No dobra, a jak uruchomisz aplikację AP to co tam widać? Cokolwiek w historii?

I przede wszystkim- co masz w ustawieniach NFC pod "zbliż i zapłac"? Android Pay czy coś innego?

W miejscu gdzie (chyba) powinna być historia jest "Brak dostępnych transakcji"
W Komunikacja NFC mam "Domyślna aplikacja płatnicza" - "Android Pay", jedyna dostępna, huawei beam wyłączony.

Przyznam się bez bicia, że do końca nie wiem jak działa model sim-centryczny, bo zawsze wydawał mi się karkołomny i nie miałem ochoty używać.
Z tego powodu nie jestem pewny- inni pomogą- czy karta "SIM-NFC" również zapewnia sygnał NFC i czy może popsuć rozwiązanie typu AP.

Jeśli to nie jest ogromny kłopot, to po prostu... wyjmij kartę z telefonu przed zakupami, spróbuj zapłacić i zobacz co będzie.

IMO, jeśli w telefonie jest karta SIM-NFC i jednocześnie ktoś próbuje korzystać z AP, to terminal może zgłupieć bo nagle w jego polu/zasięgu pojawiają się dwie karty. To tak samo jakby przykładać portfel z dwoma kartami zbliżeniowymi w środku...

Podobnie było gdy pod bumper od jabłka wrzuciłem kartę-naklejkę. Jednocześnie wybudzał się niedziałający w Polsce Apple Pay i na terminalu pojawiał się błąd.

luslom napisał(a):
> IMO, jeśli w telefonie jest karta SIM-NFC i jednocześnie ktoś
> próbuje korzystać z AP, to terminal może zgłupieć bo nagle w jego
> polu/zasięgu pojawiają się dwie karty. To tak samo jakby
> przykładać portfel z dwoma kartami zbliżeniowymi w środku...

Jeżeli nie masz pojęcia jak działa karta SIM NFC to lepiej w ogóle nic nie pisz. Taka karta nie posiada anteny, więc sama nie może działać jako karta zbliżeniowa. W niej znajduje się tylko tzw. secure element, który jest używany przez telefon do realizacji płatności przez wbudowaną w telefon antenę NFC.

No właśnie też z tego co pamiętam sim nfc nie ma własnej anteny, tylko bezpieczny element.
Aplikacji płatniczej t-mobile nie mam zainstalowanej, bo nie obsługuje huaweia p9 lite, więc pod tym względem nic się z android pay nie kłóci.

Dziś pojawiła się aktualizacja Android Pay w polskim Google Play. Spróbuj pobrać, a nuż widelec.

Nie da się nie zauważyć korelacji czasowej z udostępnieniem AP w mBanku. Zapewne dołożyliśmy Googlowi 10x tyle ruchu na dzień dobry i nowe bugi się znalazły ;)