powrótPowrót do strony głównej forum

Kliknij po szybką gotówkę - skąd wy to bierzecie ?

Cześć,

Tak wiem, że to reklama itp. ale czy ktoś z Was jest w stanie wyjaśnić mi skąd biorą się kwoty w propozycji oferty ? logując się do systemu mam propozycję szybkiej gotówki 2700 PLN , logując się kolejny raz jest już 23 000 PLN a po przejściu do innej zakładki i powrocie do strony głównej mam już 15 800 PLN. W ciągu 2 minut nic w mojej zdolności kredytowej czy stanie konta nie uległo zmianie.

Czy te kwoty są totalnie z kosmosu i zależą np. od koloru prawej skarpetki pracownika call center ?

Witaj golbenz,

proponowana przez nas kwota kredytu uzależniona jest przede wszystkim od prezentowanego scenariusza zgodnie, z którym możesz wnioskować o dany produkt.
Kwota w scenariuszu szybkiej gotówki zazwyczaj różni się od kwoty w ramach oferty specjalnej.
Rozbieżność w proponowanej kwocie może również wynikać z rodzaju kredytu, o który chcesz zawnioskować (kredyt odnawialny, karta kredytowa, kredyt gotówkowy).

Pozdrawiamy,
Zespół mBanku

golbenz napisał(a):

> Czy te kwoty są totalnie z kosmosu i zależą np. od koloru prawej
> skarpetki pracownika call center ?

Coś w tym jest- ale nie jest chyba aż tak źle. U mnie kwoty proponowane zmieniają się mniej więcej co miesiąc. Zresztą- jak na moje dochody- proponowane kwoty są stosunkowo ogromne.

Ale "szybka gotówka" to co innego niż "kredyt gotówkowy".
Szybka gotówka bodajże polega na tym, że można ją uzyskać "od razu", bez żadnych formalności i czekania. Na gotówkowy, nawet taki z ofert specjalnych, czasem się czeka.

Logika OdC jest faktycznie niezgłębiona. Gdy miałem zdublowane konta Multibank/mBank, w tym pierwszym miałem propozycje podniesienia limitu na kk do 180k, a w tym samym czasie, gdy wnioskowałem o kk w mB*, moje wnioski były za każdym razem odrzucane. A 'szybka gotówka' kojarzy się raczej z ogłoszeniami podejrzanych firemek naklejanymi na słupach i latarniach.

Pozdr
k

*te moje wnioski były specyficzną formą żartu z banku, bo nawet gdyby przeszły, to kolejna karta nie była mi potrzebna.

Szybka gotówka macie na myśli "Mamy dla Ciebie dodatkowe środki do: ....." ?

No cóż. Takie kredyty mają wiele plusow ponieważ w niektórych przypadkach ratują nasze finanse. Z drugiej strony trzeba wziać pod uwagę wszystkie tak albo nie.
Na stronie jest opisane kiedy opłaca się wziąć taki szybki kredyt a kiedy jednak z niego zrezygnować
http://www.e-kredytowanie...

Opłaca się to na pewno wtedy kiedy będziemy mieli pewność na 100% z czego będziemy w stanie ten kredyt spłacić.

Jaką zgodę trzeba wycofać, żeby tych reklam nie dostawać w systemie?

Ja wycofywałem "czwartą zgodę", trwało to tydzień i wymagało pomocy tzw. "opiekuna klienta" (którego mam chyba z dawnych czasów, gdy mBąk przyznał mi status VIP ;) choć tutaj akurat ten tytuł dla pani był uzasadniony, bo sprawę załatwiła.
I rzeczywiście było widać sporą różnicę między widokami ST u mnie i u żony - np. przestałem mieć zasłanianą przez reklamę listę wiadomości.

JanK napisał(a):

>
> Opłaca się to na pewno wtedy kiedy będziemy mieli pewność na 100%
> z czego będziemy w stanie ten kredyt spłacić.

Co to znowu za wylęgarnia spamerstwa??? Kredyt się *opłaca* w sensie dosłownym tylko wtedy, kiedy mamy względną pewność, że stopa zwrotu z zainwestowanych pieniędzy pochodzących z kredytu będzie wyższa niż jego oprocentowanie. Ot co.

Kredyt konsumencki się stricte nie "opłaca" nigdy. Zadłużanie się konsumenckie to po prostu sposób życia. Wolę kupić teraz na kredyt niż później za oszczędzone- bardzo streszczając. Sposób lepszy, gorszy, nie wiem. Inny. Ale opłacalny stricte na pewno nie.
Co kieruje ludźmi, którzy korzystają, nie mają głupich 2000zł ale wezmą kredyt- nie wiem.

A w apce mobilnej Cię nie spamują?

Ja wycofałem wczoraj wszystkie zgody, jestem ciekaw czy te bannery znikną. Każdego dnia dostaję 3 bannery, które po usunięciu następnego dnia wracają.

Nigdy w apce mobilnej reklamy nie widziałem, ale rzadko bardzo korzystam.
"Czwartej" zgody tak od ręki nie usuniesz, musisz dokłądnie powiedzieć, co chcesz, żeby zginęło - a i tak masz szanse pół na pół, żeby to załatwić - ja sądzę, że udało mi się jedynie fartem dzięki temu zastarzałemu statusowi VIP - i oczywiście też dzięki temu, że dzwoniłem w tej sprawie przed 16.