Przelew EKSPRESOWY - szybki przelew międzybankowy

Przelew ekspresowy w mBanku

 

Przygotowaliśmy dla Was kolejną niespodzianką z okazji 10. urodzin mBanku.

Jest nią wdrożenie innowacyjnego produktu, jakim jest przelew EKSPRESOWY. mBank jako pierwszy bank w Polsce postanowił udostępnić swoim Klientom pionierskie rozwiązanie informatyczne pozwalające dokonywać szybkich przelewów pomiędzy mBankiem a innymi bankami w Polsce.

 

 

Niejednokrotnie każdemu z nas zdarzało się, że potrzebowaliśmy przelać pieniądze do innego banku w tempie ekspresowym - nie czekając na międzybankowe sesje przychodzące i wychodzące. Pomyśl, ile razy chciałeś przyspieszyć wysyłkę towaru zakupionego na aukcji a sprzedawca powtarzał jak w mantrze: "towar wysyłamy tylko po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie naszej firmy".

A może pamiętasz jak chciałeś zapłacić zaliczkę na zakup nietypowej części do Twojego samochodu a warsztat preferował tylko jedno wyjście - wpłata zaliczki i osobiste stawienie się na miejscu - i znowu prosić szefa o dzień wolny tylko po to, żeby móc zostawić pieniądze w warsztacie...

Dla mnie takie sytuacje powodowały niepotrzebne nerwy i stres.

Mając na uwadze właśnie takie sytuacje, postanowiliśmy wprowadzić na rynek przelew EKSPRESOWY, aby każdy z naszych Klientów mógł przelewać pieniądze równie szybko, co przelewem wewnętrznym.

Wykonanie przelewu EKSPRESOWEGO jest równie proste jak zwykłego przelewu jednorazowego a pieniądze pojawiają się na rachunku odbiorcy nawet w 15 minut.

Koszt wykonania przelewu jest płatny niezależnie od wysokości przelewanych środków. Opłata za przelew EKSPRESOWY zawarta jest w Taryfie Prowizji i Opłat i wynosi 5 PLN.

Poniżej opis krok po kroku jak wykonać przelew EKSPRESOWY:

1. Zaloguj się na swój rachunek w mBanku

 

obszar

 

2. Po zalogowaniu kliknij w rachunek, z którego chcesz dokonać przelew EKSPRESOWY (np. eKONTO).

 

3. Z menu dostępnego z lewej stronie serwisu wybierz "Przelewy ----> Przelew ekspresowy".

 

4. Po prawej stronie pojawi się formatka przelewu EKSPRESOWEGO - należy ją wypełnić analogicznie do przelewu jednorazowego podając dane odbiorcy przelewu.

 

obszar

 

5. Kolejnym etapem jest potwierdzenie operacji hasłem smsowym (przelew EKSPRESOWY można potwierdzić tylko hasłem smsowym, nie ma możliwości używania haseł jednorazowych z papierowej listy).

 

obszar

 

6. Ostatni krok przelewu EKSPRESOWEGO to potwierdzenie jego wysłania.

 

 

Jeżeli chcesz możesz zapisać odbiorcę na liście odbiorców definiowanych, aby móc w przyszłości wykonywać przelewy bez potrzeby wpisywania wszystkich danych.

7. Na zakończenie wyloguj się z serwisu transakcyjnego mBanku. Na podany w przelewie adres e-mail otrzymasz potwierdzenie wysłania przelewu EKSPRESOWEGO.

obszar

 

 

Archiwum

Komentarze

25

duzo negatywnych opinii - mozna nie korzystac... albo trzymac majatek powyzej 5000 w skarpecie - dostepne od razu. pozdrawiam


No właśnie, czekam na ten alternatywny sposób autoryzacji! Ale nie zamierzam do tego dopłacać! Dużo podróżuję służbowo po różnych (często dziwnych krajach, z reguły poza UE) i już wiele razy przekonałem się, że niestety nie można polegać na hasłach SMS-owych. W niektórych przypadkach SMS-y w roamingu nie przychodzą wcale lub przychodzą z dużym opóźnieniem. Dlatego używam wyłącznie list papierowych (a raczej mam je zaszyfrowane w telefonie).
Z powodu prowizji od niewykorzystanego kredytu zrezygnowałem już w mBanku z konta firmowego (skorzystał na tym inny bank, dając mi kredyt bez takiej prowizji). Jeśli mBank zlikwiduje hasła papierowe, a wprowadzi np. płatne tokeny, to zlikwiduję również konto prywatne - znowu zyska na tym inny bank.
mBank szczycił się kiedyś najniższymi opłatami. Teraz zaczyna być tak samo drogi jak niektóre banki "marmurowe" :-( No cóż, moim mottem też było kiedyś "mBank, i żaden inny". Niestety teraz już nie...


Parodia, to jest expres i dobra cena 1 od 1000 zł 7 dni w tygoniu 24h https://bluecash.pl/


co za ironia, korzystacie z konta internetowego, a nie macie telefonu komórkowego??!
albo idziecie z postępem, albo nie, zdecydujcie się.


Taa, pewnie token, za który trzeba będzie zapłacić 70 PLN, albo mAjketingowe 49,90 PLN...


mBank od jakiegoś czasu nie wspiera już rozwoju autoryzacji operacji poprzez listy haseł jednorazowych (TAN). Dlatego też niektóre operacje można zrealizować jedynie używając haseł SMS.
Trwają jednak intensywne prace nad opracowaniem alternatywnego sposobu autoryzacji dla osób, które nie korzystają z telefonów komórkowych.


a co to za szkalowanie tych co używają papierowych haseł jednorazowych??
kolejne usługi odpadają, tylko po to, by tych, co sobie cenią takie listy, na sile zmusić do przejścia na sms-y !!
Przecież za te listy haseł jednorazowych pobieracie opłatę 5 zl za listę ! a nie sa one wykorzystywane do tych przelewów! to jest jakieś nieporozumienie. Też chcę korzystać z przelewów expresowych a nie zamierzam przechodzić na sms-y


Zwracam się z uniżoną, ponowną prośbą i zapytaniem:
Czy mogę (możemy) prosić o sensowne i logiczne wytłumaczenie dlaczego "przelew EKSPRESOWY można potwierdzić tylko hasłem smsowym, nie ma możliwości używania haseł jednorazowych z papierowej listy"?

LZ :-)


@piatkos - zajrzyj do ostatniego punktu w "najczęściej zadawanych pytaniach", znajdziesz dobrze ukryty (ze wstydu "tfurców" zapewne) zapis o limicie 5000 zł. Czyli usługa działa dopóki bank po wuju może Cię rąbać na opłatach za pośrednictwo. No, łaskawie jeszcze zgodzi się wyjść na zero. Ale zysk dla Ciebie? Zapomnij!

A ja mam tylko pytanie do ekipy banku po wuju: czy skoro głównym polem działania banku jest Internet, to czy naprawdę uważacie, że korzystają z niego ludzie nie umiejący się nim posługiwać? Tym bardziej, że wcale nie ukrywacie loga BlueCash. Czy to przypadkiem nie podchodzi już pod uwłaczanie inteligencji klienta? Nie każdy znosi to dobrze i traktuje jak jednorazowy wygłup speców od marketolenia - niektórzy naprawdę mogą poczuć się urażeni.


@piatkos - oczywiście, że jest ograniczenie do 5000.


Chciałem spytać o to samo o co zapytał LZ - dlaczego przelew ekspresowy nie działa z papierowymi hasłami jednorazowymi???


Fajny regulamin - mBank pobiera opłatę, ale za nieterminową realizację nie odpowiada i reklamacje trzeba składać w bluecashu. Czyli za co jest ta opłata? BC kasuje znacznie mniej.
No i nie ma żadnego linka do regulaminu, ani nawet strony bluecashu. (wiem , że się czepiam bo każdy może sobie to wygooglać, ale jeżeli w regulaminie powołuje się na jakieś inne regulaminy, to powinny być one albo opisane, albo podany do nich link). Kliencie płać, ale informacji szukaj sobie sam, a jak masz problem to spadaj.


dobrze rozumiem, że nie ma tu ograniczenia kwotowego (do 5000)? jeżeli tak, to widzę przewagę mBanku nad bluecash. tylko kto kupuje czesci do samochodu "na już" za kwotę powyżej 5kPLN?


Właśnie kolejny raz mBank robi swoich klientów w konia 5 zł za co? Skoro na stronie można zrobić za 1 zł
Szokujące co jeszcze mBank dla nas wymyśli a może co jeszcze dla nas zrobi? Poczekamy i zobaczymy zawsze można zmienić Bank na lepszy, przyjaźniejszy, przejrzysty.... Może wprowadzić EXPRESOWE przeniesienie do innego Banku - pewnie mBank policzy za to jakieś 10 zł


Też mi udogodniene, bezpośrednio ze strony bluecash.pl mozna to zrobić płacąc 1zł za każde tysiąc złotych. Po podaniu numeru konta odbiorcy system przekierowuje bezpośrednio na stronę mbanku i mamy zwykły mtransfer. Straszne naciągactwo i tyle. Wstyd!


Czy mogę (możemy) prosić o sensowne i logiczne wytłumaczenie dlaczego "przelew EKSPRESOWY można potwierdzić tylko hasłem smsowym, nie ma możliwości używania haseł jednorazowych z papierowej listy"?

LZ :-)


@kalacumbrion: Nie wiem, jak to będzie działało w wykonaniu mBanku (i się nie dowiem, bo jeszcze nie zwariowałem na tyle, żeby płacić 400% prowizji), ale w BlueCash nie ma nadawcy przelewu. Jest tylko tytuł operacji jaki wpisałeś poprzedzony ich kilkuznakowym kodem (np. BJHN89784Y ZASILENIE RACHUNKU).


a bedzie wiadomo od kogo ten przelew?


Czyli co? Jakaś firma daje rade zrobić przelewy, powiedzmy "on-line", a wszystkie banki razem wzięte nie dadzą rady tego zrobić same? Jak dla mnie "expresowy" przelew jest robieniem klientów w przysłowiowego balona. Mamy sesje ELIXIRA przeważnie 2 na dzień, a gdyby tak zwiększyć ich ilość? No tak! Wtedy by pewnie ktoś by nie zarobił, a tak kilku frajerów da się złapać. Przypomina mi to "priorytet" Poczty Polskiej i jak dla mnie jest to zwykłe "naciąganie", nie tylko mBanku (4 zł), ale w ogóle na "ekspres".


Na początku myślałem ze to rebrand SORBNETu, a to rebrand BlueCashu : )
Czemu aż 4zł prowizji dla mBanku?


Ciekawe kiedy łaskawie dowiemy się czegoś o ubezpieczeniach: "Medical Assistance: Opieka24h", "Car Assistance: Auto24h", "Home Assistance: Dom24h"...?


Straszna mi niespodzianka... Bezpośrednio ze strony https://bluecash.pl/info/... można do 1000 zł zrobić przelew za 1 zł (za każdy 1000zł cena rośnie o 1zł do max. 5000zł).


Niespodzianką by było jakby nie kosztował 5zł :P


Sorbnet jest bardzo drogi jak na transakcje mniejsze kwotowo.


nie lepiej było wprowadzić SORBNET??


Komentuj z innymi

Zobacz także

Brak powiązanych wpisów

Tagi

Archiwum