank zaoferował mi najtańsze OC :)

 
 

2009-07-28 12:19:23

Bez komentarza, po raz pierwszy zamilknę...

 
 
Aktualności

Jesteśmy częścią BRE Bank SA

powered by Intercon