oporek2

wątki: 4774 | wypowiedzi: 5

Aktywny w grupach:

mKlient

Ostatnia aktywność

Siemion napisał(a):
> @drutkow1:
> W sposobie odeslania nie doszukiwalbym sie jakis ukrytych haczykow. Z
> tego co mi wiadomo sklepy czasami oferuja takie opcje.

Ostatnio nawet bardzo często

> Dziwie sie tylko, ze Martyna
> Wojciechowska chce reklamowac zarowno taka tandetna odziez jak i
> wspomniany sklep.

Aż mi język świerzbi, by takie zdziwienie mięsiście skomentować, ale się tylko ugryzę. Czy wiesz, że szereg aktorów, bardzo znanych aktorów, jeździ po kraju i dorabia na 'imprezach', na których wciska się emerytom (już z umysłem dziecka) garnki i przyrządy do masażu po cenach wielokrotnie przewyższających cenę rynkową? Odpowiednia gra słów i emeryci sądzą, że kwitują odbiór prezentów, gdy jest nim tylko odkurzacz na bateryjkę z domku dla lalek, a za resztę muszą płacić ratalnie. Choćby taki Cezary Pazura, który dla uwiarygodnienia obwiesza się jeszcze różańcami. Takie już nadeszły czasy, że widząc krzyż w jego cieniu należy spodziewać się diabła.
Mam żelazne zasady. Jeśli towar jest intensywnie reklamowany, ja szukam zamiennika. Może jest na tyle dobry, że nie potrzebuje reklamy, a w dodatku najprawdopodobniej jest dużo tańszy.
Twoje postępowanie skutkuje tym, że przerwy na filmy są w TV coraz krótsze.
Wspominałeś coś o paragonie. Ja dość dużo kupuję w necie i muszę przyznać, że to jakaś nowa moda, bo też często upominam się o dowody zakupu. Choćby ostatnio w MyCenter. Przyznam też, że wiele przegapiłem szukając ich w środku opakowania. Bywało, że paragony były wkładane pod dokumenty przewozowe, lub w fałdy czarnej folii - stretchu. A czy przypadkiem nie dali ci jakiejś faktury zamiast paragonu? To byłoby bardzo niebezpieczne, gdyż wielu sprzedawców (także Lifestab) uważa, że jeśli ktoś sobie życzy fakturę, to już nie jest konsumentem i traci prawo do odstąpienia od umowy. Oczywiście racji nie mają, ale kop się z koniem by na wierzch było twoje.
Co do terminów dostarczania paczek, to też wtrąciłbym swoje trzy grosze. Otóż gdzieś od trzech tygodni Inpost jest zapchany i zdarzają mu się całkiem spore opóźnienia. To związane jest między innymi z wielokrotnie większą ilością przesyłek powiązanych z Allegro. Tam był okres darmowych paczkomatów. Jedna z moich przesyłek była awizowana sms-em z poprawnym adresem, a próbował mi ją wręczyć kurier z innego końca kraju. Weź to pod uwagę. Nie minął miesiąc od dostarczenia przesyłki sprzedawcy. Jakby nie liczył. Sprzedawca ma czas dwa tygodnie na zwrot Kasy licząc od momentu dostarczenia jemu tego zwrotu. Jakiś mail jeden czy drugi, to prawdopodobnie forma reklamacji i tu też bezzwłocznie powinni odpowiedzieć, czyli do dwóch tygodni. Czy ten czas już upłynął? Poza tym jaki sens ma reklamacja powiedzmy na bezczynność przed upływem terminu na dokonanie tej czynności? To uwzględnią przy rozpatrywaniu chargebacku.
ghost1982 napisał(a):
> Z poziomu mBanku mam mozliwość przedłuzenia OC z firmy AXA.

Kurza twarz, nie wiem co chciałeś przez to napisać. Że niby niski i użalasz się? No mniejsza o to, bo jeśli nie zareagujesz, czyli nie wypowiesz umowy, lub nie prześlesz informacji o pozbyciu się tego samochodu (sprzedaż lub recykling), to z automatu bez twojego udziału ubezpieczenie się przedłuży na dotychczasowych warunkach, to gdzie tu miejsce w tej pewności na 'możliowść'?

> Chcę
> jednak dodać dodatkową opcję do aktualnego ubezpieczenia. Czy
> istnieje możliwość dokonania tego przez portal? Chodzi o wykup
> ubezpieczenia autoszyba.

Bardzo szybko sprawdzisz jakie opcje są możliwe dzisiaj prze mBank (Jutro mogą być inne). Po prostu wypełniasz wniosek, a do momentu wyceny wszystkie opcje będą ci wyjawione, bo one mają wpływ na tę końcową wycenę. Do tego momentu nawet nie pytają się o twoje dane, a ty możesz przerwać wypełnianie i zrezygnować, lub zapisać wszystko na wypadek gdybyś się namyślił powrócić i kontynuować, bo kontynuować czasami warto, gdyż nierzadko niejako nowy klient dostaje się korzystniejsze warunki. Już przynajmniej dwukrotnie przerywałem odnowienie składając wypowiedzenie, by za moment zawrzeć nową umowę. Oczywiście cały czas mam na myśli OC przez mBank, bo tylko raz zdarzyło mi się, by w innej firmie ubezpieczenie było tańsze, a że tylko o kilka złotych, to dałem sobie spokój.
IMHO do tej pory jakakolwiek zmiana, to inna umowa. Nawet rozłożenie składki na raty, lub odwrotnie.
Wypełniasz nowy wniosek i wszystko będzie jasne. Szybciej niż ja to napisałem. Przy okazji dowiesz się czy przypadkiem jako nowy nie zapłacisz mniej, bo więcej to też mi z kalkulacji wychodziło i bywały całkiem spore różnice. Nie bądź wierny przez bierność, bo nawet nie będziesz wiedział ile możesz stracić.