PowrótPowrót do strony głównej forum

zajęcie rachunku bankowego a kwota zwolniona.

Witam, w sierpniu 2016r moje konto zajął komornik. Na głównym pulpicie wyświetla się zadłużenie na minusie, a w sekcji rachunki pojawiła się kwota zwolniona i wartość troszkę ponad 12tyś. Moje wynagrodzenie( zajęte i pomniejszone o to co zabiera komornik) wpływa na to samo konto, do tej pory normalnie mogłem robić przelewy, płacić kartą, korzystać z bankomatów itp. Z każdym niesiącem i wpływem wynagrodzenia i innych wpłat na konto kwota wolna pomniejszała się, aż do dzisiaj kiedy spadła chyba do zera bo wyświetla się 10zł, wpłaciłem z ciekawości 50zł, jednak już nie mogę w żaden sposób tego wykorzystać. We wrześniu 2016 zmieniły się przepisy i limit wolny od zajęcia to 75% minimalnego wynagrodzenia, powinien odnawiać się co miesiąc, mi jednak od września ciągle zmniejszała się kwota wolna z 12tyś. I teraz pytanie co z kolejnymi wpływami? czemu limit nie odnawia się co miesiąc do tej kwoty około 1400zł? Czy to kwestia komornika czy mbanku, bo jeśli zmienił się przepis to coś jest nie tak? Serdecznie dziękuję za odpowiedzi.

Zbyszko89 napisał(a):
> Witam, w sierpniu 2016r moje konto zajął komornik.
> We wrześniu 2016 zmieniły się przepisy.

Ciebie dotyczą stare przepisy. Poczytaj o tym w FAQ https://www.mbank.pl/pomo... przy odpowiedzi na pytanie "Czy przy zajęciu egzekucyjnym mogę korzystać z rachunku?"