Mocno wczorajszy jesteś - za 2 tygodnie i dzień minie rok od momentu wycofania PaySIM z oferty.
Chyba że stawiasz tezę, że HCE w mBąku nie będzie do czasu, aż wygasną wszystkie karty PaySIM ?


W Orange Finanse mBank nadal wydaje karty SIM NFC:
https://www.orangefinanse...

Pozdrawiam

Marek


maciek,
nie żartuj. Skumali się i mają wspólną ofertę. Poza tym to dwie odrębne firmy, prowadzące własne biznesy. Podobnie jak Alior z TM. Logo mBanku pokazywało Google na prezentacji Android Paya, a to o czymś świadczy.


Pewnie się teraz wstydzą i więcej tego błędu nie zrobią ;>
Ciekawe czy usunęli już z helpa android pay informację "mbank soon", bo jakby na takim "soon" polegali to by nic mie wprowadzili.


Tymczasem do Android Pay w Polsce będzie można dodawać karty NestBanku:
http://www.cashless.pl/wi...

Na stronach Android Pay jeszcze go nie ma.

Pozdrawiam

Marek


Wracam do tematu. Co z tym HCE? rok minal od ostatniej deklaracji że będzie...


Kopiecie leżącego ;>


Odnoszę wrażenie że,po prostu nie zależy im na HCE jako konkurencji dla kart,które są płatne albo wymuszają aktywność posiadacza.Stawiam na to,że kombinują jak wyczesać z tego jakąś kasę,jeśli się nie da to przynajmniej opóźnić maksymalnie wdrożenie tej technologii.Miesiąc,dwa poślizgu jest do przyjęcia,ale nie cały rok


Hmm, ale przecież nikt nie każe, żeby karty HCE były darmowe - czy też na zawsze darmowe, a nie tylko w promocji na wprowadzenie.
Można też zrobić tak dziwacznie jako pko/inteligo - możesz mieć kartę HCE, ale tylko wtedy, gdy masz też fizyczną (która nie jest bezpłatna bezwarunkowo).
Choć może to nie aż takie dziwactwo, bo android pay działa tak samo - ale google nie jest bankiem.

Z drugiej strony, pomijając niebezpieczeństwo zbliżeniowych bankomatów, "zbliżaki" różnych typów generują dla banku jedynie koszt przy produkcji - a w przypadku HCE jest to ryczałtowy koszt wprowadzenia technologii.
Wszystkie operacje takimi kartami to już tylko przychód dla banku.

Zaś co do tych zbliżeniowych bankomatów - jeśli w ogóle gdzieś występują, to nie da się z nich nic wypłacić naklejką zbliżeniową mBąka - przy próbie zmiany limitów wypłat z bankomatów otrzymujemy piękny komunikat "Limit miesięczny ilościowy musi być pomiędzy 0 a 0" ;P


Wobec kampanii reklamowej mBanku zachęcającej na billboardach do płacenia telefonem, mnie to wygląda bardziej na typowe obsunięcie się projektu informatycznego. Pamiętacie jak kiedyś mBank miał tylko dwa wdrożenia nowości w roku (kwiecień i październik) i co się nie załapało to było przesuwane na następny raz? Kto wie, może tak jest nadal :P