Wymagający, w polskich realiach - zbyt wymagający klient dla banków. W mBanku od sierpnia 2001 do kwietnia 2016.

wątki: 3320 | wypowiedzi: 37

Aktywny w grupach:

mKlient

Ostatnia aktywność

Na razie faktycznie nie dostałem żadnej wiadomości z banku: ani korespondencji w systemie transakcyjnym, ani pocztą papierową, bo zazwyczaj tą drogą dostawałem powiadomienia o zmianach.
Wygoda płacenia rachunków kartą ma dla mnie taki wymiar, że dzisiaj dostaję fakturę i nie patrząc na datę jej płatności, dzisiaj robię przelew. I pod żadnym względem nie chodzi tu o utrzymanie płynności finansowej. Zywkły przelew z datą przyszłą wymaga więcej zachodu, bo muszę dodatkowo pamiętać o zapewnieniu stosownego salda na dzień tej płatności.
Chłodno kalkulując: takie ewentualne zmiany po prostu zmarginalizują u mnie kartę citka, bo obroty będzie robić moja żona i będzie tego aż kilkaset zetów miesięcznie. Tak jak wspomniał drutkow, zapewne będę się starać o kk w DB, nie wiem jednak, czy przy decyzji o wydaniu karty będą uwzględniać, np. moje aktywa na rachunku maklerskim.
W planach średnioterminowych mam jeszcze niestety jedną kk, tzn. w pekaosa. Jest to jedyny bank, którego kartami opłaca się płacić poza Polską. Założyłem u nich konto i oczywiście nie jest mi ono jako takie do niczego potrzebne, ale robię na tym rachunku sztuczny ruch, żeby na podstawie obrotów za kilka miesięcy przyznali mi kk. Jak to wszystko wypali, to znowu będę się bujać z czterema kartami. Gdyby warunkiem uzyskania kk w pekaosa było zamknięcie citkowej, to zrobię to, bo znacznie bardziej istotne sa dla mnie transakcje zagraniczne, a moje obroty są na tyle duże, że te karty bym miał za friko. Jak widać, w razie konieczności dokonania selekcji, pierwszy na odstrzał pójdzie citek.

Pozdr
k