PowrótPowrót do strony głównej forum

Eurobank limit transakcji

Czy są tu jacyś użytkownicy Eurobanku ?? Mam od wielu lat u nich konto, korzystam z haseł sms. Dziś próbując zrobić przelew dostałem info że mam przekroczony limit operacji dziennych. Faktycznie, w ustawieniach mam 20 000 zł. Dzwonię na infolinię i Pan mówi że to norma, i od dość dawna jest taki limit i NIE DA się go zwiększyć. Jest to o tyle dziwne że 2 tygodnie temu robiłem przelew na kwoty sporo wyższe od rzekomego limitu. Zresztą dość często zakładam lokaty w innych bankach na kwoty powyżej 20 000 zł.
Ktoś może potwierdzić że również ma taki limit i nie ma możliwości go zwiększenia ??
Podobno ze względów bezpieczeństwa przez aplikację mobilną można większe limity ustawić a robiąc przez internet na stronie www już limit jest nie zwiększalny.

Mam konto Prestige w Euro Banku i jest to prawda. Limit wynosi 20.000 i jest tak od niedawna.

Chyba zwariowali !!! Też ma rachunek prestiż, które jest kierowane raczej do ludzi o nieco większych obrotach niż średnia krajowa. A tu nagle ograniczenie do 20 tyś. ??? Dzwoniłem na infolinię, twierdzą że to ze względów bezpieczeństwa. Teraz aby zrobić przelew na kwotę większa trzeba iść do oddziału lub robić przez infolinię. Porażka. Infolinia twuerdzi że to już od dłuższego czasu, a ja jeszcze 30 stycznia robiłem przelewy i akceptowałem je kodem z sms-a.
No nic, po kilku latach względnego spokoju, znowu trzeba szukać nowego banku :-/

Ograniczenie 20 tys. jest od momentu wprowadzenia haseł SMS i dotyczy tylko tych co korzystają z SMS-ów. Ci korzystający z tokena w aplikacji mobilnej, mogą mieć nawet nieskończony limit.

Trudno się dziwić, z list haseł drukowanych korzystają już chyba tylko samobójcy lub hazardziści, a hasła przesyłane SMS-em zapewniały pełne bezpieczeństwo póki ludzie nie zaczęli korzystać z Androida. Autoryzacja aplikacją jest obecnie najbezpieczniejsza (a dla banku też tańsza), chociaż dużo bardziej upierdliwa niż SMS. Chwała temu kto zrobi to dobrze i bez konieczności połączenia z netem.

Brak limitów dziennych w mBanku to zwykła głupota nawiasem mówiąc.

@emu
A możesz mi wyjaśnić jakim cudem jeszcze dwa tygodnie temu - 30 stycznia - akceptowałem przelewy na kwoty ponad 100 000 zł hasłem sms ?? Zresztą systematycznie, pewnie min. z raz w miesiącu robiłem przelewy na kwotę powyżej 20 000.

@emu
"Brak limitów dziennych w mBanku to zwykła głupota nawiasem mówiąc." A dla mnie brak limitów to wielki plus. Eurobank 20k, BZWBK 25k, Getin 200k...

Do wyjaśniania tej ciekawostki najlepszy będzie eurobank, złóż reklamację.
Ciekawe, czy cofną ten przelew z 30 stycznia ;>

Bez połączenia z netem bardzo ładnie działały tokeny sprzętowe. Po co wycofali ? Ktoś złamał klucz ? Zawsze mnie zastanawiało, jak sobie dale radę z tym, żeby zegar w tokenie przez te 3 (5?) lata nie spóźnił się albo nie przyśpieszył zbyt dużo.
Apka też na androida - czy apka na androida bezpieczniejsza niż smsy na androida ?

Jak dla mnie limity przelewów to głupota - i tak wymaga to codziennego zaglądania na konto, bo różnica tylko w tym, czy wyczyszczą w dzień czy w tydzień - albo dodają do tego bezpieczeństwa tyle, że trzeba przejąć dwa hasła sms, a nie jedno - a potrafią być sporą przeszkodą, gdy trzeba zrobić duży przelew - szczególnie, gdy są sztywne limity maksymalne.
Np. w citku jest 25k i koniec, nie zrobisz więcej za darmo w necie, a w oddziale czy przez tel. jest darmowe tylko dla gold/+ - a jak mam zapłacić za mieszkanie 400k to chcę zapłacić 400k a nie 400004zł ;P
Chociaż ci poszli chyba po rozum do głowy i od marca zmieniają, ma być 50k i do tego mają się nie wliczać przelewy między własnymi rachunkami (jeśli teraz do tych 25k się wliczają, to już jest maksymalna nędza, ale nie wiem, bo nie testowałem) oraz jakichś "potwierdzanych telefonicznie" - oby to było coś sensownego.
A nawet w popierdółce VW mogę sobie dowolnie ustawić maksymalny limit - może być i 1000, może i milion.
W db miałem śmiesznie - jak zakładałem indywidualne, to jeszcze ustawiali limit 50k, a jak wspólne, 2 miesiące później, to już nie. Więc jak chciałem zapłacić za mieszkanie to musiałem to sobie przestawić - oj, były telefony potwierdzające - i ustawili mi na "99 999 999 999 999,00 PLN".

Zaś eurobank z prestige to nie problem chyba taki wielki, przelewy przez telefon za darmo.
Ciekawe tylko, czy przy rozmowie nie będą zawracać głowy ofertami ich lokat i wypytywaniem, czemu to z takiego wspaniałego banku z kasą się ucieka... ;>

emu napisał(a):
> Brak limitów dziennych w mBanku to zwykła głupota

Sądziłam, że w każdym banku limity (kart, przelewów) są z automatu ustawione na jakimś pułapie i klient może sam (na własną odpowiedzialność) je zmienić - na stałe lub jednorazowo.

Stendo napisał(a):
> @emu
> A możesz mi wyjaśnić jakim cudem jeszcze dwa tygodnie temu - 30
> stycznia - akceptowałem przelewy na kwoty ponad 100 000 zł hasłem
> sms ?? Zresztą systematycznie, pewnie min. z raz w miesiącu robiłem
> przelewy na kwotę powyżej 20 000.

Odpowiedź wydaje się nader prosta. Aktywując hasła SMS nie obniżyli limitu do 20 tys. zł. Jeśli aktywowałeś je w oddziale to może wina pracownika, a jeśli samodzielnie przez net to wygląda na bug systemu. Moja żona przeszła z tokena aplikacyjnego na SMS-y i zleciła to przez net - limit dzienny jej się obniżył do tych 20 tys. zł. Ale to było jakieś pół roku temu, może nie u każdego to działa.

emeryk napisał(a):
> @emu
> "Brak limitów dziennych w mBanku to zwykła głupota nawiasem
> mówiąc." A dla mnie brak limitów to wielki plus. Eurobank 20k,
> BZWBK 25k, Getin 200k...

Przy braku limitów wystarczy jedno zalogowanie by wyczyścić konto (oczywiście przy spełnieniu innych kryteriów, ale zakładając, że naiwnych z zawirusowanymi Androidami jest niemało, a domenę banku szczególnie podczas płatności mTransferem lub jego odpowiednikami rzadko kto sprawdza). Natomiast dając limit 20 tys. zł, żeby wyczyścić konto ze 100 tys. zł potrzeba 5 logowań w ciągu 5 dni. To minimalizuje ryzyko zwiększa szanse okradzionego na to, że szybciej się zorientuje.

drutkow1 napisał(a):
> Bez połączenia z netem bardzo ładnie działały tokeny sprzętowe.
> Po co wycofali ? Ktoś złamał klucz ?

Prościej złamać komputer atakowanego lub jego sieć. Tokeny sprzętowe nie pokazywały nic poza kodem, który wraz z PIN-em przepisywałeś do systemu. To, że widzisz na ekranie przelew, który przed chwilą wpisałeś wcale nie znaczy, że podając kod z tokena potwierdzasz właśnie ten przelew :D To dlatego tokeny sprzętowe nie mają kompletnie już racji bytu, póki nie będą pokazywać choćby częściowo danych transakcji, której dotyczą. W sumie to offline działa token mobilny w Eurobanku - pokazuje część danych transakcji na podstawie ciągu cyfr, który przepisało się ze strony banku.

drutkow1 napisał(a):
> Do wyjaśniania tej ciekawostki najlepszy będzie eurobank, złóż
> reklamację.
> Ciekawe, czy cofną ten przelew z 30 stycznia ;>

Nie sądzę, od dawna te pieniądze są na rachunkach w innych bankach. Przeglądnąłem na szybko sms w telefonie - przez ostatnie pół roku mam kilka albo i kilkanaście przelewów zatwierdzonych kodem sms na kwoty powyżej 20 000 zł.

Ankara2 napisał(a):
> emu napisał(a):
> > Brak limitów dziennych w mBanku to zwykła głupota
>
> Sądziłam, że w każdym banku limity (kart, przelewów) są z
> automatu ustawione na jakimś pułapie i klient może sam (na własną
> odpowiedzialność) je zmienić - na stałe lub jednorazowo.

Ale limity to oczywiście bardzo dobre narzędzie. Problemem jest że w Eurobanku podobno nie można ich zmienić na kwotę większą niż 20 000 zł. Po pracy podjadę do oddziału, zobaczę co oni powiedzą. Jeżeli potwierdzą to ja dziękuje za ich konto.