Zaloguj się. Nie masz konta? Zarejestruj się!

Zmiany w zasadach realizacji przelewów transgranicznych.

Informujemy, że z dniem 20 sierpnia br. ulegają modyfikacji Zasady realizacji przelewów transgranicznych. Zmiana polega na dodaniu informacji, iż w związku z wykonywaniem międzynarodowych transferów pieniężnych za pośrednictwem SWIFT, dostęp do danych osobowych może mieć administracja rządowa Stanów Zjednoczonych. Władze amerykańskie zobowiązały się do wykorzystywania  danych osobowych pozyskiwanych ze SWIFT, wyłącznie w celu walki z terroryzmem, z poszanowaniem gwarancji przewidzianych przez europejski system ochrony danych osobowych wyrażony w Dyrektywie 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z 24 października 1995 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych.

Zasady realizacji przelewów transgranicznych...

 

 
 
 

Skomentuj

 

2010-03-29 06:38:50

Amerykanie i tak nie przeczytają naszych postów, a nawet jezeli to i tak sa za głupi zeby cokolwiek zrobić,
to się zaczyna robić powoli drugie ZSRR tylko troche bardziej rozwinięte, a wogołe co mają do Polski? jeżeli te debile myślą że polska będzie wspierać terroryzm to niech zajrzą do historii, zawsze terrorystów miażdzyliśmy, no nawet z polecenia rosji ;>, jak dla mnie to powinni wszystkie zakładay produkcji broni rozwiązać zamknąć i przekwalifikować załogi na produkcję papieru albo pieniędzy albo fastfoodow :D, wtedy zaden kraj nie musiałby sobie wroga wymyslac zeby miec z kim walczyc i w tym celu inwigilowac, terroryzowac psychicznie, internowac itd,

 
 

2009-08-25 21:18:06

Obłęd i przegięcie wkładać wszystko pod walkę z terroryzmem!
Totalna inwigilacja - to jest chore, za niedługo wsadzą każdemu nowo narodzonemu nadajnik w ... .

 
 

2009-08-24 08:43:24

nie wyobrażam sobie inwigilacji i nadzoru za kilka lat.. tylko krótkowzroczni ignorują takie sygnały. Nastaną czasy gdy niewolnictwo znów będzie normalnym procederem

 
 

2009-08-24 00:10:57

to sie tyczy przelewow z/do usa czy wszystkich swiftowych?

 
 

2009-08-22 22:16:42

jak "kochana" USA nie ma co robić to chce okradać Polskę, i to jeszcze legalnie, no super...

 
 

2009-08-22 14:18:23

No tak, wszyscy zapomnieliśmy, że USA to matka i ojciec NARODÓW i mają prawo zaglądać w mój (nasze ) portfel(e) :( A co do terroryzmu, to najpierw niech sprawdzą kto im WTC rozebrał. Pozdrawiam !!!!!!!!!!!

 
 

2009-08-21 16:05:59


zmiana została wprowadzona na podstawie pisma, które otrzymaliśmy ze Związków Banków Polskich.
Treść klauzuli została zaakceptowana w piśmie z dnia 2 marca 2009 przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (SESiWM-072-7/09/5558)
W w/w piśmie czytamy też, że przyjęte brzmienie klauzuli jest zw pełni zgodne ze stanowiskiem Unii Europejskiej ( Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej z dnia 20 lipca 2007r [2007/C166/10]) wystosowanym w odpowiedzi na wyjaśnienia Departamentu Skarbu USA ( "Representations" o przetwarzaniu danych otrzymywanych ze SWIFT na potrzeby programu przeciwdziałania finansowaniu terroryzmu, określającym, iż jeżeli SWIFT i instytucje finansowe będą przestrzegać obowiązującego prawa wspólnotowgo, a zwłaszcza w zgodzie z dyrektywą o ochronie danych osobowych klienci instytucji finansowych będą informowani o omożliwości przekazania ich danych do USA, a dostęp Departamentu Skarbu USA będzi odbywał się w zgodzie z odpowiednimi przepisami, o tyle nie powinny wystąpić kolejne naruszenia praw i obowiązków związanych z ochroną danych osobowych.

W piśmie czytamy też, że " mając na uwadze charakter informacyjny klauzuli, klauzula powinna stanowić wyłącznie informację dla klientów banków. NIe jest zasadnym wymaganie od klientów, aby wyrażali zgodę na przekazanie przez SWIFT danych administracji rządowj USA. W szczególności nie znajuje podstaw prawnych praktyka uzależniania wykonywania przez banki rozliczeń pieniężnych od wyrażania zgdony na podpisani takiej klauzuli. Należy zaznaczyć, iż z uwagi na fakt, iż polskie banki nie uczestniczą w procesie przekazywania przez SWIFT danych administracji rządowej USA, ani też nie mają wpływu na ten proces, wskazać należy że do przekazywanych danych w tym trybie przez SWIFT nie mają zastosowania polskie przepisy o tajemnicy bankowej"

 
 

2009-08-21 12:18:22

To w takim razie poprosimy o podstawę prawną ujawnienia naszych danych administracji rządowej Stanów Zjednoczonych. Bo wydaje mi się, że jest to niezgodne z prawem Bankowym (tajemnica bankowa?). Czy my jesteśmy 52 stanem, albo terytorium zależnym USA ?????

 
 

2009-08-21 10:58:14

administracja rządowa Stanów Zjednoczonych - a to jest FBI czy CIA czy jeszcze jakiś inny wielki_BRAT
Niech zrobią najpierw porządek w swoim kraju, a później wtykają swoje trzy centy innym w 4 litery

 
 

2009-08-20 19:02:01

W imieniu walki z terroryzmem czy raczej kontroli ludzi.

 
 

2009-08-20 11:42:02

czyli po chipach wmontowanych w Euro banknoty mamy kontrolę przelewów...

 
 
Aktualności

Jesteśmy częścią BRE Bank SA

powered by Intercon