Poznaj QLIPS – jeszcze szybsze płatności

23
.
08
.
2018
Poznaj QLIPS – jeszcze szybsze płatności

Większość z nas narzeka na brak czasu. Chcemy spełniać się w pracy, realizować swoje pasje, mieć czas dla rodziny. Każda minuta, baaa… każda sekunda jest cenna. Czy zastanawiałeś się kiedyś ile czasu poświęcasz na drobne sprawy takie jak regulowanie opłat za rachunki? Prąd, woda, telefon, internet – może coś jeszcze? Teraz możesz płacić za nie łatwiej i szybciej. Z QLIPSem faktury za rachunki możesz mieć w jednym miejscu. Zapłacisz za nie wygodnie w serwisie transakcyjnym.

Jak działa QLIPS?     

To Ty wybierasz dostawców, wyrażasz zgodę na usługę  i akceptujesz dane w przygotowanym automatycznie formularzu. Po Twojej akceptacji QLIPS zacznie przesyłać cyklicznie płatności do dostawców  - dzięki temu, wszystkie dotrą na czas, a Ty masz pewność, że trafiły w odpowiednie miejsca.

Jaka jest różnica między QLIPSem a poleceniem zapłaty?

Polecenie zapłaty wykonywane jest automatyczne, a więc nie masz możliwości modyfikacji zlecenia. Zaletą QLIPSa jest to, że wyrażasz zgodę i zatwierdzasz dane raz (choć możesz też dowolnie zmieniać numer rachunku z którego chcesz opłacić płatność przy każdej płatności), ale akceptujesz płatność za każdym razem. Masz więc zupełną kontrolę nad płatnościami.  


Co musisz zrobić aby otrzymywać płatności QLIPS od wybranych dostawców?

Zaloguj się do serwisu transakcyjnego i wybierz sekcję Ustawienia>Asystent Płatności> Propozycje płatności przygotowane na podstawie faktur od wybranych dostawców. Następnie wybierz dostawców, których faktury chcesz opłacać. Oczywiście przeczytaj regulamin i zaakceptuj.



Twoje płatności będą automatycznie pojawiały się w zakładce „Nadchodzące płatności”  w sekcji Propozycje Asystenta w serwisie transakcyjnym.


Jak  zaakceptujesz płatność?

Wybierz przygotowaną formatkę przelewu (kliknij w belkę lub akcję „akceptuj”), sprawdź czy dane się zgadzają. Jeżeli tak - „wyślij przelew”.


Usługa "QLIPS" to wspólna inicjatywa grupy największych banków w Polsce, które działają przy Związku Banków Polskich. Usługa działa na zasadzie porozumienia między płatnikami a dostawcami usług, którego pośrednikiem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. (KIR). Faktury oraz informacje o należnych płatnościach pochodzą zatem od samych dostawców.