powrótPowrót do strony głównej forum

Aplikacja mobilna 3.0.0

Czesc
Mam wola aplikacje mobilna 3.0

iPhone 4S z IOS 9.3.5 (wiec ostatni wspierany przez tą wersje iPhone 4s) pojawia sie logo mBanku i tyle. Skasowałem aplikację i zainstalowałem jeszcze raz i to samo.

Michal

Jest logowanie odciskiem palca na Androidzie 7.0 !!! :)

Trochę trzeba poklikać aby załapać nowy układ, ale pierwsze wrażenie ok.

Jest OK.

Tak na szybko:

Plusy:
* POWIADOMIENIA- sprawdźcie. Wreszcie przelew przychodzący czy- dla paranoików- transakcja kartowa w formie, jak sądzę, powiadomienia push. To jeszcze do testów, ale na to wygląda :)
To cicha i niedoceniania ale REWOLUCJA w mBanku. Rozpieszczeni byli aliorowcy walczyli o takie coś tutaj od ładnych 7 lat.

* Logowanie odciskiem palca na Androidzie 7.0
* BLIK odciskiem palca (przynajmniej generowanie kodu)
* Zasadniczo design i wygląda na to, że aplikacja zbliża się wyglądem do serwisu transakcyjnego- wobec tego mnóstwo nowych funkcji.

MINUSY:
* Nadal brak budżetowania i analizy. Za to dodane jakieś bzdurne ostrzeżenia o wydatkach. Bez sensu.
* Czy tylko u mnie czcionki są lekko za duże? Wynika to z ustawień systemowych- bo mam ustawione "duże" czcionki w systemie?
* Żeby dostać sie do pełnej historii, trzeba najpierw zrobić swipe w górę ostatnich operacji. Problem pierwszego świata, ale jednak istnieje. W starszej wersji było mniej kliknięć.

Aplikacja powinna zapamiętywać ustawione filtry dla widoku historii transakcji. Za każdym razem po włączeniu aplikacji muszę wybierać rachunki, dla których chcę zobaczyć historię (zawsze odznaczone są konta walutowe).

Ale to tak jak w systemie transakcyjnym dokładnie...

BTW- potwierdziłem, że lekko za duże czcionki (w niektórych miejscach się nie mieszczą w linii na ekranie) to wina ustawienia dużych czcionek w systemie.
Teoretycznie nie jest to problem, w praktyce w ramach dopracowania aplikacji mBank mógłby pomyśleć o lepszym skalowaniu. Pokazać np. mniej na liście, zamiast ucinać kawałek tekstu.

BUDŻETOWANIE i ANALIZA to teraz priorytety dla mnie :P

michal_kow napisał(a):
> Ale to tak jak w systemie transakcyjnym dokładnie...
No tak, zapomniałem, rzadko z niego korzystam. W każdym razie filtry powinny być tu i tu zapamiętywane ;)
I kiedy w końcu potwierdzanie 3D-Secure przez appkę przy włączonej mobilnej autoryzacji?

Witaj Chmiel,

sytuacja jest nam znana. Naprawimy ją w przeciągu 2-3 dni. Przepraszamy za utrudnienia.

Pozdrawiamy
Zespół mBanku

michal_kow napisał(a):
> Plusy:
> * POWIADOMIENIA- sprawdźcie. Wreszcie przelew przychodzący czy- dla
> paranoików- transakcja kartowa w formie, jak sądzę, powiadomienia
> push. To jeszcze do testów, ale na to wygląda :)

Właśnie to sprawdziłem. Słabe :-( Powiadomienie PUSH ma treść: Nowa płatność kartą. Kliknięcie w powiadomienie przenosi na pulpit aplikacji i trzeba poszukać w historii, co się wydarzyło na rachunku.

Zostaje przy powiadomieniach SMS. Bez odblokowywania telefonu już w powiadomieniu o SMS widać czego dotyczy transakcja i na jaką jest kwotę.

@mBank-u, czy możecie/planujecie poprawić powiadomienia PUSH na iOS tak, żeby w ich treści znalazła się i kwota i opis transakcji?

Dla mnie na plus:
-Integracja Android Pay wewnątrz aplikacji
-Logowanie odciskiem palca
-Nawigacja - dolne menu, skróty, przesuwanie ekranów palcem
-Możliwość wyłączenia kółka z analizą wydatków

Minusy:
-Za mało wyeskponowane saldo na ekranie logowania!
-Za duże (i ogólnie brzydkie) czcionki
-Brak możliwości edycji/usunięcia operacji z datą przyszłą lub przelewów cyklicznych

Ogólnie jednak jestem zadowolony z nowej apki. :)

Ktoś z Was używa autoryzacji przelewu przez push? Jakie opinie?
Jakoś nie jestem przekonany do tego, w tej chwili używam dwóch telefonów, na jednym apka na drugim smsy :-).

Plusem nowej aplikacji jest możliwość przelewu do urzędów, autoryzacja odciskiem.
Jestem natomiast rozczarowany że Android Pay działa tylko z MC.

W aplikacji jest opis że do płatności zbliżeniowych musi być wybudzony telefon. To prawda? Chodzi mi o telefon bez czytnika linii papilarnych. Wcześniej nie musiałem tego robić