Wymagający, w polskich realiach - zbyt wymagający klient dla banków. W mBanku od sierpnia 2001 do kwietnia 2016.

wątki: 3505 | wypowiedzi: 37

Aktywny w grupach:

mKlient

Ostatnia aktywność

Konwersję USD/PLN chyba najkorzystniej zrobisz w kraju poprzez internetowy Kantor Aliora
https://kantor.aliorbank....
Konto USD możesz zasilić przelewem albo bezprowizyjną wpłatą gotówkową w kasie Aliora. Wypłata gotówkowa też jest bez prowizji.
Innym sposobem i aż się dziwię, że Michał o tym nie wspomniał, jest konwersja poprzez aplikację Revolut
https://www.revolut.com/p...
Jest tutaj kilka dodatkowych zmiennych. Musisz sprawdzić czy bardziej opłacalna jest konwersja bezpośrednio z riali na złotówki, czy wspomniany przez ciebie QAR/USD/PLN. Druga zmienna to wolumen: jeżeli tej kasy jest dużo, to można rozważyć opcję premium, co wiąże się z dodatkowymi opłatami, ale wyższe są limity transakcyjne. Ostatni etap tej transakcji to wypłata gotówkowa w bankomacie polskim.

Pozdr
k
P.S. Temat Revoluta jest na tym forum bardziej niż kontrowersyjny, więc przed pojęciem jakiejkolwiek decyzji, radzę zapoznać się z opiniami na tym forum i nie tylko.
adre napisał(a):
> Hmmm, prawdę mówiąc nie do końca rozumiem te wszechobecne zachwyty
> nad rewolucyjnością Revoluta.
> Wypada bardzo podobnie do Visy z Getinu (przeliczanej bezpośrednio po
> kursie organizacji) i kart do kantoru Aliora.
>
> Kursy z wczoraj:
> Revolut (godz. 17.00) - EUR 4,2369 USD 3,4223 CZK 0,16605
> Visa (Getin) - EUR 4,2202 USD 3,4400 CZK 0,1670
> Alior (godz. 17.00) - EUR 4,2339 USD 3,4328 CZK (płatność kartą
> w USD - kurs z wczoraj o 17.00+przelicznik MC) 0,16607
>
> W bardziej egzotycznych walutach jest lepiej?
>

Trawestując klasyka: wszystko ma swoje plusy dodatnie i ujemne :-). Revolut też. Nie jest to niestety karta kredytowa. Ubezpieczenie, gdyby ktoś chciał skorzystać, jest ZAWSZE płatne, i nie ma zwolnienia z takiej opłaty nawet kręcąc odpowiednie obroty. Różnice kursowe podawane przez ciebie są na tyle nieznaczne, że nie ma mowy o dyskwalifikacji. Po zapłaceniu za przesyłkę karty nie ma już żadnych ukrytych kosztów, o ile ktoś mieści się w miesięcznych limitach dla zwykłej karty. Nigdy nie miałem problemów z płatnościami Revolutem, czy to w realu, czy w sieci. Nie można tego niestety powiedzieć o kartach Getina. Również płacąc kartą euro Aliora w strefie euro można łatwo być naciętym na podwójne przewalutowanie, a to strata ok. 10%. Karta Aliora daje jedną wypłatę bankomatową miesięcznie za free, w Revolucie ilość takich wypłat nie ma limitu. No i co mi się bardzo podoba, Revoluta można czasowo dezaktywować, czy też powiązać działanie karty z geolokalizacją. Nigdzie indziej nie spotkałem się z takimi zabezpieczeniami.
W praktyce wyjazd opłacam polską kartą kredytową, albo płacę jakąś małą kwotę zagranicą (np. batonik na stacji benzynowej) żeby aktywować ubezpieczenie podróżne. Potem korzystam już tylko z Revoluta, a karty Aliora mam jako backup.

Pozdr
k
https://www.bankier.pl/wi...
Patrzę na to już tylko jako mKibic, ale moją szczególną uwagę zwróciło wykastrowanie wszystkich ubezpieczeń dołączanych do kont i kart. Już tylko ten fakt by spowodował moją rezygnację, jako, że jest jeszcze kilka banków gdzie można mieć kk za darmo (najczęściej warunkowo) z dołączonym bezpłatnym pakietem ubezpieczeń.

Pozdr
k