wątki: 63 | wypowiedzi: 0

Aktywny w grupach:

mKlient

Ostatnia aktywność

TomekL napisał(a):

> Pozwól,
> niech każdy decyduje sam za siebie, albo radzi się, osób
> które mają o tym pojęcie.

Jasne, może przypomnijmy co usłyszeli niektórzy kredytobiorcy przy zapytaniu doradców kredytowych banku przy podpisywaniu umowy w sprawie feralnego zapisu umowy:
"bank z pewnością obizy orpcentowanie jak spadnie Libor, zawsze mozna refinansowac kredyt itd."

Rozumiem, że mamy się radzić TYCH doradców

bank ma prawo doradzac klientom, że warto podpisywac aneks, pan Andrzej Fluderski na czacie powiedział że jest za a nawet przeciw
http://www.mbank.pl/blog/...

"Andrzej Fludersk:i Dzisiejsza sytuacja dotyczy również mojej osoby. Też jestem osobą która zaciągnęła kredyt przed 09/2006. Otrzymałem dzisiaj taką samą ofertę jak większość z Was - oprocentowanie 3,6. Czekam na ustabilizowanie rynku międzybankowego i wiem, że mBank zareaguje wtedy w odpowiedni sposób

....

Klientaa: Czekać czy przyjąć obecna propozycje mBanku, jak Pan radzi?
Andrzej Fludersk:i Ja swoją ofertę przyjąłem"

To warto czekać na decyzje banku czy przyjmowac ofertę, no jak to jest

Ja nie przyjmuję tej oferty, nie podpisuje żadnego aneksu, mam prawo uważać że nie warto, oczywiście każdy zrobi sam jak uważa.
jak na razie to szkodliwe jest zachowanie banku

mimo spadku Liboru bank nie obniża oprocentowania

to kilkaset złotych co miesiąc zawyzonej raty kredytu

TomekL napisał(a):

> Pisałem Ci już bank jest reguralnie kontrolowany przez
> wszelkie organy nadzoru.

i bardzo dobrze

"Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeprowadza regularne kontrole wzorców stosowanych w umowach z konsumentami przez przedsiębiorców działających w wielu branżach – od szkół językowych i uczelni niepublicznych, przez organizatorów turystyki, zakłady ubezpieczeń i BANKI aż po telewizje kablowe i dostawców gazu. W ich następstwie skierowanych zostało szereg pozwów do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK). Postanowienia umowne uznane prawomocnym wyrokiem SOKiK za niedozwolone są wpisywane do Rejestru klauzul niedozwolonych. Od tego momentu ich stosowanie w obrocie z konsumentami staje się zakazane."
http://www.uokik.gov.pl/p...

raport z maja 2008:
Raport z kontroli wzorców umownych stosowanych w umowach kredytów hipotecznych

Załącznik do raportu strona 5 poz 11

Nazwa i adres przedsiębiorcy - BRE Bank S.A. z siedzibą w Warszawie
Liczba zakwestionowanych postanowień - 8
Przykłady kwestionowanych postanowień - 1) Zbyt szerokie kryteria zmiany oprocentowania kredytu .... 7) Obowiązek ponoszenia przez konsumentów kosztów umów ubezpieczenia zawieranych przez i na rzecz banku
Działanie planowane przez UOKiK - Planowane wystąpienie z powództwem

warto również zajrzeć
http://www.uokik.gov.pl/p...

Kilka cytatów:
"kodeks cywilny stanowi, że postanowienia, które nie zostały uzgodnione indywidualnie, nie wiążą konsumenta, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami i rażąco naruszający jego interesy."

"jeśli umowa, którą już podpisaliśmy, zawiera niedozwolone postanowienia to – zgodnie z definicją określoną w kodeksie cywilnym – takie klauzule nie wiążą nas z mocy prawa."