powrótPowrót do strony głównej forum

karty do płatności w internecie

Jakie karty do płatności internetowych polecacie? Potrzebuje do rejestracji na Airbnb, booking itp.

Zależy mi na:
1. Niski koszt, najlepiej jakby była jakaś darmowa, bo rzadko będę używał
2. Odseparowanie od rachunku głównego eKonto
3. Żeby nie było możliwe osiągnięcie debetu (do wysokości wpłaconych środków)

Myślałem nad założeniem drugiego eKonta, ale wtedy wychodzi utrzymanie karty 48zł za rok.

Przeglądałem oferty mBanku, ale jest tego za dużo. Niby skrótowo jest napisane, ale wiadomo trzeba do tego przeczytać z 60 stron regulaminu dla każdej karty. Tak jak do eKonta piszą, że karta jest "darmowa", a później okazuje się, że nie do końca :D

tom001 napisał(a):
>
> 3. Żeby nie było możliwe osiągnięcie debetu (do wysokości
> wpłaconych środków)
>
Tego warunku tak naprawdę żadna karta nie spełnia.

Jeśli spełniasz warunki darmowości dla karty do jednego eKonta, to i ta do drugiego będzie za darmo (choć sprawdź jeszcze, jak to będzie od lutego).
Zapłacisz jedynie bodajże 10zł za wydanie karty do tego drugiego eKonta, jeśli będzie tego samego typu co pierwsze.

Druga możliwość go eKarta - ale też z opłatą za wydanie.

A trzecia - konto w innym banku z darmową debetówką - obecnie w grę wchodzą orange finanse (podobno) - dla Ciebie chyba najlepsze, ten sam ST i przelewy on-line z mBąkiem (chyba) - albo vw bank, ich darmowa visa electron ma umożliwić IO od 1 stycznia.

Witaj tom001,
tak jak wspomniał drutkow1, polecamy kolejny rachunek i do niego kartę. Nie pobierzemy opłaty miesiącznej, jeśli spełnisz warunek 5 transakcji którą kolwiek kartą. Od lutego nic się nie zmiania w tej kwestii. Możesz skorzystać również z eKarty, jednak w jej przypadku pobieramy 25 zł za wydanie karty. Jest to również opłata roczna.
Pozdrawiamy,
Zespół mBanku

A czy musi to być minimum 5 transakcji jedną kartą, czy mogą być 3 jedną (np. visa) i 2 drugą (np. mc) ?
Albo 4 kartą do jednego eKonta i 1 kartą do drugiego ?

Nie ma się co łudzić, ale karta leżąca w szufladzie generuje niestety koszy dla jej użytkownika. Alternatywą jest konto z kartą, gdzie jedynym warunkiem bezpłatności obydwu są odpowiednie wpływy co miesiąc. Do takich kont należą m.in Konto Wyższej Jakości w Aliorze (2.5k) i Citi Priority (5k). To ostatnie ma inną zaletę, że kartę można podpinać do kont walutowych gdyby trzeba było płacić zagranicą. A do płatności zagranicznych najlepsza jest któraś z kart w Internetowym Kantorze Aliora: karta jest wydawana na 2 lata i jest darmowa pod warunkiem wykonania jednej transakcji w ciągu 6 miesięcy od jej wydania.

Pozdr
k

Witaj drutkow1, operacje bezgotówkowe zwalniające z opłaty za kartę, mogą być wykonane obojętnie, którą kartą debetową i/lub kredytową z naszej oferty indywidualnej.
Pozdrawiamy,

Zespół mBanku.

Wiem, że obojętnie którą, pytam jednak o to, czy liczba transakcji jest zliczana 'per karta' czy też 'per PESEL' ?
Czyli, dla przykładu, czy w scenariuszu takim:
- mam w mB KK oraz KD do eKonta,
- w ciągu miesiąca kalendarzowego wykonam (bo już nie "zaksięgują się") 3 transakcje bezgotówkowe za pomocą KK oraz 3 transakcje bezgotówkowe za pomocą KD (pomijając oczywiście sensowność takiego działania ;)
- to czy za KD będzie pobrana za ten miesiąc opłata ?

Witaj drutkow1, aby opłaty nie było, łączna ilość transakcji (KK + KD) musi wynieść 5 lub więcej. Pozdrawiamy, Zespół mBanku.

Zespół mBanku napisał(a):
>ło, łączna ilość transakcji (KK

Raczej liczba transakcji, one są policzalne...