powrótPowrót do strony głównej forum

NestBank - opinie, za i przeciw

Na rynku pojawił się NestBank. Przestudiowałem ofertę i wygląda fajnie. To na czym mBank mnie zdziera u nich jest za 0 zł i najważniejsze wpłatomat w mojej wsi (dokładniej 2 wpłatomaty), a nie jeden i wycieczka do sąsiedniej wsi ;)a to dość duże ułatwienie dla mnie, nie wspominając już innych przewag nad obecnym rozwiązaniem.

Interesują mnie głównie minusy i haczyki, także mHejterzy macie pole do popisu :)

Jeśli minusów będzie mało (mogłem czegoś nie zauważyć/nie doczytać) to prawie wszystko tam przeniosę (konto firmowe, oszczędności, itd.) i zostanie tylko gołe eKonto (i inne konta bez kart) i SFI (jedyne co pozytywnego zostało z dawnych czasów).

Pozdrawiam :)

Nest Bank = Bank Smart + Biz Bank. Mnie bardziej interesuje jakie to wpłatomaty masz inne w Nest jak w mBanku ? Jeśli piszesz o Euronetach to mBank również umożliwia darmową wpłatę we wpłatomatach Euronetu. Jeśli masz jednorazowy wpływ 2500 zł to wybrałbym Aliora z kontem wyższej jakości. Wpłaty również za darmo w Euronetach i Planet Cash. Sporo za zero więcej masz na stronie banku.

Bank rodzinny, w którym nie można otworzyć konta wspólnego... Brak Blika, którym wygodnie płaci się w necie. Podobno system niestabilny, ale to wiem tylko z opinii w necie.

Na plus wszystko za darmo, ale w Aliorze też kiedyś było wszystko bezwarunkowo za free, nie wspominając o mBanku. Jak na razie atrakcyjna oferta jest w mBank Orange Finanse, ciekawe jak długo.

Tak, mam na myśli wpłatomaty Euronetu. Niestety nie znalazłem na stronie mBanku informacji na temat tego czy za wpłaty dla klientów są za 0 zł czy jest pobierana prowizja podana na stronie Euronetu (tam znalazłem tylko info, że karta mBanku powoduje brak konieczności wprowadzania numeru konta i odesłanie na stronę mBanku, gdzie żadnego info nie znalazłem)

Konto wspólne mnie nie interesuje, tak samo jak blik. Alior odpada, bo jednorazowego wpływu nie mam (nie pracuje u kogoś i nie mam stałej pensji tylko własna działalność i wpływy są różne zależnie od miesiąca)

Od połowy 2012 masz darmowe wpłaty we wpłatomatach Euronetu. Na dole jak klikniesz placówki i bankomaty następnie zakładke wpłatomaty na dole masz do pobrania liste wpłatomatów Euronetu.

To wiem, gdzie są i gdzie można zobaczyć ich lokalizacje. Gdzie na stronie mBanku lub w TOiP jest napisane, że są za darmo?

Sorry, ja mBankowi już nie wierze na słowo, zresztą ze słowem też nie (pobierał mi opłaty za nieważną kartę firmową, gdy aktywowała się nowa, a konsultant starą miał dezaktywować - po interwencji jedną opłatę zwrócili, drugiej nie)

Faktycznie też nie mogę tego znaleźć, jedynie tutaj https://www.mbank.pl/info... Ja wpłacam od kilku lat w Euronecie na konto mBanku i nigdy nie zapłaciłem prowizji.

Ale jaja, przelecialem taryfa-osobyfiz.pdf, nawet z Ctrl+F i tez tego nie widze. Ktos cos...?

Ps. Od lat uzywam tylko Euronetow, jak juz musze.

To akurat proste. Brak opłaty w cenniku = brak podstawy do jej pobrania. Zwróćcie uwagę, że wpłaty są darmowe, ale możliwe są tylko tam, gdzie mBank na to pozwala (czyli ma umowę z operatorem wpłatomatu).

To, że czegoś nie ma w TOiP, nie musi oznaczać, że jest to darmowe.
Poza oczywistym przypadkiem, że po prostu taka usługa nie jest świadczona, może być jeszcze tak, jak np. w żabie, że "oddziały mogą mieć własne opłaty" - tak się dowiedziałem na ich infolinii, gdy chciałem się dowiedzieć, dlaczego złożenie wniosku do centralnej ewidencji rachunków - możliwe tylko w oddziale - dla klientów wbk kosztuje 0zł, a dla nie-klientów 50zł.

Co do umowy to za bardzo nie ma z czym porównać, bo chyba tylko euronet świadczy "usługę wpłacania", czyli rejestrujesz się w euronecie - a nie w banku - wpłacasz kasę loginem, a nie "kartą", a euronet przelewa ją na wskazane konto, oczywiście pobierając stosowną opłatę.
mBąk ma umowę z euronetem na wpłacanie "kartą" - tak samo jak ma umowę z visą i mc na wypłacanie kartą - bo debetówką mBąka czy wbk wypłacisz kasę w każdym bankomacie z logo mc/cirrus czy visa/plus - oczywiście niekoniecznie darmowo - ale już kartą bankomatową wbk wypłacisz tylko w wbk - nawet jakbyś chciał prowizję zapłacić.
Hmmm, właśnie wpadło mi do głowy pytanie, czy, skoro mają z euronetem umowę na wpłacanie, to czy nie mogliby mieć umowy na wypłacanie, z pominięciem duopolu ?

Podejrzewam, że VISA, MC i inni się odpowiednio na ten cel zabezpieczyli. Dlatego też BLIK może działać, a wypłata kartowa musi iść przez organizację sygnującą karty.
Choć mogą nadejść czasy powrotu do kart POLCARDu.